kap, iSport.cz
Ročník 12/13
Začít diskusi (0)

Kdo se stane mistrem? Pokud chcete věřit vedení českého fotbalu, vsaďte všechno na Plzeň. Právě tu totiž Fotbalovou asociaci ČR favorizuje. Alespoň podle toho, že na její zápas v Hradci posílá originál vítězné trofeje i sadu medailí, kterou má jen jednu.

Pohár sice na východ Čech vyrazí až večer v průběhu utkání, na rozdíl od dřívějších spekulací se však nebude čekat na vývoj obou klíčových zápasů, aby se zvýšila šance, že mistr bude moct nad hlavu zvednout originální verzi poháru.

Pokud se tedy mistrem stane Sparta, s jistotou převezme pouze repliku poháru a medaile její hráči obdrží se zpožděním až na večerním klubovém večírku.

„Originál poháru bude umístěn ve studiu České televize v Praze. Jakmile studio skončí a začne utkání, pohár vyrazí do Hradce. Na Letnou pak replika poputuje podle aktuálního vývoje,“ říká mluvčí Ligové fotbalové asociace Daniel Hajný.

Zvláštností je i fakt, že ani na jednom ze stadionů nebudou poháry během utkání na hřišti nebo v jeho okolí. Jde o výslovné přání Plzně i Sparty, které si nepřejí, aby jejich hráči před nebo během utkání trofej viděli.

Poháry tak pravděpodobně budou čekat kdesi na parkovišti. Ovšem nejdéle do 19 hodin. Pak by jeden z nich měl získat majitele.

Začít diskuzi

Doporučujeme

Články z jiných titulů