OH 2018 | Ester Ledecká zpovídaná novináři ze světa: Co koupím za prémie? Kuchařku, co mi uvaří | iSport.cz
25. února 2018 • 09:56

Ledecká před novináři ze světa: Co koupím za prémie? Někoho, kdo uvaří

Autor: nit
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
SÁZKAŘSKÉ TIPY: Poradí si Slavia s neoblíbeným Jabloncem? Co Sparta v Karviné?
INSIDER: Kanga? Větší chyba se nemohla stát. Holeš možná vystřízliví
VŠECHNA VIDEA ZDE

PŘÍMO Z PCHJONGČCHANGU | Na dvě zlaté medaile Ester Ledecké svítí v poslední den korejské olympiády ostré slunce a šampionka slaví po svém. Ráno zvládla tiskovou konferenci v hlavním centru pro světové novináře a odpoledne už zase mířila na svah. Její tatínek Janek zatím veřejně slíbil, že pro svou dceru složí song. Závěrečný ceremoniál ZOH 2018 sledujte zde >>Janek Ledecký se svou manželkou Zuzanou se při obří tiskovce své dcery posadili do horního růžku prostorného sálu a většinu času jen nezúčastněně sledovali dění. Pak ale došla řeč na muziku.

„Když jezdím, tak tátu neposlouchám, to si zpívám sama. Táta o mně ještě žádnou písničku nenapsal, ale brácha jo. Tak aspoň jednu mám,“ vyprávěla Ledecká.

V té chvíli se zvedl její tatínek a prohlásil, že to napraví. „Slibuju!“

„Tak jako, mohl by mi nějakou napsat,“ smála se Ledecká poté.

„Když jsem to slíbil, tak je to dané, asi budu muset. Když je dobrá inspirace, tak to jde samo,“ reagoval Ledecký.

Jeho dcera má tak nakročeno k jedné z příjemných odměn za dva týdny olympijských zážitků, v nichž získala dvě senzační zlaté medaile. Vítězstvím v lyžařském super-G a paralelním obřím slalomu na snowboardu si mimo jiné vydělala 3 500 000 korun na odměnách od Mezinárodního olympijského výboru.

„Co si koupím? Nějakou kuchařku, která by mi všude vařila,“ usmála se Ledecká. „To řešíme všude, že bych chtěla dodržovat dietu a jíst správně a není to jednoduché… Maminka se může přetrhnout. I když je spousta věcí, které dokáže, tak jsme na hotelu, kde se nedá vybírat. Kdybych měla kuchařku, vařila by mi a mohla bych se posunout dopředu.“

Už dnes ponese Ledecká českou vlajku na slavnostním zakončovacím ceremoniálu.„Budu mávat s vlajkou a budu hodně hrdá. Pak půjdu do postele, protože další den vstávám hodně brzy,“ líčí Ledecká. „Musím do Čech a pak do Turecka na další Světový pohár. Musím odpočívat a přehodit se na evropský čas.“

Svými výkony vzbudila v Pchjongčchangu světovou pozornost. Americká lyžařka Mikaela Shiffrinová přiznala, že jí při super-G fandila, až se rozplakala. Její kolegyně Lindsey  Vonnová je zase přesvědčená, že Ledecké příklad bude výzvou pro mladou generaci.

16. den na ZOH: Na Ester jste krátký a bronzová radost javorových listů

„Takhle nad tím nepřemýšlím, abych byla upřímná,“ řekla Ledecká. „Tyhle holky mě inspirují, koukala jsem na Lindsey jako malá holka, na Mikaelu od chvíle, co jezdí. Miluji jejich styl, doufám, že jednou budu tak dobrá jako ony.“

A možná že upoutá pozornost také své platonické lásky, kanadského zpěváka Bryna Adamse.

„Myslím, že tam už přeskočila jiskra dávno. Myslím, že to akorát náš vztah zase upevní,“ usmívala se Ledecká.

Za to vše můžou její dvě medaile.

„Obě jsou kupodivu stejně těžký a můžu s nimi posilovat. Je to nářez, mít je obě najednou na krku. Říkala jsem si, že bych potřebovala fyzio,“ zhodnotila své první zkušenosti.

O tiskovou konferenci s Ester Ledeckou byl mezi zahraničními novináři velký zájem
O tiskovou konferenci s Ester Ledeckou byl mezi zahraničními novináři velký zájem

Štěpánek: Úspěch Ester? Neumím si představit, že bych vedle tenisu byl ve špičce třeba i v golfu

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Olympiáda v Pchjongčchangu: ZOH 2018 na iSport.cz

 
Program a výsledky ONLINE přenosy Češi na olympiádě Medailové pořadí
Zimní olympijské hry v Pchjongčchanguse konají od 9. do 25. února 2018. Celkem se na OH 2018 v Jižní Koreji rozdá 102 sad medailí.

Hokej na ZOH 2018

 
Program zápasů Česká nominace Tabulky a výsledky Stadiony na OH
Systém turnaje: Do čtvrtfinále postoupí přímo vítězové skupin a nejlepší tým z 2. místa. Zbylých 8 mužstev si zahraje o další čtyři místa.
Český program: Česko - USA 3:2sn
Česko - Rusko 0:3
Česko - Kanada 4:6

Eva Samková, Ester Ledecká, Barbora Havlíčková, Veronika Vítková, Ondřej Moravec, Martin Erat, Michal Krčmář, Šárka Pančochová, Martina Sáblíková, Karolína Erbanová, Pavel Francouz

 

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud