Přestupy NHL ONLINE: Rutta míří do Švýcarska. Lucic to po skandálu zkouší v St. Louis
13:25Sledujte podpisy, trejdy, pohyby mezi farmářskými a hlavními týmy a veškeré dění kolem nejlepší hokejové soutěže světa na iSport.cz ONLINE.
Zprávy ze dne 14. července 2022
Brankář Martin Jones, který během minulé sezony potvrdil své stagnující výkony ve Philadelphii, získal smlouvu v Seattlu. Kraken si dvaatřicetiletého gólmana pojistil na rok a dá mu dva miliony dolarů.
Důležitá postava Vegas Golden Knights Max Pacioretty se v rámci přestupu podívá do Caroliny. Společně s ním odchází z města hříchů obránce Dylan Coghlan. Hurricanes se s Vegas vyrovnají v budoucnu.
Další český hráč nachází nové útočiště! Ondřej Kaše se po úspěšném angažmá v Torontu přesouvá do Caroliny, kde by mohl teoreticky potkat krajana Martina Nečase. Ten ovšem stále shání novou smlouvu. Kaše obdrží během jednoho roku 1,5 milionu dolarů, zvýšil tak svou hodnotu meziročně o 250 tisíc.
Zprávy ze dne 13. července 2022
Měl se stát jedničkou draftu, nakonec zakotvil na čtvrtém místě. Talentovaný Shane Wright slíbil, že se v Seattlu předvede těm, kteří ho přehlíželi. Nyní k tomu udělal první krok, když získal nováčkovskou smlouvu.
Autor rozhodujícího gólu v prvním finálovém klání mezi Coloradem a Tampou André Burakovsky změní působiště. S nováčkem NHL ze Seattlu podepsal pětiletý kontrakt. Z hlediska financí na tom nebude zle, ročně si přijde na 5,5 milionu dolarů.
Útočník Mason Marchment, který prorazil v předchozí základní části 47 body v 54 zápasech, by se mohl domluvit na čtyřletém kontraktu s Carolinou.
Výměna je potvrzena. Obránce Brent Burns po dlouhých 11 sezonách u San Jose mění adresu. Odsouhlasil přestup do Caroliny, kde jde společně s Lanem Pedersonem. Na druhou stranu putuje Steven Lorentz, brankářský talent Eetu Makiniemi a potenciální volba ve třetím kole příštího draftu. Sharks si zároveň ponechali třetinu Burnsova platu.
A další obránce mění adresu. Justin Schultz se přesouvá do nejmladšího klubu v NHL. Seattle s ním podepsal na dva roky v celkové hodnotě šesti milionů dolarů. Pohorší si tak o jeden milion ročně.
Dlouholetý defenzivní pilíř San Jose Sharks Brent Burns, který v dřívější fázi své kariéry působil na postu útočníka, může být na odchodu. Velký zájem má údajně Carolina. Problémem je, že Hurricanes se nenachází na Burnsově seznamu týmů, do kterých je ochoten přestoupit. S výměnou by tak musel souhlasit. Pokud by k ní došlo, měla by se dotknout osudu většího počtu hráčů.
Zprávy ze dne 11. dubna 2022
Dvojka posledního draftu Matthew Beniers podepsal tříletou nováčkovskou smlouvu se Seattlem. Stejně jako jednička Owen Power odložil nástup do NHL a v současné sezoně hráli společně na University of Michigan. V NHL budou nakonec nejspíš debutovat ještě v závěru této sezony. Beniers cestuje s Krakeny na trip do Calgary a Winnipegu, Power nastoupí za Sabres v úterý na ledě Toronta.
Zprávy ze dne 21. března 2022
A slušnou posilu hlásí i Carolina, kam míří útočník Max Domi z Columbusu.
Carolina podepsala nový osmiletý kontrakt s Jesperim Kotkaniemim. Finský útočník si za tu dobu vydělá 38,56 milionu dolarů.
Zprávy ze dne 4. září 2021
Montreal nakonec nedorovnal kvalifikační nabídku Caroliny chráněnému volnému hráči Jesperimu Kotkaniemimu na 6,1 milionu dolarů za rok. Finský útočník se tak stěhuje a v následující sezoně bude oblékat dres Hurricanes. Canadiens jako kompenzaci získávají volby v 1. a 3. kole draftu v následujícím roce.
Zprávy ze dne 29. srpna 2021
Útočníka Jesperiho Kotkaniemiho se z Montrealu snaží získat Carolina. Hurricanes nabídli jednadvacetiletému finskému centrovi v pozici chráněného volného hráče roční smlouvu na 6,1 milionu dolarů. Canadiens mají do 4. září možnost vyrovnat nabídku a Kotkaniemiho udržet. V opačném případě by trojku draftu z roku 2018 ztratili za práva výběru v prvním a třetím kole draftu. Více čtěte ZDE>>>.
Zprávy ze dne 26. srpna 2021
Ruský střelec Andrej Švečnikov prodloužil kontrakt s Carolinou. Jedenadvacetileté křídlo podepsalo s Hurricanes smlouvu na 8 let, během kterých v průměru bude pobírat 7,75 milionu ročně.
Zprávy ze dne 8. srpna 2021
Bývalý útočník Minnesoty Marcus Johansson jakožto volný hráč podepsal roční kontrakt s nováčkem ze Seattlu. U Krakena si vydělá 1,5 milionu dolarů za nadcházející sezonu.
Zprávy ze dne 4. srpna 2021
Pravidla byla překročena. Seattle musel předělat kontrakt s brankářem Philippem Grubauerem, nesplnil totiž podmínky NHL, které zakazují obcházení platového stropu. Ligový nováček se přepočítal při rozdělování částky 35,4 milionu dolarů do šesti sezon. Po úpravě kontraktu, jenž nebyl regulérní přibližně o 250 tisíc dolarů, obdrží německý brankář průměrně 5,9 milionu dolarů za sezonu. Společně s Chrisem Driedgerem ubere klubu 11,5 procenta z maximálních možných nákladů.
Zprávy ze dne 1. srpna 2021
Zkušený útočník Derek Stepan bude hrát v Carolině. Většinu poslední sezony jakožto hráč Ottawy promarodil. Nyní podepsal roční kontrakt s Hurricanes v hodnotě 1,35 milion dolarů.
Zprávy ze dne 28. července 2021
Příchod Philippa Grubauera do Seattlu pořádně zamotal situaci v brankovišti Krakena. V nejisté pozici je především český gólman Vítek Vaněček, který se momentálně posouvá až na pozici třetího brankáře. Podle zámořských médií by se ale pětadvacetiletý rodák z Havlíčkova Brodu mohl znovu stěhovat a to zpátky do Washingtonu! Capitals mají o návrat maskovaného muže, jenž zazářil při své premiérové sezoně v NHL, údajně velký zájem. Záleží tak na rozhodnutí Seattlu.
Vedení Caroliny učinilo kontroverzní podpis. S Hurricanes uzavřel roční kontrakt za milion dolarů americký zadák Tony DeAngelo. Někdejší hráč Rangers byl na začátku minulé sezony odstaven mimo hlavní tým. Nejprve měl za urážet zahraniční spoluhráče, vrcholem však byla rvačka s útočníkem Chrisem Kreiderem na tréninku. Dres Canes rovněž oblékne také bývalý útočník Calgary Josh Levio. S klubem prodloužil kontrakt také forvard Jordan Martinook.
A další podpis v Seattlu! Za nováčka NHL bude od nové sezony bojovat zkušený útočník Jaden Schwartz. Dlouholetá opora St. Louis, s nímž devětadvacetiletý rodák z Melfortu vyhrál před dvěma roky Stanley Cup, podepsal pětiletý kontrakt s ročním platem 5,5 milionu dolarů.
Kraken pokračuje ve zbrojení, ulovil zvučnou posilu do brány! Do Seattlu se stěhuje německý brankář Philipp Grubauer. Donedávna jednička Colorada uzavřela s nováčkem NHL smlouvu na šest let s celkovou odměnou 35,4 milionu dolarů. Pro českého gólmana Vítka Vaněčka, který 32. tým nejlepší hokejové soutěže světa doplnil v rozšiřovacím draftu, tak přichází velká konkurence.
První nechráněné zboží z trhu volných hráčů NHL získal už i nováček ze Seattlu. Dres Krakena bude oblékat švédský útočník Alexander Wennberg. Šestadvacetiletý centr, který strávil poslední ročník ve Floridě, podepsal tříletý kontrakt s ročním platem 4,5 milionu dolarů.
Carolina si našla náhrady do brankoviště. Po výměně Alexe Nedeljkovice (Detroit) a konci Petra Mrázka (Toronto) se k Hurricanes stěhují jednatřicetiletý dánský gólman Frederik Andersen a Fin Antti Raanta. První z brankářů se prostřídal s českým reprezentantem a v klubu podepsal smlouvu na dva roky s celkovou odměnou 9 milionů dolarů. O rok starší bývalá opora Arizony se upsala rovněž na dvě sezony s průměrným platem 2 miliony dolarů.
Zprávy ze dne 26. července 2021
PODPISY: Trojice z hráčů, které si Seattle vybral v rozšiřovacím draftu, podepsala s nováčkem NHL smlouvu. Brankář Chris Driedger má tříletý kontrakt na 3,5 milionu ročně, obránce Adam Larsson čtyřletý na 4 miliony ročně a další bek Jamie Oleksiak dokonce kontrakt na pět let, který mu zaručuje průměrně 4,6 milionu.
Zprávy ze dne 22. července 2021
VÝMĚNA – Petru Mrázkovi mizí z Caroliny konkurent. Hurricanes vyměnili brankáře Alexe Nedeljkovice do Detroitu za zkušeného gólmana Jonathana Berniera a 3. kolo draftu.
Zprávy ze dne 21. července 2021
Nováček NHL Seattle bude mít v kádru i jednoho českého hráče. Kraken v rozšiřovacím draftu ukázal na Vítka Vaněčka z Washingtonu, který utvoří brankářský tandem s Chrisem Driedgerem z Floridy. Mezi hvězdy nováčka budou patřit zkušení Mark Giordano a Jordan Eberle. Koho dalšího si GM Ron Francis vybral? Více čtěte ZDE>>>.

Zprávy ze dne 19. července 2021

Zprávy ze dne 18. července 2021
Kteří Češi jsou volní pro rozšiřovací draft?
Jakub Voráček | Philadelphia |
David Krejčí | Boston |
Ondřej Palát | Tampa Bay |
Radko Gudas | Florida |
Michal Kempný | Washington |
Radim Šimek | San Jose |
Petr Mrázek | Carolina |
Jan Rutta | Tampa Bay |
Michael Frolík | Montreal |
Pavel Francouz | Colorado |
David Rittich | Toronto |
Vítek Vaněček | Washington |
Josef Kořenář | Arizona |
Dominik Simon | Calgary |
David Kaše | Philadelphia |
Jakub Zbořil | Boston |
Ondřej Kaše | Boston |
Martin Frk | Los Angeles |
Matěj Stránský | Dallas |
Dominik Mašín | Tampa Bay |
Lukáš Jašek | Vancouver |
Marek Langhamer | Arizona |
Volní pro „Krakena“ jsou i čeští brankáři: Washington nechrání Víta Vaněčka a Carolina by se nebránila odchodu Petra Mrázka. Ten se případně stane nechráněným volným hráčem. Ani Josef Kořenář, který byl těsně před uzávěrkou vyměněn do Arizony, se na listinu chráněných hráčů nedostal.