Vondroušová - Martićová | ONLINE | 16.1.2019 01:04 | Australian Open 2019 | ŽIVĚ | iSport.cz

Ženy -  ONLINE PŘENOS -  Markéta Vondroušová : Petra Martićová - 16. ledna 2019   01:04

Ukončeno
Markéta Vondroušová
19 let  172 cm  Česká rep.
0
4
5
Petra Martićová
27 let  181 cm  Chorvatsko
2
6
7
Přenos se aktualizuje automaticky

Markéta Vondroušová končí na Australian Open ve druhém kole! Proti Petře Martićové nefungoval české hráčce servis a i proto prohrává ve dvou setech 4:6 a 5:7 a s Melbourne se loučí.

Ani jedené z tenistek se v samém úvodu nedařil servis. Hned sedm prvních gemů skončilo lépe pro hráčku na returnu! Až Petra Martićová si udržela podání a odskočila do vedení 5:3, následně uspěla i Vondroušová, ale ke zdramatizování úvodní sady už nedošlo. To úvod druhého dějství dlouho plynul bez brejku. Markéta Vondroušová sice přišla o podání a prohrávala 3:5, ale následně dokázala srovnat na 5:5, když Martićová nedopodávala zápas do vítězného konce. Rodačka ze Sokolova však nabídla Chorvatce ještě jednu možnost na dohrání zápasu a toho už zkušenější z tenistek využila čistou hrou.

Ve třetím kole čeká na Petru Martićovou vítězka duelu Stephensová – Babosová.
Konec zápasu
5:7
Je konec! Do třetího kola postupuje Petra Martićová! Na závěr zápasu trefila Chorvatka první podání, Vondroušová sice ještě returnovala přes síť, ale následně už umístila forhend pod pásku.
0-40
Tři mečboly! Petra Martićová měla potíže s nadhozem prvního podání! Od základní lajny zvládla dlouhou výměnu, Vondroušová sice držela krok, ale její forhend skončil mimo hrací plochu.
0-30
Martićová je pouze dva míčky od postupu. Tentokrát se prosazuje od základní lajny. Vondroušová opět poslala míček do autu.
0-15
Sedmadvacetiletá Chorvatka má k dispozici druhou šanci na doservírování zápasu do vítězného konce. Martićová zahajuje gem o poznání lépe, první fiftýn putuje po chybě Vondroušové právě k ní.
5:6
Konec přestávky, podávat bude Petra Martićová.
5:6
Následuje přestávka a výměna stran.
5:6
Ani Vondroušová si nedokázala udržet své podání v závěru druhé sady. Martićové stačilo držet míček ve hře, chybě Vondroušové přišla o chvíli později.
15-40
Dvě brejkbolové šanci také pro Martićovou! Vondroušová je stále bez prvního podání a nyní byla potrestána. Martićová vymetla úderem po lajně roh kurtu a následně už měla situaci na síti snadnou.
15-30
Vondroušové se daří v kritickou chvíli snížit ztrátu. Chorvatka čelila opět jen druhému servisu, ale k fiftýnu se nedostala. Od základní lajny totiž neměla nárok proti úderu do protipohybu.
0-30
Vondroušová tentokrát sice trefila první podání, ale následně přetáhla forhend do metrového autu.
0-15
Ale do jedenácté hry opět vstupuje lépe Chorvatka! Vondroušová si připisuje již čtvrtou dvojchybu.
5:5
Skvěle! Markéta Vondroušová se drží v boji o druhou sadu! Petra Martićová nedokázala doservírovat zápas do vítězného konce. Češka přešla k síti, odkud výměnu zakončila smečí.
40-30
První brejkbol je smazán. Martićová trefila první podání, následně ho podpořila také aktivní hrou od základní lajny.
40-15
Dva brejkboly pro Češku! Vondroušová zapisuje vítězný return pod nohy soupeřky.
30-15
Martićové se daří v pravou chvíli snížit. První podání sice Chorvatka napálila do sítě, poté tom druhém už se ale raduje z bodu. Vondroušová zahrála v nouzi do sítě.
30-0
Vondroušová se dostává do nadějného vedení. Po přesném returnu k základní lajně byla Češka ve hře, následně změnila rytmus hry úderem po čáře, zaskočila soupeřku a nakonec jí udolala.
15-0
Petra Martićová servíruje na postup do třetího kola! Do nesmírně důležité hry vstupuje lépe mladší z obou tenistek. Po dlouhé výměně od základní čáry se raduje z fiftýnu Vondroušová, parádní vítězný forhend.
4:5
Konec přestávky, podávat bude Petra Martićová.
4:5
Následuje přestávka a výměna stran.
4:5
První krok Vondroušová zvládla. Po lehkém returnu se dostala Češka více do kurtu a nakonec proměnila výměnu forhendem po lajně.
40-30
Markéta Vondroušová tentokrát přitlačila soupeřku prvním servisem, následně se ale musela za koncovou čárou bránit. Martićová rozdělovala údery k postranním lajnám, ale Vondroušová dokázala vzdorovat a nakonec prohodila Chorvatku.
30-30
Srovnáno. Markéta Vondroušová nedokázala trefit v pravou chvíli první podání a toho využila k bodu Martićová.
30-15
Také Petra Martićová se ale dostává do gemu. Dvojchybou pomáhá soupeřce Vondroušová.
30-0
Levoruká hráčka se prosazuje také po druhé servisu. Přestřelka od základní lajně jde k Vondroušové.
15-0
Markéta Vondroušová servíruje na udržení se v turnaji. Devatenáctiletá Češka vstupuje do důležitého gemu fiftýnem po maratonské výměně od základní lajny. Více trpělivosti nyní prokázala Češka.
3:5
Brejk je potvrzen! Na závěr osmé hry se sice Martićová musela obejít bez prvního podání. Ale i tak zakončila výměnu vynikajícím úderem do rohu kurtu.
15-40
Dva gemboly na potvrzení brejku. Petra Martićová pořádně prohnala Vondroušovou za koncovou lajnou, když už to vypadalo, že by Češka mohla přejít do útoku, tak poslala míček do autu.
15-30
Martićová je opět o krok vpředu. Chorvatka si pomohla povedeným prvním servisem, poté se obě hráčky setkaly u sítě a právě Martićové pomohla páska.
15-15
Vondroušová ale odpovídá. S returnem si Češka poradila, následně bušila do supeřky od základní lajny a nakonec jí donutila k chybě do autu.
0-15
Petra Martićová může ve druhém setu potvrdit získaný brejk a dostat se tak velmi blízko postupu do třetího kola. Sedmadvacetiletá Chorvatka zahajuje gem na servisu výborně, po pasivní hře Vondroušové jde do vedení.
3:4
Konec přestávky, podávat bude Petra Martićová.
3:4
Následuje přestávka a výměna stran.
3:4
Markéta Vondroušová ztrácí své podání! Martićová se popasovala se servisem na tělo, následně stabilizovala hru na základní lajny a počkala si až ulétne Vondroušové úder do autu, což se také stalo.
15-40
Teď už ale Martićová má dva brejkboly! Po delší výměně od základní lajny přetáhla Vondroušová úder do těsného autu, což potvrzuje i jestřábí oko.
15-30
Brejkboly zatím nepřicházejí. Vondroušová zaútočila forhendem po lajně, k tomu přidala i náběh k síti Martićová byla bez šance.
0-30
Martićová přidává v rychlém sledu také další bod. Vondroušová bušila do soupeřky, ale ta se stačila bránit a opět rozhodla nepřesnost Češky.
0-15
Levoruká Češka nezačíná gem na podání nejlépe. Martićová returnovala po lajně a nakonec si počkala na chybu soupeřky.
3:3
Bleskový gem jde na konto chorvatské tenistky. Na závěr si Petra Martićová pomohla tvrdým servisem ven z kurtu.
15-40
Martićová pokračuje fiftýnem po druhém servisu na tělo Vondroušové. Češka byla sice zprvu aktivnější, ale na síti úřadovala Martićová.
15-30
Zkušená Chorvatka se dostává do tempa na servisu. Ani nyní se Vondroušová nedostala k přesnému returnu přes síť.
15-15
Martićová okamžitě reaguje. Přímý bod po prvním podání do středu kurtu.
15-0
Petra Martićová musí při svém servisu znovu dotahovat ztrátu jednoho gemu. Lépe vstupuje do hry Vondroušová, která zapisuje fiftýn po přetaženém úderu Chorvatky.
3:2
Konec přestávky, podávat bude Petra Martićová.
3:2
Následuje přestávka a výměna stran.
3:2
Rodačka ze Sokolova odvrátila brejkbol a drží si své podání. Na závěr páté hry předvedla česká reprezentantka parádní první servis.
A-40
Markéta Vondroušová byla opět bez prvního podání. S druhým servisem si ale Chorvatka nevěděla rady a hned druhým úderem poslala míček do sítě.
40-40
Shoda. Markéta Vondroušová musela hrát proti brejkbolu jen přes druhé podání, ale složitou situaci ustála. Naopak Martićová hrála zbrkle do autu.
40-A
Brejkbol pro Martićovou! Markéta Vondroušová sice trefila první podání, ale poté její kraťas nedolétl ani k síti.
40-40
Drama v pátém setu pokračuje. Martićová tentokrát returnovala přesně po lajně, k tomu přidala i vítězný bekhend do rohu kurtu.
A-40
Markéta Vondroušová se dostává do výhody. S prvním servisem levoruké tenistky si Martićová neporadila, return zastavuje síť.
40-40
Levoruká Češka měla velké potíže s nadhozem prvního podání. Nakonec Vondroušová vyrobila nevynucenou chybu a o pátou hru bude muset ještě zabojovat.
40-30
Druhý fiftýn v řadě pro českou hráčku. Také Martićová neudržela míček ve hře od základní lajny.
30-30
Devatenáctiletá reprezentantka pokračuje nátlakovou hrou od základní lajny. Přesný bekhend křížem vrátila Martićová pouze do autu.
15-30
Také Martićová se dostává do nebezpečného vedení na returnu. Po další hrubce Vondroušové do sítě.
15-15
Bleskově je srovnáno. Vondroušová sice trefila první podání, ale na soupeřku si nepřišla a poté už přišla chyba z české rakety.
15-0
Na řadě se servisem je opět Češka. Přímý bod po returnu Martićové do sítě.
2:2
Nadějný gem z pohledu české hráčky je pryč. Petra Martićová odvrátila brejkbol a drží si své podání. Na závěr gemu přišla Vondroušová s returnem do sítě.
40-A
Nyní se dostává do výhody podávající tenistka! Martićové sedl první servis na raketu a trefuje své dnešní první eso.
40-40
Shoda. Sedmadvacetiletá Chorvatka srovnává krok po aktivním náporu od základní lajny.
40-30
Brejkbol pro Vondroušovou! Martićová měla potíže s nadhozem prvního podání. Češka se statečně bránila dva kroky za koncovou lajnou, vše ale zvládla oběhat a nakonec byla odměněna chybou soupeřky.
30-30
Martićové se daří srovnat krok. Po druhém podání do středu kurtu musela Chorvatka čelit českému tlaku. Skvěle se ubránila a poté zvítězila v přestřelce u sítě.
30-15
Česká tenistka se dostává do nadějného vedení. Martićová opět netrefila první podání a toho využila Vondroušová ke tvrdému returnu křížem. Nakonec hraje Martićová do autu a následně hází vztekle raketou o zem.
15-15
Vondroušová ale dokáže reagovat na nepříznivé skóre. Češka rozběhala soupeřku, poté přešla k síti a výměnu zakončila smečí.
0-15
Petra Martićová musí ve druhém setu při vlastním podání dotahovat vedení soupeřky. Na úvod gemu se Chorvatka prosazuje k fiftýnu po šťastném úderu o pásku.
2:1
Konec přestávky, podávat bude Petra Martićová.
2:1
Následuje přestávka a výměna stran.
2:1
Markéta Vondroušová ustála těžkou situaci na servisu. Na závěr gemu předvedla parádní kraťas, Martićové ještě míček dostihla, ale následně už nestačila reagovat na prohoz do protipohybu.
A-40
Rodačka ze Sokolova se ale rychle dostává k výhodě. První podání skončilo v síti, po tom druhém však Martićová vyhazuje snadný úder daleko do autu.
40-40
Shoda. Markéta Vondroušová byla opět bez prvního podání. Nakonec poslala do sítě i druhý servis.
40-30
Martićové se ještě daří zdramatizovat třetí gem. Po returnu do středu kurtu zahrála česká tenistka do sítě.
40-15
Markéta Vondroušová dokázala přitlačit soupeřku prvním servisem ven z kurtu a výměnu zakončila do protipohybu.
30-15
Vondroušová se dostává do vedení. První podání sice skončilo v síti, ale Češka se prosazuje i po tom druhém. Return Martićové nebyl důrazný, následně zahrála Chorvatka v nouzi do autu.
15-15
Po prvním podání byla Češka v tlaku od základní lajny. Martićová ještě bojovala v obraně, ale na parádní halfvolej Vondroušové nedosáhla.
0-15
Také na returnu začíná chorvatská tenistka lépe. Delší výměna od základní lajny končí chybou Vondroušové.
1:1
Martićové se ale daří zakončit gem na servisu. Chorvatka měla sice potíže s nadhozem, ale nakonec po přesunu k síti už hrát nemusela. Lob Vondroušové neměl šanci na úspěch.
30-40
Druhý gem se ale prodlužuje minimálně o jednu výměnu. Martićová totiž neustála povedený return po lajně.
15-40
Markéta Vondroušová se nemůže prosadit na returnu. S tvrdším prvním servisu naložila returnem do sítě.
15-30
Zdá se, že se obě tenistky dostávají na podání do tempa. Další přímý bod pro Chorvatku.
15-15
Ale Martićová odpovídá. Po servisu do středu kurtu returnovala Češka jen na tribunu.
15-0
Také Petra Martićová se poprvé ve druhém setu představí na podání. Return Vondroušové byl pořádně nebezpečný, Češka se ihned dostala do převahy, kterou proměnila kraťasem.
1:0
Markéta Vondroušová přidává i další kvalitní druhé podání. Chorvatská tenistka si sice přistoupila k returnu blíže, ale nedokázala toho využít. Při náběhu k síti je prohozena a úvodní gem putuje k Češce.
40-30
Česká reprezentantka ale nyní brejkbol nedovoluje. Esem do středu kurtu se dostává do vedení.
30-30
Petra Martićová se ale prosazuje k dalšímu bodu. Chorvatka zatlačila forhendem od základní lajny, pořádně prohnala chybující Vondroušovou.
30-15
Levoruká Češka pokračuje povedenou obranou a bodem po chybě Martićové.
15-15
Petra Martićová se ale také bodově prosazuje. Po druhém servisu Vondroušové přišla delší rozehra od základní lajny zakončení nevynucenou chybou.
15-0
Do druhého setu vstupuje na podání česká reprezentantka! A k Vondroušové jde také první fiftýn. Return Martićové se do kurtu nevešel.
4:6
První sada míří za Martićovou! Chorvatka použila znovu jen druhé podání, Vondroušová byla ve výměně, ale od základní lajny napálila bekhendem síť.
40-A
Dva brejkboly střídá setbol! Petra Martićová sice hrála jen přes druhé podání, ale to podpořila úderem po lajně a Vondroušová byla bez šance.
40-40
Shoda! Servis Martićové dopadl do středu kurtu, následně Vondroušová vyhodila z kurtu lehký forhend.
40-30
První brejkbol je smazán. Petra Martićová se drží v desátém gemu přímým bodem po prvním podání.
40-15
Dva brejkboly pro Vondroušovou! Servis Martićové v klíčové chvíli nevychází podle představ. Navíc Chorvatka přetáhla do autu lehký forhend.
30-15
Vondroušová se snaží prodloužit první sadu. Po tvrdém returnu se dostala do ofenzivního postavení, ještě rozběhala soupeřku a ta v pohybu zahrála mimo.
15-15
Sedmadvacetiletá Chorvatka srovnává stav. Vondroušová returnovala křížem, následně ještě udržela ve výměně nebezpečný bekhend, ale nakonec hraje mimo dvorec.
15-0
Petra Martićová sice servíruje na zisk první sady, ale podání není v tomto zápase přílišnou výhodou. A lépe vstupuje do veledůležitého gemu Vondroušová. Martićová zahrála druhým úderem do deblového území.
4:5
Konec přestávky, podávat bude Petra Martićová.
4:5
Následuje přestávka a výměna stran.
4:5
Čistou hrou se česká reprezentantka drží ve hře o první sadu. První podání sice skončilo v síti, ale i po druhém se Martićová k přesnému returnu nedostala.
40-0
Levoruká Češka pokračuje ve zlepšeném výkonu na podání. Tentokrát připisuje bod po nízkém returnu Martićové.
30-0
A další fiftýn pro Vondroušovou! Martićová returnovala pomalejší první podání daleko do autu.
15-0
Markéta Vondroušová servíruje proti ztrátě prvního setu. Stále jen devatenáctiletá Češka začíná přímým bodem po prvním podání.
3:5
Brejk je potvrzen, Petra Martićová odskakuje do vedení o dva gemy! Vondroušová se ještě natáhla pro return, ale výměnu od základní čáry ukončila mizerným forhendem.
30-40
Vondroušová se udržela returnem ve výměně, následně dlouho vzdorovala za základní lajnou, ale na tlak soupeřky nedokázala reagovat.
30-30
Srovnáno. Po prvním podání byla v tlaku opět Martićová, ale i nyní zahrála těsně do zámezí.
15-30
Martićová zkracovala hru úderem za síť, ale byl zahlášen aut. Vondroušová následně uklidila míček do volného kurtu. A jestřábí oko potvrzuje aut.
0-30
Martićová se dostává do nadějného vedení na podání. Po krátkém returnu se Chorvatka odvážila jít k síti a povedeným volejem si vytvořila solidní šanci na potvrzení brejku.
0-15
Petra Martićová se bude pokoušet přerušit neskutečnou sérii sedmi ztracených servisů v úvodu první sady. Chorvatka začíná fiftýnem po přetaženém forhendu české hráčky.
3:4
Konec přestávky, podávat bude Petra Martićová.
3:4
Následuje přestávka a výměna stran.
3:4
Petra Martićová ale získává i čtvrté gem Vondroušové na podání. Po přesném returnu přišla nevynucená chyba české tenistky do sítě.
15-40
Markéta Vondroušová ještě odvrací ztrátu podání. Po druhém servisu se raduje Češka z esa!
0-40
Tři brejkboly! Vondroušová musela couvat před returnem pod nohy, následně sice uklidnila hru za základní lajnou, ale kraťasem trefila jen síť.
0-30
A další bod pro hráčku na returnu. Vondroušová nyní byla v ofenzivní pozici, ale přechod k síti nezvládla ukončit volejem.
0-15
Ani jedné z tenistek vůbec nefunguje podání. Markéta Vondroušová pouze uvedla míček do hry a toho využila Martićová.
3:3
První sada pokračuje v nastaveném trendu, ani nyní si Martićová nepohlídala své podání. Od základní lajny byla aktivnější Vondroušová, které pomohla také páska. Martićová nakonec hraje do sítě.
40-30
Brejkbol nechybí ani v šesté hře. Martićová sice trefila první podání, ale poté nedokázala ustoupit před returnem pod nohy.
30-30
Srovnáno. Martićové se podařilo dát opět první podání, následně se přibližovala více a více do kurtu a donutila Vondroušovou k chybě.
30-15
Chorvatská hráčka se dostává do hry. Po prvním podání do středu kurtu si pomáhá přímým bodem.
30-0
Vondroušová se ujímá nadějného vedení. Servis chorvatské tenistky neměl potřebnou razanci, navíc Martićová napálila hned třetím úderem síť.
15-0
Petra Martićová má už třetí šanci na potvrzení brejku! Do gemu ale opět startuje lépe tenistka na returnu. Vondroušová returnovala jen lehce, ale Martićová toho nedokázala využít a poté nestačila doběhnout parádní kraťas za pásku.
2:3
Konec přestávky, podávat bude Petra Martićová.
2:3
Následuje přestávka a výměna stran.
2:3
Pátý gem, pátý brejk! Vondroušová sice trefila první podání, poté se ale musela za koncovou lajnou bránit. V běhu už nasměrovala forhend pouze do autu.
15-40
Další dva brejkboly pro Martićovou! Chorvatka se opřela do forhendu po lajně a míček spadl přesně do rohu kurtu.
15-30
Markéta Vondroušová se ještě dostává do gemu. Po prvním podání přidala rodačka ze Sokolova vítězný forhend po lajně, který byl tečován páskou.
0-30
Martićová se udržela ve výměně, odvrátila také smeč české hráčky a poté přišla minela Vondroušové do sítě.
0-15
Levoruká Češka zahajuje pátou hru druhým servisem do středu kurtu. Martićová si to ale po dlouhé výměně namířila k síti, odkud zakončila volejem do volného místa.
2:2
I čtvrtá hra přináší brejk! Markéta Vondroušová srovnává stav prvního setu po tvrdém returnu pod nohy podávající tenistky.
40-30
Brejkbol pro českou hráčku! Martićová riskovala od základní lajny, ale na Vondroušovou si nepřišla.
30-30
I čtvrtá hra je pořádně vyrovnaná. Vondroušová se prosazuje k fiftýnu po přetaženém forhendu nabíhající Martićové.
15-30
Markéta Vondroušová čelila pouze druhému podání, ale využít toho nedokázala. Přestřelku od základní lajny zakončila Češka forhendem do sítě.
15-15
Bleskově je srovnáno. Martićová práskla do prvního podání a česká hráčka reagovala jen přetaženým returnem.
15-0
Petra Martićová má druhou šanci na potvrzení brejku v úvodu prvního setu. Sedmadvacetiletá Chorvatka ale ani tentokrát nezačíná nejlépe. Vondroušová se raduje z fiftýnu po nevynucené chybě soupeřky.
1:2
Konec přestávky, podávat bude Petra Martićová.
1:2
Následuje přestávka a výměna stran.
1:2
Také třetí gem končí brejkem! Markéta Vondroušová se nemohla spolehnout na první podání, po tom druhém vylétl míček do autu a rodačka ze Sokolova tak ukončuje hru dvojchybou.
15-40
Další dva brejkboly pro Martićovou! Vondroušová dlouho bojovala od základní lajny, bránila se ze strany na stranu, ale nakonec zahrála bekhendem do sítě.
15-30
Vondroušová se vrací do hry o tento gem. Po přechodu k síti se snažila Martićová lobovat, ale míček odpálila daleko do autu.
0-30
Nadějné vedení pro Chorvatku. Vondroušová poslala na stranu soupeřky jen vysoký kraťas.
0-15
Také nyní zahajuje gem lépe hráčka na returnu. Martićová se prosazuje k fiftýnu po nátlakové hře od základní lajny.
1:1
Česká reprezentantka si bere ztracené podání zpět. S druhým servisem si Vondroušová poradila na jedničku, poté přistoupila blíže k síti a povedeným bekhendem zaskočila soupeřku.
40-30
Brejkbol také pro Vondroušovou! Rodačka ze Sokolova returnovala po lajně, Martićová byla u míčku příliš pozdě a v běhu už kurt netrefila.
30-30
Také druhá hra prvního setu je vyrovnaná. Petra Martićová se musela sklonit před parádně umístěným bekhendem česká hráčky.
15-30
Chorvatská tenistka pokračuje sice nepřesným prvním servisem, ale i tak se prosazuje k fiftýnu. Return Vondroušové po lajně nebyl důrazný a toho Martićová využila.
15-15
Martićové se ale daří bleskově srovnat krok. Po prvním podání do středu kurtu returnovala česká hráčka pouze do sítě.
15-0
Petra Martićová může ihned při svém prvním vystoupení na servisu potvrdit brejk. Lépe ale začíná returnující Vondroušová. Česká tenistka se ubránila servisu na tělo, následně stabilizovala výměnu pevnou obranou a Martićová při náběhu k síti chybovala.
0:1
Markéta Vondroušová přichází hned o svůj první gem na servisu. Ani nyní se nemohla spolehnout na první podání, následně dlouhou výměnu neměla pod kontrolou, musela rychle k síti a poté byla prohozena.
40-A
Ještě jedna šance pro chorvatskou tenistku. Vondroušová zvolnila na servisu a return Martićové se překulil přes pásku na stranu české hráčky.
40-40
Brejkbol je ale rychle pryč. Vondroušová si pomáhá v pravou chvíli přímým bodem.
30-40
Brejkbol pro Martićovou! Vondroušová couvala před returnem, ale k míčku se nedostala ideálně a zahrála do autu.
30-30
Martićová se ale drží v kontaktu. Po lehčím prvním servisu zkoušela Vondroušová zkrátit hru, ale Chorvatka byla u míčku včas, následný lob skončil v autu.
30-15
Levoruká Češka musela hned dvakrát opakovat první podání. Nakonec ale boduje umístěným bekhendem křížem.
15-15
Markéta Vondroušová ale okamžitě odpovídá. S druhým servisem si nyní Martićová příliš nepotykala, když return poslal pod pásku.
0-15
Markéta Vondroušová vstupuje do zápasu na podání. Rodačka ze Sokolova umístila první servis do sítě, po druhém podání returnovala Martićová křížem. Kratší výměnu od základní lajny ukončila chyba Vondroušové do autu.
0:0
Utkání právě začalo.
Markéta Vondroušová i Petra Martićová už jsou na kurtu číslo 8. Po krátkém rozehrání může zápas druhého kola začít. Jako první se představí na podání česká tenistka.
Hodinu po půlnoci českého času se na kurtech v australském Melbourne objeví také Markéta Vondroušová. Rodačka ze Sokolova bude bojovat o postup do třetího kola Australian Open s o poznání zkušenější Chorvatskou Petrou Martićovou.

Stále jen devatenáctiletá Češka musela loňskou sezonu předčasně ukončit pro problémy s nohou a od září nezasáhla do jediného turnaje. Až na úvodním grandslamu tenisového roku se Vondroušová vrací na dvorce. Do úvodního duelu nastoupila česká reprezentantka se zatejpovaným kolenem, ale i přes zdravotní komplikace smetla z kurtu Jevgeniji Rodinovou ve dvou setech 6:3 a 6:2.

Markéta Vondroušová má na Melbourne skvělé vzpomínky, vždyť před čtyřmi lety zde po boku Miriam Kolodziejové pozvedla trofej pro vítězky juniorské čtyřhry.

Sedmadvacetiletá Chorvatka hraje již své desáté Australian Open! Nejlépe si vedla právě v minulém roce, kdy prošla přes tři soupeřky až do osmifinále. Aktuálně dvaatřicátá tenistka světového žebříčku ale nevstoupila do nové sezony ideálně. V prvním kole turnaje v Aucklandu byla před soubojem s Keninovou mírnou favoritkou, ale po třech setech se s podnikem loučila.

To Australian Open rozehrála Petra Martićová o poznání lépe. Proti Angličance Watsonové nestrávila na kurtu příliš mnoho času a po výsledku 6:1 a 6:2 se radovala z hladkého postupu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Aktuální výsledky

Tenis
Články odjinud