Snowboarding - Zimní olympijské hry 2018

Kalendář
Únor 2018
Snowboarding
ONLINE události
Události
Medailové události
ONLINE medailové události
10. února 2018 - program událostí
Řadit podle času


Snowboarding je zimní sport, který může české fanoušky na ZOH 2018 naplnit medailovým nadšením. Hned v několika disciplínách totiž můžou čeští snowboardisté v Pchjongčchangu sahat po nejvyšších příčkách.

Ve snowboardcrossu, kde se šest závodníků či závodnic vrhá na trať plnou skoků, překážek a klopených zatáček a ve vyřazovacích jízdách bojují o postup do finále, už má olympijské zlato ze Soči Eva Samková a v Koreji, pokud vše půjde podle plánu, ho bude chtít obhájit.

Ester Ledecká by zase měla bojovat o medaile mezi brankami v paralelním obřím slalomu snowboardistek. Paralelní slalom, ve kterém je Ledecká mistryní světa, byl z programu ZOH 2018 vyřazen. Ester Ledecká by v Pchjongčchangu měla soutěžit i na lyžích.

Disciplína zvaná slopestyle, ve které si snowboardisté vybírají nejrůznější překážky a předvádějí na nich co nejefektnější skoky a technické prvky, je doménou Šárky Pančochové, která ovšem ve finále z obav o své zdraví vynechala jeden skok a skončila šestnáctá.

Pančochová má šanci zabodovat i na U-rampě, některá z českých závodnic by se mohla objevit i při premiéře Big Airu, disciplíně, kde se hodnotí triky a přistání na obřích skocích.

Kompletní program olympiády »

Medailové pořadí zemí na olympiádě »
Klasická verze
Mobilní verze