Macha Lake Open – dvouhra mužů -  ONLINE PŘENOS -  Zdeněk Kolář : Pavel Nejedlý - 24. června 2020   10:06

Ukončeno
Zdeněk Kolář
23 let  185 cm  Česká rep.
2
6
6
Pavel Nejedlý
27 let  180 cm  Česká rep.
0
3
3
Přenos se aktualizuje automaticky

Máme za sebou úvodní utkání na Macha Lake Open mezi Zdeňkem Kolářem a Pavlem Nejedlým. Papírové předpoklady se vyplnily, Kolář zvítězil po setech 6:3, 6:3.

Rodák z Bystřice nad Pernštejnem vstoupil do zápasu ve velkém stylu. Během chvíle vedl 4:0 a navíc podával. Od té doby ale Nejedlý přidal a díky dvěma brejkům snížil na 3:4, avšak pak si servis neudržel a za stavu 5:3 Kolář využil druhý setbol. Klíčovým faktorem druhého setu se stal třetí gem, v němž Zdeněk brejknul soupeře a tuto výhodu si držel až do závěru střetnutí. Nakonec došlo ještě jedné ztrátě podání, která rovněž znamenala konec zápasu, Kolářovi se na příjmu podařilo zužitkovat jedinou možnost mečbolu.

Zdeněk Kolář si tedy do tabulky skupiny B připsal první bod. V souběžně hraném utkání se hrálo i druhé utkání "béčka", v němž Jan Šátral potvrdil roli favorita, s Martinem Krumichem si poradil také ve dvou setech.

To je ode mě pro tento zápas vše. Macha Lake Open ale pokračuje dalšími duely a já vás srdečně zvu k jejich sledování.
Konec zápasu
6-3
Je konec! V poslední výměně opět udržel přesnější ruku favorit střetnutí Zdeněk Kolář, jeho soupeř po chybě z bekhendu jen smutně zakroutil hlavou.
40-30
Mečbol! Kolářovi se podařil trefit return, nechyboval ani z následujícího forhendu. Totéž se nedá říct o Nejedlém, jenž právě z forhendové strany zapsal nevynucenou chybu.
30-30
Přímý bod po servisu ven z kurtu.
30-15
Hráč na returnu vyzkoušel kraťas, avšak to se neukázalo být jako dobrá volba. Balónek se při cestě zastavil o pásku.
30-0
Sedmadvacetiletý hráč se bránil, co to šlo, ale Zdeněk udržel přesnou ruku. Po jednom z forhendů se vydal k síti, odkud zahrál nedostižitelný stopvolej.
15-0
Kolář returnoval pod nohy Nejedlého. Ten si v těžké pozici nevěděl rady, forhend odpálil do zámezí.
5-3
Který využívá zásluhou druhého přímého bodu v řadě, bekhendový return zastavila páska. Rodák z Bystřice nad Pernštejnem je jediný gem od vítězství.
40-30
Přímý bod po servisu na střed kurtu. Kolář má velmi důležitý gembol.
30-30
Obrovské štěstí teď stálo při Zdeňkovi! Nejprve se mu forhend otřel o pásku, následně po úderu ze stejné strany spadl míček na čáru. Nakonec se Nejedlý vydal k síti, Kolář protivníka prohodil křížem.
15-30
Nyní ovšem chybuje i Pavel. Return po druhém servisu soka umístil jen do deblového koridoru.
0-30
A další chyba! Ta však byla vynucená, neboť Nejedlý předvedl parádní return přesně na základní čáru.
0-15
Na úvod osmého gemu druhého seti zapisuje Zdeněk Kolář dvojchybu.
4:3
Konec přestávky, podávat bude Zdeněk Kolář.
4:3
Následuje přestávka a výměna stran.
4:3
Těžký gem na podání sedmadvacetiletý hráč zvládl. Ani v poslední výměně nebyl on tím aktivnějším tenistou, ale výrazně mu pomohla Kolářova nevynucená chyba z forhendu.
30-40
Kolář už měl našlápnuto k síti, ale svůj úmysl si na poslední chvíli rozmyslel. Zůstal stát zhruba v půli cesty, čehož Nejedlý využil na jedničku, když protivníkovi zahrál pod nohy.
30-30
Přímý bod po servisu ven z kurtu.
30-15
Z chyby se poučil a v následující rozehře udržel pevnou ruku. Jeho forhend spadl přesně na lajnu, hráč na podání ve velkém záklonu chyboval.
15-15
Nejedlý byl pod velkým tlakem, už se zdálo, že situaci neustojí. Kraťas soka doběhl na poslední chvíli, rodák z Bystřice nad Pernštejnem následně selhal při snaze trefit volnou polovinu dvorce.
15-0
Parádní return Koláře po prvním servisu Nejedlého. Ten se za míčkem stačil pouze ohlédnout.
4:2
Vysoký return Nejedlého trefil Kolář z voleje a pokračoval směrem k síti. Úmysl soupeře prohazovat po lajně prokoukl, bekhendovým volejem ukončil celý gem.
40-30
Přímý bod po chytrém servisu na tělo soupeře.
30-30
Na ty si však ještě bude muset počkat. Kolář vystřelil tvrdý servis a v aktivním pojetí hry pokračoval i nadále, ve finále vypálil tvrdý forhend po lajně, z něhož se stal vítězný míč.
15-30
Nečistě trefený forhend třiadvacetiletým tenistou znamená, že Nejedlý je zase o krok blíže k brejkbolům.
15-15
Přímý bod po servisu na téčko.
0-15
Pavel Nejedlý se nenechal rozhodit sokem směřujícím k síti, moc dobře si ho všiml. Z bekhendu vypálil prohoz po lajně, za nímž se Kolář natahoval marně.
3:2
Konec přestávky, podávat bude Zdeněk Kolář.
3:2
Následuje přestávka a výměna stran.
3:2
Oba tenisté nám v poslední výměně pátého gemu druhé sady předvedli parádní podívanou. V doposud nejdelší rozehře se Nejedlý vydal k síti, odkud po snaze soupeře o lob vyslal nechytatelnou smeč.
15-40
Přímý bod po podání ven z dvorce. Dva gemboly.
15-30
Zdeněk Kolář se dostal do tlaku, z kterého bez větších potíží vybojoval fiftýn. U sítě zahrál stopvolej, za nímž se Nejedlý vůbec nerozběhl.
0-30
Přímý bod po podání na střed kurtu, returnu se do cesty postavila páska.
0-15
Z těžké pozice vypálil sedmadvacetiletý hráč razantní forhend po lajně. Překvapený protivník reagoval pozdě, chyboval.
3:1
Další přímý bod, tentokráte zapříčiněný nečistě trefeným forhendovým returnem. Kolář potvrdil brejk a vede 3:1.
40-30
Přímý bod po servisu ven z kurtu. Gembol.
30-30
Do třetice už to vyšlo! Kolář se nenechal rozhodit neúspěchy a opět vytáhl kraťas, na nějž ještě protivník zareagoval, avšak na následující prohoz byl krátký.
15-30
Zase se třiadvacetiletý tenista pokusil o zkrácení hry, a i v tomto případě byl neúspěšný. Nejedlý by ale u balónku nejspíše byl včas.
15-15
Úmysl dobrý, ale realizace se nepovedla. Pavel stál hodně za základní čárou, avšak Kolářův kraťas nepustila na stranu soupeře síť.
15-0
Po podání ven z kurtu zahrál Kolář ne úplně povedený forhend na střed. Přesto si Nejedlý se situací neporadil, z forhendu vypálil nevynucenou chybu.
2:1
Konec přestávky, podávat bude Zdeněk Kolář.
2:1
Následuje přestávka a výměna stran.
2:1
Třetí možnost už ale favorit zápasu využívá! Zahrál sice kratší return, jenže Nejedlého jako by právě tato skutečnost rozhodila, následujícím úderem totiž nedostal míček nad pásku.
40-30
Vzápětí přidává přímý bod po podání na téčko.
40-15
První možnost odvrací sedmadvacetiletý tenista premiérovým esem.
40-0
Tři brejkboly! Kolář o něco zpřesnil své údery a hned je to znát. Zkušeně si počkal na chybu soka, ta přišla z bekhendové strany.
30-0
Nejedlý zapisuje do statistik první dvojchybu ve druhém setu, čtvrtou celkově.
15-0
Po výborném returnu se Kolář dostal do tlaku, z něhož vytěžil fiftýn. Na bekhend po lajně Pavel nenašel recept.
1:1
Je vyrovnáno. Varianta servis-volej Zdeňkovi zafungovala, soupeřova snaha o prohoz nevyšla, míček skončil za základní čárou.
40-15
Kolář si skvělým kraťasem přitáhl soupeře k síti, aby ho ještě lepším lobem dostal do úzkých. Zády ke hře Nejedlý vypálil nepřesný úder.
30-15
Třiadvacetiletý hráč se jen bránil a čekal, zda náhodou nechybuje soupeř. A stalo se, nabíhaný forhend Nejedlý umístil do pásky.
15-15
Chybu kompenzuje přímým bodem po podání ven z dvorce.
0-15
Kolář dobře viděl, že pravá strana kurtu je volnější. Také se tam snažil zahrát forhend, místo toho ale napálil síť.
0:1
Konec přestávky, podávat bude Zdeněk Kolář.
0:1
Následuje přestávka a výměna stran.
0:1
Čtyřmi fiftýny v řadě Pavel Nejedlý otočil průběh celého gemu. V poslední rozehře se moc nenadřel, k zisku gemu mu pomohl nečistě trefený forhend protivníka.
30-40
Přímý bod po servisu na střed kurtu.
30-30
Ani teď se Kolář nedočkal kýžených brejkbolů. Forhend vypálený z rakety soka spadl přesně na čáru, Zdeněk v záklonu chyboval.
30-15
Skvěle propracovaná hra od Nejedlého. Pavel se vydal k síti, kde zahrál výborný stopvolej, následně forhendovým volejem bez problémů trefil volnou polovinu kurtu.
30-0
Sedmadvacetiletý tenista uspěchal úder z bekhendové strany, který hrál hodně rychle po odskoku. Míček nepřešel přes pásku.
15-0
První fiftýn druhého setu patří favoritovi. Ten si rozběhal soupeře, načež se vydal k síti, odkud smečí nedal Nejedlému šanci na reakci.
0:0
Začíná druhý set.
6:3
První sada je minulostí! V její poslední výměně se Nejedlý pokusil dostat z defenzivy do ofenzivy, jenže bekhendu po lajně se postavila do cesty síť.
A-40
Výborné podání ven z kurtu doplněné o forhendový úder na opačnou stranu přináší Kolářovi možnost druhého setbolu.
40-40
Přímý bod po servisu ven z dvorce.
40-A
Místo setbolu brejkbol. Kolář zariskoval, a to se neukázalo jako nejlepší varianta. Útočný forhend doletěl do těsného autu.
40-40
Ještě není hotovo. Hráč na příjmu se držel zásluhou bekhendových úderů, načež Kolářova rána ze stejné strany vyletěla z kurtu.
40-30
Setbol! Přesnější ruku ve výměně udržel třetí nejlepší český tenista současnosti, Nejedlého bekhend dopadl za základní lajnu.
30-30
Možnost brejkbolů rodák z Bystřice nad Pernštejnem odmítá. Po servisu se vydal k síti, kde tentokráte byl úspěšný, prohoz z těžké pozice protivníkovi nevyšel.
15-30
Výborná hra od Nejedlého! Ten se ve výměně udržel díky technickým obranným úderům, a když se soupeř vydal k síti, tak ho parádně přeloboval. Kolář ještě dokázal v záklonu zahrát na druhou stranu, jen tak ale nahrál soupeři na vítězný forhend.
15-15
Zdeněk se dlouho bránil, nakonec se ale musel sklonit před útočnými údery soupeře. Jeho poslední bekhend hraný ve velkém záklonu nepřeletěl přes pásku.
15-0
S kratším returnem si Kolář nebral žádných servítek. Forhend umístil do volného pravého rohu kurtu.
5:3
Využívá první možnost a přibližuje se tak k zisku prvního setu! Hráč na servisu byl v útočné pozici, jenže se mu hrubě nepovedl forhend.
40-15
Poté, co Pavel Nejedlý odpálil bekhend až za základní čáru, má Zdeněk Kolář dva brejkboly!
30-15
Rodák z Bystřice nad Pernštejnem zahrál forhend přesně na lajnu, díky čemuž se dostal do tlaku. Vzápětí poslal další dělový forhend do protipohybu soka.
15-15
Velké štěstí nyní stálo při Kolářovi. Jeho forhend proletěl jen těsně nad páskou, Nejedlý ve velkém předklonu nedostal balónek na správnou stranu dvorce.
0-15
Odvážný, ale výborný kraťas zahrál Kolář. Nejedlý vybral míček na poslední chvíli, načež servírující tenista místo volného kurtu napálil jen síť.
4:3
Konec přestávky, podávat bude Pavel Nejedlý.
4:3
Následuje přestávka a výměna stran.
4:3
To snad není možné! Zdeněk Kolář trefil dvě dvojchyby v řadě za sebou. Daroval tak soupeři další brejk, výhoda dvou získaných servisů je rázem pryč.
30-40
Rodák z Bystřice nad Pernštejnem zapisuje druhou dvojchybu, Nejedlý má brejkbol!
30-30
Přímý bod po servisu ven z kurtu.
15-30
Znovu Kolář chybuje hned z druhého úderu po podání. A opět z forhendu, kterým o kus přestřelil celý kurt.
15-15
Nejedlý zariskoval, avšak neúspěšně. V plném běhu se rozhodl zkusit zahrát forhend do volné poloviny dvorce, míček doletěl za základní čáru.
0-15
Favorit začal až nezvykle moc chybovat. Nejedlému stačilo jen nezkazit return, protivník se následně sám vyhodil nepřesným forhendem.
4:2
Pavel Nejedlý přímým bodem uzavírá šestý gem zápasu, v němž potvrdil brejk a snížil na 2:4.
15-40
Hráč na servisu se po podání vydal k síti. Soupeř se ubránil několika jeho volejům a smečím, nakonec ale kapituloval.
15-30
Zdeněk Kolář se po povedeném returnu dostal do útočné pozice, z níž ale nedokázal vytěžit bod. Útočný forhend napálil do pásky.
15-15
Nevynucená chyba i na druhé straně. Nejedlý až moc tlačil míček k lajně, ten nakonec skočil do deblového území.
0-15
Nejedlý měl velké štěstí, jeho druhý servis spadl přesně na lajnu. A navíc vybojoval fiftýn, když jeho soupeř zahrál nevynucenou chybu z bekhendu.
4:1
Konec přestávky, podávat bude Pavel Nejedlý.
4:1
Následuje přestávka a výměna stran.
4:1
Nejedlý ještě bojuje. V delší výměně se Kolář rozhodl pro kraťas, k němuž ale Pavel přiběhl s velkou časovou rezervou. Následně zahrál míček k základní čáře, servírující tenista v záklonu selhal.
40-A
Jenže vzápětí přichází další dvojchyba, a tedy i další brejkbol pro Nejedlého.
40-40
Ten však odvrací s velkým přehledem. Beze strachu se vydal k síti, odkud zahrál bekhendový volej mimo dosah protivníka.
40-A
Kolář zapisuje první dvojchybu, čímž daroval soupeři první brejkbol v utkání!
40-40
Jdeme do shody. Rodák z Bystřice nad Pernštejnem byl po většinu výměny aktivnějším tenistou, ale to se mu paradoxně vymstilo, když forhend poslal za základní čáru.
40-30
Nejedlého forhend spadl přesně na lajnu, Kolář hrál v hodně těžké pozici těsně za síť. Nejedlý v klidu doběhl k míčku a zahrál forhend, na nějž Zdeněk nemohl odpovědět přesným úderem.
40-15
Přímý bod po servisu ven z dvorce. Dva gemboly.
30-15
Kolář přitvrdil, a to se vyplatilo. Hráč na příjmu musel hrát ve velkém záklonu, balónek sotva doletěl k pásce.
15-15
Nejedlý nebyl bez šance ani v následující výměně, jenže neudržel přesnou raketu, bekhend hraný křížem nedostal přes síť.
0-15
Servis nebyl špatný, ale return od Nejedlého byl skvostný. Za forhendovým krosem se hráč na podání natahoval marně.
4:0
Druhý brejkbol je využit, Zdeněk Kolář neohroženě míří za ziskem prvního setu. Pavel vypálil forhend až za základní čáru.
40-15
Čistá hra to nebude. Nejedlý se konečně trefil do prvního servisu, třetí nejlepší český tenista posléze zkazil forhend.
40-0
Druhá dvojchyba v gemu znamená jediná, rodák z Bystřice nad Pernštejnem má k dispozici další tři brejkboly!
30-0
Ve výměně plné úderů na jistotu Kolář zničehonic vypálil dělový forhend do pravého rohu kurtu, Nejedlý poslal slajz do pásky.
15-0
Nejedlému se zatím vůbec nedaří trefovat do podání. Zapisuje už druhou dvojchybu.
3:0
Konec přestávky, podávat bude Pavel Nejedlý.
3:0
Následuje přestávka a výměna stran.
3:0
Zdeněk Kolář čistou hrou potvrzuje brejk a ujímá se vedení 3:0. Nejedlý byl po většinu výměny aktivnějším hráčem, načež se vydal k síti, ale Kolář vytáhl skvělý prohoz po lajně.
40-15
Rodák z Bystřice nad Pernštejnem napravuje zaváhání svým premiérovým esem.
30-15
Nejedlý tentokráte čekal na chybu soka a dočkal se. Ze zdánlivě jednoduché pozice se Kolářovi nepovedl forhend.
30-0
Přímý bod po servisu ven z kurtu.
15-0
Zdeněk Kolář se servisem dostal do tlaku, z něhož vytěžil kýžený bod. Outsider pod velkým tlakem zkazil bekhend.
2:0
Brejk je na světě! Pohlednou rozehru ukončil Pavel Nejedlý bekhendem ve snaze hrát ho po lajně. Balónek ovšem zapadl do deblového koridoru.
A-40
Tak že by do třetice? Za forhendem soupeře po lajně se musel Nejedlý hodně sklouznout, ani tak nedokázal vyprodukovat přesný forhend.
40-40
A totéž se opakovalo hned vzápětí, slabý return z forhendu neměl žádnou šanci přeletět přes pásku.
40-30
První možnost nevyužita, rodák z Bystřice nad Pernštejnem poslal return do sítě.
40-15
V ne příliš vhodnou chvíli Pavel Nejedlý vyrobil svoji první dvojchybu. Zdeněk Kolář disponuje dvěma brejkboly!
30-15
Na brejkboly si ale třetí nejlepší český tenista současnosti bude muset počkat, neboť udělal nevynucenou chybu z forhendu.
30-0
Hráč na returnu od úvodních chvil potvrzuje roli favorita. Parádní forhend spadl přesně na lajnu, Pavel si se situací neporadil.
15-0
Kolář zahnal soupeře do hluboké defenzívy, z níž se Nejedlý k fiftýnu probojovat nedokázal. Forhend hraný ve velkém předklonu napálil do autu.
1:0
Konec přestávky, podávat bude Pavel Nejedlý.
1:0
Následuje přestávka a výměna stran.
1:0
Opět úspěšná hra u sítě, Pavel Nejedlý při snaze o prohoz odpálil míček do deblového koridoru. První hra neměla dlouhého trvání.
40-15
Po tvrdém servisu a forhendu se rodák z Bystřice nad Pernštejnem vydal k síti. Nejedlý mu pouze nahrál na vítězný volej, Kolář nezaváhal.
30-15
Druhý přímý bod v gemu, tentokráte po podání ven z dvorce.
15-15
Ve dlouhé forhendové výměně se nakonec Kolář odvážil ke kraťasu, u něhož byl ale Nejedlý včas zahrál kontrakraťas. Následující úder Zdeňka zamířil za základní čáru.
15-0
Zdeněk Kolář vstupuje do utkání přímým bodem po servisu na střed kurtu.
0:0
Utkání právě začalo.
Na kurtu už probíhá tradiční předzápasové rozpinkávání. Na podání začne Pavel Nejedlý.
Zdeněk Kolář bude v utkání jasným favoritem. V žebříčku ATP mu momentálně patří 228. místo, po Veselém a Rosolovi je třetím neklépe umístěným Čechem. Rodák z Bystřice nad Pernštejnem sehrál po pauze způsobené pandemií koronaviru pět utkání, přičemž prohrál v jediném, v super-tiebreaku třetího setu nestačil na Michaela Vrbenského. Svému přemožiteli však porážku vrátil na turnaji TOP Liga ČTS, kde mimo jiné zdolal i Lukáše Rosola.

Pavel Nejedlý může jen a pouze překvapit. V tabulce mu náleží až pozice hluboko v páté stovce a ani zápasy po vynucené pauze mu vůbec nevycházejí. Na rozdíl od soupeře sehrál o jedno střetnutí méně, tedy čtyři. A z vítězství se neradoval ani jednou, alespoň jeden set vybojoval v duelu proti Janu Šátralovi.

Oba tenisté se spolu střetnou v rámci skupiny B, kde je doplňují ještě Jan Šátral a Martin Krumich. Do další fáze turnaje postupuje jen hráč na prvním místě.
Všem fanynkám a fanouškům tenisu přeju krásné středeční dopoledne! Vítám vás při sledování exhibičního turnaje Macha Lake Open, u zápasu mezi Zdeňkem Kolářem a Pavlem Nejedlým.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:00.

Aktuální výsledky

Tenis
Články odjinud