SESTŘIH: 35. kolo extraligy, BK Mladá Boleslav - Mountfield HK 2:3

Ode mě je to pro dnešek z Mladé Boleslavi vše, přeji příjemný vstup do nového týdne a napočtenou se těším znovu o víkendu.
Hradečtí si ještě užívají děkovačku s plným kotlem svých fanoušků.
Pohledné utkání mezi Mladou Boleslaví a Hradcem Králové je minulostí. Domácí Bruslaři sice ještě dvě minuty před koncem třetí třetiny vedli, jenže Východočeši dokázali vyrovnat a následně rozhodnout i v samostatných nájezdech. Díky tomu si odvážejí z města automobilů bonusový bod.
Nejlepší hráči utkání
Lukáš Pabiška (MBL)
Brian Ihnačák (HKM)
V samostatných nájezdech zvítězil tým Mountfield HK.
Jediným úspěšným exekutorem samostatných nájezdů byl BRIAN IHNAČÁK, jenž rozhodl o bonusovém bodu pro hosty.
Jakub Klepiš nedokázal Ondřeje Kacetla vymíchat, Bruslaři prohrávají.
Roman Kukumberg také nezakončil ideálně.
Richard Jarůšek se mezi levou tyč a brankáře netrefil, Kacetl jeho úmysly dobře vyčetl.
Brian Ihnačák provedl úspěšnou kličku a Martina Růžičku překonal do protipohybu.
Lukáš Pabiška vymýšlel blafák, ale v rozhodující moment se pod víko netrefil a přestřelil branku.
Samostatné nájezdy začínají.
Vše je připraveno na nájezdy, začne je domácí kapitán Lukáš Pabiška!
Ani pětiminutové prodloužení rozhodující trefu nepřineslo, rozhodovat tedy budou samostatné nájezdy. Zajímavostí je, že i poslední vzájemné střetnutí skončilo nerozhodně a také nabídlo penaltový rozstřel. 22. listopadu byli ve východních Čechách úspěšnější Bruslaři a vyhráli 2:1. Podaří se jim to i dnes?
65:00
Prodloužení skončilo.
64:23
Středočechům se znovu nezdařil přechod do útočné třetiny, Východočeši skvěle hlídají svou modrou čáru.
63:54
Boleslavští se snaží rozhodnout v prodloužení, protože jim z dlouhodobého hlediska nájezdy příliš nejdou, hosté však kvalitně brání.
62:58
Střela Karla Pilaře od modré byla zblokována.
62:35
Mountfield má puk na hráčských holích za vlastní brankou, hosté se snaží založit útok.
61:41
Zakázané uvolnění Hradce Králové.
61:25
Středočeši mají stále tlak. Ctirad Ovčačík se napřáhl na modré čáře, jenže jeho střelecký pokus byl zblokován.
60:50
Do zakončení se dral Jakub Klepiš, ale při střelbě poněkud zavrávoral, a tak ani on nedokázal o zisku bonusového bodu rozhodnout.
60:33
Tomáš Hyka si najel do levého kruhu, odkud prověřil Ondřeje Kacetla. Hradecký brankář si však byl v prostoru u levé tyče jistý.
60:29
Boleslavští se drží v útočné třetině a chtějí rozhodnout utkání.
60:01
Boleslavští nezvládli závěr utkání a Mountfield naopak vyrovnal. Následovat bude tedy pětiminutové prodloužení, jež začne už za malou chvíli.
60:00
58:41
Hradec právě vstřelil branku!
Mountfieldu power-play vyšla a hosté vyrovnávají. Domácí si neohlídali volného ROMANA KUKUMBERGA, jenž překonal Martina Růžičku blafákem. Asistence: Rudolf Červený, Jaroslav Kudrna.
58:35
Mountfield hraje v šesti!
58:24
Hradec se nemůže dostat z vlastního obranného pásma.
58:12
Z ledu se jen ztěžka zvedal Rastislav Dej, naštěstí ale odjel na střídačku po svých. Doufejme, že bude v pořádku.
58:03
Tvrdá rána Zdeňka Čápa z dálky byla zblokována jedním z bránících hráčů.
56:54
Bruslaři se snaží držet v útočném pásmu a nepouštět Východočeši do blízkosti vlastní branky.
56:04
Zakázané uvolnění Bruslařského klubu se nakonec nekonalo. Domácí protestovali a po diskuzi hlavního s čárovým rozhodčím se sudí omluvili a vhazuje se ve středovém kruhu.
55:19
55:13
Pavel Musil se na konci pravého kruhu tvrdě napřáhl, ale Kacetl bez problémů přerušil hru. Po střele to hráč s číslem 87 neubrzdil a skončil v leže za bránou. Nakonec ale odjel na střídačku a zdá se, že bude v pořádku.
55:01
Bruslaři si v posledních chvílích moc nerozumí v obranné pásmu, ale hosté jejich útočné snahy zatím dostatečně nepotrestali.
54:50
54:20
Trončinský má puk na holi v útočném pásmu, ale zatím se ke střele neodhodlal.
53:19
Přesiloka Východočechů záhy končí a počet hráčů se vyrovná. Za hru zlomenou hokejkou byl na dvě minuty vykázán Bohumil Jank (HKM).
53:11
Jankův projektil od modré šel mimo.
52:50
Dnešní utkání sleduje 3 496 diváků.
52:50
Aktuálně probíhá ve ŠKOENERGO Aréně poslední dnešní komerční přestávka.
52:50
Skrz bránící hráče střílel Dietz, ale puk lapil domácí brankář. Zároveň se vylučuje – Tomáš Hyka (MBL) potrestán dvěma minutami za podražení.
52:24
52:01
I tentokrát hosté posílají kotouč až za Martina Růžičku.
51:44
Do pravého kruhu si najel Tomáš Hyka, ale jeho svižnou střelu ukrývá Ondřej Kacetl v náruči. Následuje buly po levici hradeckého gólmana.
51:10
Mountfield se znovu osvobozuje, z této přesilové hry domácích nejspíš "pšenka nepokvete".
50:49
Stříteský s Červeným si před buly ještě něco slovy vyřizovali, a tak se vhazování opakovalo.
50:39
Boleslavští toho zatím moc nepředvedli, Hradečtí naopak dostali kotouč alespoň do středního pásma.
50:24
Ještě než začne přesilová hra Mladé Boleslavi, probíhá v Mladé Boleslavi komerční přestávka.
50:24
Bránit by se měl po dobu dvou minut Roman Kukumberg (HKM), jenž dostal menší trest za podražení.
50:14
Dvě tvrdé rány Radka pilaře znamenaly málem gól, ale Martin Růžička pokaždé odolal.
49:30
Podél mantinelu si najel před branku Pavel Musil, ale jeho střela brankáře Kacetla výrazněji neohrozila.
48:13
Jeden z hostujících hráčů způsobil zmatek v domácím brankovišti. Nenašel se však nikdo z Hradeckých, kdo by dopravil puk do boleslavské svatyně.
47:50
47:23
Rýgl zastihl kotouč a za pomocí plexiskla svůj celek osvobozuje.
46:56
Mountfield má tlak v pásmu, ale málo střílí.
46:33
Ránu Martina Pláňka od modré zblokoval obětavě Tomáš Voráček.
45:52
Bezprostředně po buly Bruslaři hned vyhazují.
45:50
Aktivní Hradec si vysloužil přesilovou hru. Martin Látal (MBL) obdržel dvouminutový trest za podražení.
45:35
Hronek neměl prostor ke střelbě, a tak kotouč nahodil jen o mantinel.
45:12
Ze stejné pozice pálil i Rudolf Červený, tentokrát Martin Růžička přerušil hru.
44:30
Povedenou přihrávku dostal přijíždějící Nedvídek, jenž zkusil uspět a z levého kruhu hned pálil. Brankář Růžička vyrazil kotouč ramenem.
43:35
I střela Martina Rýgla z pravého kruhu byla zblokována.
42:52
Voráčkova střela z mezikruží byla sražena mimo.
42:23
Hosté jsou stále aktivní v pásmu, do závěrečného dějství vlétli se značnou vervou.
42:02
Východočeši hned v úvodu třetí třetiny snižují. V pravém kruhu si sjel ke kotouči BRIAN IHNAČÁK, který zakončil mezi tři tyče. Brankář domácích se nestačil přesunout. Asistence: Antonín Honejsek, Rudolf Červený.
41:26
Adam Courchaine minul z blízka jen těsně levou tyč Růžičkovy brány!
41:12
Knotkovu střelu zblokoval v levém kruhu Rýgl.
40:01
Prostřední dějství pryč a opět jej vyhráli nejtěsnějším rozdílem boleslavští hokejisté. Branka padla čtyřicet sekund před sirénou ohlašující konec druhé části a na svědomí ji měl Pavel Musil, jenž se prosadil z úniku. Nutno ale dodat, že Hradečtí svůj výkon do druhé třetiny zlepšili a byli vyrovnanějším týmem, jen se jim nepodařilo vstřelit kýžený gól. K případnému bodovému zisku by museli dát minimálně dva, dočkáme se jich ve třetím dějství?
Další třetina začne přibližně v 19:10.
40:00
39:45
Bruslaři setrvávají i nadále v obranném pásmu, k vidění ale nejsou výraznější šance.
39:20
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
Hradečtí doplatili na nedůraz v obranném pásmu. Před PAVLEM MUSILEM se otevřela "dálnice" a boleslavský útočník si najel do pravého kruhu, odkud už pro něj nebylo těžké překonat Ondřeje Kacetla. Středočeši tak vstřílí stý gól v této sezóně. Asistence: Richard Jarůšek, Lukáš Pabiška.
39:03
Rudolf Červený chtěl vystřelit z pravého kruhu, trefil ale jen jednoho z bránících protihráčů.
38:13
Stříteský vystřelil od modré, jenže kotouč směřoval mimo tři tyče.
37:10
Do střely Lukáše Nedvídka si obětavě lehl Martin Rýgl.
36:59
V obranném pásmu Bruslařského klubu je v posledních chvílích poněkud zmatek. Nyní se dopustili domácí zakázaného uvolnění.
36:43
36:35
35:34
Hosté se drží v útočném pásmu, jenže Bruslaři rychle napadají jejich rozehrávku, a tak diváci nejsou svědky žádných vážnějších šancí na změnu skóre.
34:43
Jenže počet hráčů na ledě se rychle vyrovná. Richard Jarůšek (MBL) obdržel taktéž menší trest za sekání.
34:35
Za sekání byl vyloučen na dvě minuty Jaroslav Kudrna (HKM).
34:23
I další nahození hostí ukrývá Martin Růžička, hosté zažívají lepší momenty a jsou nyní aktivnějším týmem.
34:01
Zakázané uvolnění Bruslařského klubu.
33:59
Adam Courchaine mohl prověřil boleslavského gólmana, jenže při postupování dál k brance domácích za sebou ponechal puk, a tak z toho nakonec nic nebylo.
33:40
33:27
Do samostatného úniku se dostal Michal Bárta, jenže v rozhodující okamžik minul hradeckou bránu!
33:05
Středočeši znovu vyhazují až ke Kacetlovi.
32:48
Ani Karel Pilař kotouč mezi Růžičkovými betony neprostrčil.
32:20
Bruslaři dokázali chvíli po buly poslat puk přes všechny čáry.
32:03
Exboleslavský Rudolf Červený střílel z mezikruží, jenže nebyl úspěšný.
31:49
Mountfield hned od začátku kmboinuje v pásmu a chce vyrovnat.
31:40
Tentokrát si zahraje přesilovku Hradec Králové. Radan Lenc (MBL) potrestán dvěma minutami za hákování.
31:16
Zakázané uvolnění Mladé Boleslavi.
30:59
K dorážce si sjel přímo před brankoviště Richard Jarůšek, brankář ale puk s přehledem vyrazil.
30:48
30:03
Ovčačíkova střela z mezikruží byla zblokována a následně je hra přerušena.
29:46
Hradečtí znovu vyváží kotouč v poklidu od vlastního gólmana.
29:22
Marek Trončinský pouze nahazuje do pásma, Bruslařům se přesilovka nedaří.
28:48
Před startem přesilové hry ve prospěch domácích probíhá ve ŠKOENERGO Aréně komerční přestávka.
28:48
Dvě minuty za krosček dostal Jiří Vašíček (HKM).
28:48
Za bránou Hradce zůstal ležet Tomáš Hyka, bude se vylučovat.
27:47
Dej chtěl vybídnout po ose sjíždějícího Kukumberga, jenže druhý jmenovaný hráč čekal na přihrávku marně.
25:09
Naopak – do úniku se dostal Pavel Musil, jenž elegantně překonal brankáře Kacetla, jenže puk do branky stejně nenasměroval.
24:55
Ovčačík za sebou nechal puk a Courchaine mohl jet na branku, jenže se tak nestalo.
23:59
23:49
Jedovatá rána Jiřího Vašíčky od modré byla slušná, jenže boleslavský gólman ji vyrazil.
22:48
Jan Berger chtěl poslat puk i v pádu mezi brankáře a pravou tyč, ale Růžička odolal i tentokrát.
22:39
Brian Ihnacak vystřelil z blízka, jenže puk skončil jen v ochranné síti.
21:51
Richard Jarůšek střílel z levého kruhu, puk se ale odrazil jen od Kacetlových betonů.
21:27
Radan Lenc má dnes povedenou formu. Najel si do pravého kruhu odkud prověřil brankáře Hradce svižnou střelou. Kacetl jen s obtížemi udržel kotouč mezi betony.
20:44
Před branku Mladé Boleslavi si najel Jaroslav Kudrna, který jen těsně netrefil skulinku mezi brankářem a tyčí.
20:01
První třetina je minulostí. Těsně ji vyhráli boleslavští hokejisté, kteří se prosadili zásluhou kapitána Pabišky. Diváci byli svědky pohledné dvacetiminutovky, jež nabídla atraktivní hokej na obou stranách, mírně aktivnější byli ale přeci jen Bruslaři, kteří se dostali i do několika přečíslení. Uvidíme, zda na tom Východočeši během pauzy zapracují a do dalšího dějství se jich vyvarují.
Další třetina začne přibližně v 18:15.
20:00
19:43
Tomáš Urban se v mezikruží napřáhl, do střely si ale lehli hned dva hradečtí hráči.
19:00
Hyka vybídl Lence čekajícího před brankovištěm. Jenže druhý jmenovaný byl z tak rychlé přihrávky nejspíše vyveden z míry, protože nezakončil ideálně.
18:11
Jaroslav Kudrna střílel přes stínící spoluhráče, ale Martin Růžička na poslední chvíli kotouč vyrazil.
17:20
Tomáš Klimenta mohl na modré střílet, jenže se zamotal a Bruslaři museli do středního pásma.
16:50
Do pravého klubu si najel Jakub Klepiš a po ose vybídl Radana Lence, jehož nepříjemnou střelu nakonec dokázal brankář Východočechů zkrotit.
15:41
Bárta a Ovčačík mohli jet do přečíslení, hosté ale nakonec svou chybu v rozehrávce napravili.
15:09
Středočeši jdou do vedení. Ma modré čáře vybojoval puk reprezentant Jarůšek, jenž našel volného LUKÁŠE PABIŠKU, který si najel až před branku a bez problémů rozvlnil síť Kacetlovy branky. Asistence: Richard Jarůšek.
14:41
Hra v posledních minutách není zrovna pohledná, před malou chvílí se Hradečtí dopustili zakázaného uvolnění.
13:47
13:10
Do útočného pásma se dostal Rastislav Dej, který prověřil od modré čáry pozornost boleslavského brankáře Růžičky.
12:33
12:33
Hosté jsou stále při chuti, ale Courchaine u pravé tyče na Růžičku taktéž nevyzrál.
11:47
Počet hráčů na ledě se srovná. Dvě minuty dostal kapitán Mountfieldu Jaroslav Kudrna (HKM). Verdikt sudího zní: sekání.
11:42
Ve vlastním oslabení ujel Jakub Klepiš, jenž vybídl v rámci úniku dva na jednoho Radana lence, který však nezachytil kotouč a trestuhodně ani nezakončil.
11:20
Opět pálil aktivní Kukumberg, jenže z pravého kruhu nemířil přesně.
10:48
Roman Kukumberg marně dorážel u levé tyče, Martin Růžička nepohnul svým betonem ani o píď.
10:33
První trest v utkání vyfasoval domácí Radim Hruška (MBL) – dvě minuty za hákování. Hosté mají v posledních sekundách tlak, prosadí se?
10:28
Výhoda Hradce.
10:00
Dvě rychlé Pilařovy střely za sebou byly pokaždé zblokovány bránícími hráči.
09:52
Bruslaři se dopustili prvního icingu na domácí straně v tomto utkání.
09:19
Musil vybídl k zakončení kapitána Pabišku sjíždějícího si k levé tyčce, jenže zkušený forward nedokázal v rychlosti propasovat kotouč do brány.
09:05
Chvíli po buly pálil Filip Hronek, puk však skončil daleko od pravé tyče boleslavské branky.
08:57
Dietzova střela z mezikruží byla zblokována do ochranné sítě. Vhazovat se bude po pravici Martina Růžičky.
08:45
Pěkně se ukázal i Radan Lenc, na hranici mezikruží se dostal k odraženému kotouči a z první pálil. Jedovatou střelu ale Ondřej Kacetl bez problémů chytil.
07:52
Zdeněk Kubica byl tvrdě dohrán v brankovišti, jenže faul u hlavního rozhodčího reklamoval marně.
07:13
Tomáš Klimenta se ocitl v gólové šanci. Jenže v rozhodující okamžik nedokázal propasovat kotouč mezi brankáře a levou tyč.
06:56
Stále aktivní Knotek zahrozil znova, jenže vystřelil z velkého úhlu.
06:42
Následuje komerční přestávka.
06:42
Skrz bránícího hráče dokázal vystřelit z mezikruží Tomáš Knotek. Pro brankáře domácích však nepředstavoval hostující útočník výraznější problém.
05:37
Marek Trončinský se dostal k puku a vyváží jej. Spoluhráči i protihráči mezitím střídají.
05:15
Radek Pilař vybojoval útočné pásmo pro svůj tým.
04:23
Icing hradeckého Mountfieldu.
04:16
Pavel Musil si najel do pravého kruhu, odkud s obtížemi vystřelil, protože jej stíhal bránící hráč. Puk však zamířil mimo tři tyče.
04:00
Středočeši se stále drží v útočném pásmu a působí aktivnějším dojmem.
03:36
Tomáš Urban byl schovaný u pravého mantinelu, ale nenápadně vystřelil až na Kacetla, kterého tím překvapil.
03:11
Hosté si moc nerozuměli při přihrávce, a tak jim je odpískáno zakázané uvolnění.
02:30
Před důrazným Rasislavem Dejem ukrývá Martin Růžička puk.
02:14
U hostující střídačky se zvedal jen těžce z ledu Ondřej Kopta, nakonec se za asistence lékaře přemisťuje na střídačku.
02:05
Bárta nahrál Stříteskému, ale Bruslařskému klubu bylo odpískáno postavení mimo hru.
01:17
K puku se dostal Tomáš Urban, jeho střela z levého kruhu byla však zblokována, takže skončila v ochranné síti.
00:56
Na druhé straně obstaral přerušení i Martin Růžička, který chytil jedno nahození z dálky.
00:43
Obrovská šance Mladé Boleslavi! Přihrávku přímo před branku obdržel Tomáš Hyka, který dokonce překonal brankáře, jenže nakonec nezvládl posunout kotouč do odkryté klece.
00:31
Domácí mají puk na holích a zpoza branka zakládají první útok.
00:01
Čeká se už jen na Českou televizi, hráči zatím bruslí po ledové ploše.
Všichni aktéři utkání jsou již připraveni na ledové ploše, těšme se na co možná nejlepší hokejovou podívanou, která vypukne za několik málo sekund!

BK Mladá Boleslav: M. Růžička (Cikánek) – Stříteský, Voráček, Trončinský, Rýgl, Ovčačík, Kučný – Hyka, Klepiš, Lenc – Látal, Urban, Klimenta – Jarůšek, Musil, Pabiška (C) – Kubica, Hruška, Bárta

Mountfield HK: Kacetl (Svoboda) – Čáp, Pilař, Jank, Pláněk, Vasíček, Dietz, Hronek – Dej, Kukumberg, Kudrna (C) – Courchaine, Knotek, Nedvídek – Červený, Ihnacak, Honejsek – Kopta, Pilař, Berger

Rozhodčí: Fraňo, Hrubý – Komárek, Ondráček.
Zápas o šest bodů
Při pohledu na tabulku Tipsport extraligy je jasné, že utkání bude důležité především s ohledem na její pořadí. Pokud Hradec Králové vyhraje, odskočí Bruslařskému klubu na rozdíl šesti bodů, a osamostatní se tak na čtvrté příčce v tabulce. Pokud však získá tři body Mladá Boleslav, bude pořadí Tipsport extraligy ještě vyrovnanější.
Vzájemné zápasy
Oba celky se v probíhající sezóně střetly zatím jen dvakrát. Nejdříve se radovala z domácí výhry 4:1 Mladá Boleslav, přičemž i z druhého střetnutí odjížděla v roli vítěze. Pod Bílou vězí totiž dokázali Středočeši vyhrát 2:1 po samostatných nájezdech.
BK Mladá Boleslav
Mladoboleslavským hokejistům se ale také příliš nedaří. Z posledních pěti utkání také totiž prohráli hned čtyři. V závěru kalendářního roku zaznamenali Bruslaři tři prohry v řadě, přičemž po Novém roce dokázali porazit jen poslední Litvínov. Naposledy nestačili Středočeši v pátek na ostravské Vítkovice.
Mountfield HK
Hradci Králové se příliš nedaří. Z posledních pěti odehraných duelů hned čtyři prohrál. V závěru roku 2015 nestačili Východočeši na Liberec a Spartu, naopak ale zdolali Kometu Brno. Na premiérové body v novém kalendářním roce 2016 ale Mountfield stále čeká. Zatím totiž podlehl Třinci a naposledy doma v pátek i Plzni. Dočkají se Hradečtí bodů právě proti Mladé Boleslavi?
Pěknou neděli z města automobilů. Závěr víkendu nabízí již tradičně porci zápasů Tipsport extraligy. Od 17:20 budeme sledovat počínání BK Mladá Boleslav proti Mountfield HK.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:20.