Poslední události

52. mistrovství světa v biatlonu probíhá od 10. do 21. února 2021 ve slovinské Pokljuce. Ta dodatečně nahradila Ťumen, které bylo pořadatelství po ruských dopingových skandálech odebráno.

Markéta Davidová má zlato z vytrvalostního závodu! >>

MS v biatlonu zahájily již tradičně smíšené štafety. Největším úspěchem české výpravy v této disciplíně je stříbro ze ZOH 2014 v Soči. Na loňském šampionátu v Anterselvě dojeli Češi senzačně třetí. Pamětníkem obou úspěchů je z aktuální výpravy pouze Ondřej Moravec. V Anterselvě ve štafetě startoval s Michalem Krčmářem, Markétou Davidovou a Evou Puskarčíkovou.

Program a výsledky MS v biatlonu 2021 >>

Vrcholem šampionátu bývají pravidelně závody s hromadným startem v poslední den MS, ve kterých se představí všichni medailisté a nejlepší závodníci z celkového pořadí SP.

Pokljuka uvidí biatlonové mistrovství světa počtvrté. Teprve podruhé ale Pokljuka uvidí kompletní program šampionátu. Poprvé jej hostila v roce 1998, kdy ale ve Slovinsku proběhli pouze individuální stíhací závody. V roce 2006 se pak v rámci MS konal pouze závod smíšených štafet, protože šlo během stejného ročníku probíhaly i olympijské hry v Turíně. Šampionát se do Jižního Tyrolska vrací po 13 letech. Nejúspěšnějším biatlonistou v historii MS je legendární Ole Einar Bjørndalen, který ve své dvacetileté kariéře posbíral 45 medailí. Z aktivních biatlonistů je na tom nejlépe vedoucí muž celkového pořadí SP J.T. Bö a jeho krajanka M. O. Röiselandová.

Články odjinud