Sledujte podpisy, trejdy, pohyby mezi farmářskými a hlavními týmy a veškeré dění kolem nejlepší hokejové soutěže světa NHL na iSport.cz ONLINE.
Zprávy ze dne 8. března 2024
Jak jsme avizovali včera, Philadelphia hledá klub pro Ryana Johansena. Cena je přitom velmi nízká a navíc Flyers jsou ochotni si ponechat jeho 50 % zbývajícího platu ve svých rukách. Johansen má smlouvu do léta 2025 a v novém týmu by v takovém případě zabíral v platovém stropu 2 miliony dolarů. Pokud se žádný zájemce nenajde, Johansen velmi pravděpodobně dohraje sezonu v AHL.
Poslední týdny byl terčem spekulací Scott Laughton. Danny Briere, GM Flyers, si ale nadále stojí za svým. Pokud chce nějaký tým kanadského útočníka získat, musí nabídnout výběr v 1. kole draftu. Jinak nemají Flyers potřebu jednoho ze svých lídrů měnit a Laughton zůstane ve Philadelphii minimálně do konce sezony.
Capitals včera rozdrtili Pittsburgh 6:0 a Tom Wilson po zápase prohlásil, že hráči chtěli dát vedení najevo, aby netrejdovalo další hráče pryč. Odešli už totiž Anthony Mantha či Joel Edmundson. Podle posledních zpráv si ale vedení stojí za svým a nabízí k výměně také Maxe Paciorettyho.
Jak jsme avizovali, Flyers by rádi vyměnili Ryana Johansena o dům dál. A jsou ochotni si nechat ve svých rukách 50 % jeho platu. A vzhledem k tomu, že 50 % už pokrývá i Nashville (to tak učinilo při jeho výměně do Colorada), tak by v novém týmu zabíral Johansen pod platovým stropem "pouze" 2 miliony dolarů.
Danny Briere na tiskové konferenci oznámil, že s Ryanem Johansenem opravdu nepočítají a pokusí se mu najít jiné angažmá před uzávěrkou přestupů.
Zprávy ze dne 7. března 2024
Tzv. waiver listem bez povšimnutí prošel Ryan Johansen, kterého získala Philadelphia včera v trejdu s Coloradem. Flyers ho tak poslali na farmu do AHL.
Elliotte Friedman si není jistý, zda Scott Laughton nastoupí do dnešního utkání Philadelphie. O útočníka Flyers je v lize totiž velký zájem poslední hodiny.
Flyers se údajně nebrání zisku útočníka a obránce, ovšem pochopitelně za nízkou cenu. Spíše by šlo jen o rozšíření kádru.
Útočník Max Pacioretty se zřejmě bude také stěhovat. A díky své klauzuli ve smlouvě má poslední slovo. Může odmítnout, resp. přijmout jakýkoliv trejd. Než Florida získala Tarasenka, vyptávala se právě i na Paciorettyho. Těžko říci, zda Panthers mají stále zájem.
Philadelphia očekává, že jakmile bude vytrejdován Jake Guentzel, tak některé týmy opět projeví zájem o Scotta Laughtona. To dává smysl, neboť na trhu už nezbývá příliš mnoho útočníků.
Boston, Tampa Bay a Toronto patří mezi zájemce o zadáka Joela Edmundsona z Washingtonu.
Zprávy ze dne 6. března 2024
Potvrzeno. Philadelphia prodloužila smlouva s Nickem Seelerem na další 4 roky, tedy do konce června 2028. V platovém stropu bude Seeler zabírat 2,7 milionu $.
Potvrzeno. Philadelphia umístila na tzv. waiver list útočníka Ryana Johansena, kterého získala z Colorada společně s výběrem v 1. kole draftu za zadáka Seana Walkera. Což je trochu zajímavé, neboť ani jeden tým ještě výměnu oficiálně neoznámil.
Je možné ale, že se útočník Ryan Johansen v dresu Philadelphie ani neukáže. Flyers ho totiž ihned umístili na tzv. waiver list, odkud si ho může během následujících 24 hodin stáhnout jakýkoliv jiný tým NHL.
Součástí trejdu mezi Coloradem a Philadelphií je i Ryan Johansen. S jeho výkony nebyly Avalanche spokojeni a chtěli se ho zbavit. I proto zaplatili Flyers výběrem v 1. kole draftu.
Proběhly také spekulace, že Flyers se údajně zajímají o Jakoba Chychruna z Ottawy. A nyní Flyers vlastní hned 4 výběry v 1. kolech draftu pro tento a příští rok. Tohle může být ještě zajímavé.
Zatím to nemáme potvrzeno, ale vypadá to, že Flyers získají výběr v 1. kole draftu za Seana Walkera. Přesně tak, jak žádali.
Podle posledních zpráv to vypadá, že Nick Seeler prodlouží s Philadelphií o 3 nebo 4 roky.
Flyers dnes umístili na listinu zraněných hráčů Nicka Seelera. To jistě mrzi i samotného hráče, ale na druhou stranu se obě strany výrazně přiblížily k prodloužení kontraktu. Stávající smlouva Seelerovi vyprší na konci června.
Potvrzeno. Capitals si plácli s Rasmusem Sandinem na další 5 let. Platový strop Washingtonu bude švédský obránce zatěžovat o 4,6 mil. dolarů.
Capitals jsou blízko prodloužení smlouvy s obráncem Rasmusen Sandinem! Nový kontrakt by měl běžet do června roku 2029. Čekáme na další informace.
Edmonton a Toronto patří mezi zájemce o Seana Walkera z Philadelphia.
Washington Capitals za Anthonyho Manthu získali od Golden Knights výběry ve 2. kole draftu 2024 a ve 4. kole draftu 2026. Capitals si jako součást výměny ponechávají také 50 % platu ve svých rukách. Mantha bude tedy platový strop Vegasu zatěžovat o 2,85 mil. dolarů do konce sezony.
Zprávy ze dne 5. března 2024
Podle posledních zpráv se nejeví jako pravděpodobné, že by Flyers prodloužili smlouvu s oběma obránci, kterým po sezoně končí smlouva. Jmenovitě se jedná o Nicka Seelera a Seana Walkera. V lize je o tyto obránce velký zájem a vedení Philadelphie nyní čeká na tu správnou nabídku. Jako nejpravděpodobnější scénař se momentálně jeví to, že Walker bude vytrejdován, zatímco Seeler zůstane.
Capitals se údajně nebrání výměně útočníka Anthonyho Manthy. Tomu na konci června vyprší smlouva a stane se nechráněným volným hráčem. V platovém stropu ale zabírá 5,7 milionu dolarů.
Několik týmů projevilo zájem o Scotta Laughtona z Philadelphie. Nic ale nenasvědčuje tomu, že by mělo k trejdu dojít. Flyers nemají potřebu jednoho ze svých lídrů měnit. Zvažovali by to pouze v případě, že by na stole přistála nabídka v podobě výběru v 1. kole draftu. A taková (zatím) nepřišla.
Naopak Washington Capitals si z tzv. waiver listu stáhli útočníka Matthewa Phillipse. Ten na něj byl zapsán včera týmem Pittsburgh Penguins. A tým z Pensylvánie si Phillipse předtím také stáhl z waiver listu, kam jej zařadil právě Washington. Phillips se tedy pouze stěhuje zpět tam, kde tento ročník začínal.
Na trhu je také Joel Edmundson, obránce Washingtonu Capitals. Třicetiletému hokejistovi vyprší kontrakt na konci června tohoto roku. V platovém stropu zabírá 3,5 milionu dolarů. Jeho cena by neměla být příliš vysoká.
Nemalá část hokejistů chce při končící smlouvě vyzkoušet svou hodnotu na trhu volných hráčů. To ovšem není případ obránce Philadelphie Nicka Seelera. Už třicetiletý Američan chce udělat všechno pro to, aby si ho Flyers nechali ve svém středu. „Miluji to tady. A pokud v tomto byznyse najdete místo, kde se cítíte respektovaní, navíc se o vás starají dobře, tak tam prostě chcete zůstat. Vůbec neváhám,“ uvedl zadák. Splní se mu přání?
Restart by nadcházející uzávěrka přestupů v NHL mohla přinést Jevgeniji Kuzněcovovi. Útočník z organizace Capitals po svém návratu z asistenčního programu působí pouze na farmě v AHL, přitom má v sobě stále solidní potenciál. Z hlediska výměny nebude drahý, problém je však jeho aktuální plat 7,8 milionu dolarů.
Případný zájemce by šel do rizika a musel by být velmi kreativní při přerozdělení mohutné gáže mezi tři týmy, což ovšem nebude zadarmo. „Kuzy by čerstvý start potřeboval. Dívá se po změně prostředí, a to by mohlo rozhýbat kola, abychom něčeho dosáhli,“ vyjádřil se nedávno generální manažer Washingtonu Brian MacLellan.
