Přestupy NHL ONLINE: Rutta míří do Švýcarska. Lucic to po skandálu zkouší v St. Louis
13:25Sledujte podpisy, trejdy, pohyby mezi farmářskými a hlavními týmy a veškeré dění kolem nejlepší hokejové soutěže světa na iSport.cz ONLINE.
Zprávy ze dne 18. srpna 2022
Démon posledního play off Nazem Kadri, který velkou měrou přispěl k triumfu Colorada ve Stanley Cupu, se stěhuje do Calgary. Podle zámořských spekulací podepsal 31letý útočník s Flames kontrakt na 7 let! Ročně si vydělá 7 milionů dolarů.
Zprávy ze dne 5. srpna 2022
Útočník Miles Wood, který v loňské sezoně kvůli zranění odehrál pouhé tři zápasy, podepsal roční prodloužení smlouvy s New Jersey na 3,2 milionu dolarů.
Calgary uzavřelo osmiletou smlouvu s nedávno příchozím Jonathanem Huberdeauem, kterého Flames získali z Floridy v rámci obřího trejdu za Matthewa Tkachuka. Devětadvacetiletý útočník bude ročně pobírat 10,5 milionů dolarů. Jedná se o osmý největší roční výdělek napříč NHL. Kanadský útočník bude pobírat v následující sezoně stejně jako Jonathan Toews, Carey Price či Patrick Kane.
Zprávy ze dne 3. srpna 2022
Arbitráži s New Jersey se nakonec vyhnul Jesper Bratt. Ještě před startem dohadů u soudu švédský útočník s Devils podepsal roční kontrakt v hodnotě 5,45 milionů dolarů.
Vedení Calgary a Andrew Mangiapane si mohou ulevit. Kanadský útočník, který během léta přihlásil k arbitráži NHL, se s Flames dohodl na novém tříletém kontraktu. Pětadvacetiletý rodák z Boltonu, jenž před rokem vybojoval s Kanadou titul mistrů světa na šampionátu v Rize, si ročně přijde na 5,8 milionu dolarů.
Zprávy ze dne 2. srpna 2022
Calgary podepsalo novou roční smlouvu s Martinem Pospíšilem. 22letý slovenský útočník v minulé sezoně nasbíral v 47 zápasech za Stockton v AHL 25 bodů (7+18), dvojcestný kontrakt by mu měl vynést 750 tisíc dolarů.
Zprávy ze dne 27. července 2022
Vedení New Jersey se s předstihem dohodli na prodloužení smlouvy se švýcarskou oporou. Obránce Jonas Siegenthaler, který má ještě rok platný kontrakt, se Devils upsal na dalších pět let. A polepší si. Pětadvacetiletý rodák z Curychu s thajskými kořeny si ročně přijde zhruba na 3,4 milionu dolarů.
Zprávy ze dne 26. července 2022
Ondřej Palát rozhodoval řežby Stanley Cupu, zplna ukazoval hokejové schopnosti a charakter zároveň. S o to větším překvapením zainteresovaní sledovali, jak Tampa Bay s ledovým klidem nechala české eso odejít. „Občas přijde čas jít dál,“ reaguje bývalý vynikající útočník Jiří Hudler. Šampion NHL z roku 2008 odchod do New Jersey krajanovi schvaluje. VÍCE čtěte ZDE>>>
Zprávy ze dne 23. července 2022
Na velké výměně se dohodli zástupci týmů Calgary a Floridy. Kanadský klub se vzdal šance na prodloužení spolupráce s útočníkem Matthewem Tkachukem, který byl chráněným volným hráčem. Tkachuka získali Panthers, s nimiž vzápětí podepsal osmiletou smlouvu na 76 milionů dolarů. Novými posilami Flames jsou naopak útočník Jonathan Huberdeau a obránce MacKenzie Weegar. Calgary získalo vedle nich ještě mladého útočníka Colea Schwindta a možnost volby v prvním kole draftu 2025. Panthers obdrželi volbu ve čtvrtém kole draftu ve stejném roce.
Zprávy ze dne 20. července 2022
Po odchodu Johnnyho Gaudreaua musí Calgary zřejmě počítat s další velkou ránou. Další americký pointmaker Matthew Tkachuk oznámil vedení Flames, že odmítá prodloužit smlouvu v klubu. Čtyřiadvacetiletého útočníka, který si v minulé sezoně připsal 104 bodů (42+62), pravděpodobně také vábí angažmá v jednom z ambiciózních týmů z USA. Jako chráněný volný hráč ale nejprve musí Calgary požádat o výměnu, což zatím neučinil. Starší bratr tahouna Ottawy Bradyho Tkachuka má údajně rovněž seznam klubů, kam může být vytrejdován. Podle zámořských médií mezi vyvolenými nejsou Senators, ale patří mezi ně St. Louis, Vegas, Florida, Nashville a Dallas. V minulosti projevili o rodáka ze Scottsdale také New York Rangers či New Jersey.
Uplynul již skoro týden od chvíle, kdy se otevřel trh s volnými hráči NHL. A na seznamu dostupných jmen zámořské kluby stále najdou celou řadu hokejistů, kterými by mohli zkvalitnit své kádry. Pořád k mání jsou například novopečený šampion Nazem Kadri, švédský obránce John Klingberg, ostřílený matador Phil Kessel či nejdražší hráč P. K. Subban. V článku iSport.cz se podívejte na pořád nerozebrané žhavé zboží na trhu. VÍCE čtěte ZDE>>>

Zprávy ze dne 19. července 2022
Velká úleva pro Vítka Vaněčka! Český brankář se po výměně do New Jersey dohodl s Devils na nové smlouvě, díky čemuž se vyhne soudní arbitráži. Oproti minulému kontraktu si výrazně polepšil. Kontrakt podepsal na tři roky, celková gáže činí 10,2 milionu dolarů (v přepočtu asi 240 milionů korun). Ročně si tak přijde na 3,4 milionu dolarů. VÍCE čtěte ZDE>>>
Zprávy ze dne 16. července 2022
Už s týdenním předstihem před otevřením trhu s volnými hráči hokejový útočník Ondřej Palát věděl, že nebude pokračovat v angažmá v Tampě Bay. Vedení týmu, v jehož dresu vyhrál dva Stanley Cupy, totiž českému reprezentantovi předložilo nabídku smlouvy, kterou nemohl přijmout. „Nedala se ani zvážit. Takže z toho jsem pochopil, že Tampa mě nechce a chce jít jinou cestou,“ řekl. Ozvalo se tak New Jersey, kde se dohodl na pětileté spolupráci. VÍCE čtěte ZDE>>>
Zprávy ze dne 14. července 2022
A už se dočkal i třetí slovenský hokejista z prvního kola draftu NHL 2022. Obránce Šimon Nemec, který se stal překvapivou dvojkou letošní sešlosti klubů, podepsal s New Jersey standardní nováčkovský kontrakt na tři roky. Rodák z Liptovského Mikuláše si u Devils může ročně přijít na 950 tisíc dolarů.
Jedenáct let. Tak dlouho trvalo spojení Ondřeje Paláta s klubem Tampa Bay Lightning. Pevná vazba, která se v noci ze středy na čtvrtek asi definitivně rozpadla. Zámořští reportéři troubí do světa, že český pracant uzavřel pětiletou smlouvu s New Jersey, ročně si vydělá šest milionů dolarů. Potvrzení ze strany klubů už bude pouhou formalitou. Více čtěte ZDE >>>

Ruský obránce Nikita Zadorov o dva roky prodloužil v Calgary. Řízný bek si vydělá 3,75 milionu dolarů ročně, zůstane tak na stejném platu jako dosud. Flames očekávali, že tvrdého zadáka neudrží, jenže po úprku Johnnyho Gaudreaua místo pod platovým stropem přece jen zbylo.
A jako první musíme přinést čerstvou zprávu od zámořského experta Elliota Friedmana ze Sportsnetu, podle něhož míří největší česká hvězda letošního volného trhu Ondřej Palát do New Jersey! S Devils má podepsat pětiletou smlouvu s průměrnou gáží 6 milionů dolarů ročně. Celý kontrakt má hodnotu 30 milionů dolarů (zhruba 730 milionů korun). Rodák z Frýdku-Místku si tak zřejmě poprvé v NHL zahraje za jiný klub než za Tampu, s níž získal dva Stanley Cupy.
Zprávy ze dne 13. července 2022
Další muž na černou práci pro Calgary. Kanadské mužstvo hlásí příchod Kevina Rooneyho, který zvolil kontrakt na dva roky v celkové hodnotě 2,6 milionu dolarů. Klub tu uvedl na svém Twitteru.
Veterán Trevor Lewis se upsal Calgary na rok. Jeho plat má hodnotu 800 tisíc dolarů. Generální manažer Brad Treliving jej označil lepidlem mužstva.
Naposledy před rokem a půl okusil zadák Dennis Gilbert kouzlo kanadsko-americké NHL. Nyní by o ni mohl zabojovat znovu. Calgary s ním podepsalo dvouletou, jednocestnou smlouvu. Informovala o tom agentura, která hráče zastupuje.
New Jersey se loučí s českým útočníkem Pavlem Zachou:
Spekulace z doby před otevřením trhu s volnými hráči se naplňuje. Urostlý silový útočník Andrew Copp míří za lepším do Detroitu. Roční gáže se mu zvedne na 5,625 milionu dolarů, u Red Wings by měl strávit dalších pět let.
Centr Kevin Rooney, působící celou dosavadní kariéru v New Yorku (nejprve u Rangers, následně v kádru New Jersey), okusí kanadské angažmá. Calgary s ním vyjednalo dvouletou smlouvu na 1,3 milionu dolarů ročně.
Zadák Brendan Smith se podle reportéra Franka Seravalliho dohodnul na dvouletém kontraktu s New Jersey. Jeho průměrná výplata činí 1,1 milionu dolarů.
Trenérský štáb New Jersey Devils by měl posílit Andrew Brunette, který se v průběhu minulé sezony ujal Floridy, nejúspěšnějšího týmu základní části. Podle experta Kevina Weekese podepsal finalista nominace na Jack Adams Trophy pro nejlepšího trenéra smlouvu na tři roky.
Zdá se, že spojení mezi Calgary a útočníkem Johnnym Gaudreauem je u konce. Americký pointmaker, jenž má za sebou mimořádně povedený ročník v NHL, měl podle zámořských médií oznámit vedení Flames, že odmítá prodloužit smlouvu. V kanadském klubu přitom dosavadní opoře nabízeli rekordní osmiletý kontrakt s ročním platem 10 milionů dolarů. Osmadvacetiletého rodáka ze Salemu to ale neobměkčilo. Chce pryč. „Je to přinejmenším hodně neuspokojivý den. Pevně věřím, že jsme nemohli udělat nic víc,“ prozradil rozmrzele GM Calgary Brad Treliving. Gaudreau se tak zřejmě opravdu stane nejžádanějším zbožím na trhu volných hráčů NHL. Dost se spekuluje o tom, že je váben New Jersey.
Zprávy ze dne 8. července 2022
Brankář Vítek Vaněček se stěhuje z Washingtonu do New Jersey, které získalo šestadvacetiletého odchovance Havlíčkova Brodu výměnou za práva výběru ve 2. a 3. kole probíhajícího draftu v Montrealu. Konkrétně se jedná o 37. a 70. pozici. Devils zase získali od Capitals 46. místo ve druhém kole. Vaněček se může po vypršení tříletého kontraktu na 2,15 milionu dolarů stát chráněným volným hráčem.
Zprávy ze dne 9. června 2022
Slovenský hokejista Christián Jaroš ještě v sezoně 2021/22 odehrál jedenáct zápasů (0+0) v NHL za New Jersey Devils. Ve čtvrtek pak 26letý obránce podepsal roční kontrakt s ruským celkem Avangard Omsk. Účastník KHL, z níž kvůli invazi Ruska na Ukrajinu odchází řada zahraničních hráčů, potvrdil přestup na klubovém webu. Jaroš v NHL dřív oblékal dres Ottawy Senators a San Jose Sharks.
Zprávy ze dne 16. května 2022
Adam Klapka z Liberce podepsal jako nedraftovaný volný hráč v NHL dvouletou nováčkovskou smlouvu s Calgary!
Zprávy ze dne 5. května 2022
Trojnásobný vítěz Stanleyova poháru Mark Recchi po dvou sezonách skončil v roli asistenta trenéra hokejistů New Jersey, kteří počtvrté za sebou nepostoupili do play off NHL. U mužstva Devils nebude pokračovat ani další spolupracovník hlavního kouče Lindyho Ruffa Alain Nasreddine.
Před příchodem do New Jersey byl Recchi tři roky asistentem v Pittsburghu, s kterým jako hráč získal v roce 1991 prvních ze svých Stanley Cupů. Další vybojoval s Carolinou (2006) a Bostonem (2011). Od roku 2017 je čtyřiapadesátiletý Kanaďan členem hokejové Síně slávy.