Slovensko před EURO zaskočilo Němce. Vyhráli 3:1, trefil se i Ďuriš

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Fotbalisté Slovenska senzačně porazili v přípravném duelu před EURO ve Francii mistry světa z Německa. Domácí výběr sice vedl po brance Maria Gomeze z penalty, ale po brankách Hamšík a Ďuriše šli do vedení hosté. Výhru Slovenska pojistil třetí brankou záložník Juraj Kucka.

Německo v Augsburgu poslal do vedení ve 13. minutě z penalty Mario Gómez, ale další šance domácích zlikvidoval plzeňský brankář Matúš Kozáčik. Krátce před pauzou pak nečekaně otočili výsledek Marek Hamšík a Ďuriš. Slováci začali lépe i druhý poločas, jehož start byl odložen kvůli silnému dešti, a v 52. minutě zvýšil Juraj Kucka.

Vedle Ďuriše a Kozáčika nastoupil v základní sestavě Slovenska i třetí fotbalista Viktorie záložník Patrik Hrošovský. Posledních pět minut odehrál jablonecký středopolař Ján Greguš.

Hosté: 41. Hamšík, 44. Ďuriš, 52. Kucka

Domácí: Leno (46. ter Stegen) – Kimmich (75. Schürrle), Rüdiger, Boateng (64. Höwedes), Hector – Rudy, Khedira (46. Weigl) – Götze, Draxler, Sané – Gomez (46. Brandt)

Hosté: Kozáčik – Pekarík, Ďurica, Škrtel (C), Švento – Hrošovský (78. Škriniar), Kucka (81. Pečovský), Hamšík (85. Greguš), Duda (61. Stoch), Weiss – Ďuriš (68. Šesták)

Gumienny – Cremers, Nijssen (vš. Bel)

WWK Arena, Augsburg, Německo

22 110 diváků

Španělé mají první letošní výhru, vyhráli i Turci

Španělský trenér Vicente del Bosque postrádal většinu tradičních opor včetně hráčů z madridských celků Realu a Atlética, kteří v sobotu absolvovali finále Ligy mistrů. Reprezentační debut si tak odbyli brankář Sergio Asenjo, obránce Héctor Bellerín či záložník Marco Asensio.

Favoritovi se ve švýcarském St. Gallenu povedl úvod a mezi 11. a 18. minutou vstřelil dvě premiérové branky za národní tým Nolito. Bosna snížila po hlavičce Emira Spahiče, který však byl na konci první půle vyloučen. Španělé využili přesilovku až ve čtvrté minutě nastavení díky střídajícímu Pedrovi.

Další český soupeř na ME Turecko v Antalyi zdolal 1:0 Černou Horu až díky trefě Mehmeta Topala ze čtvrté nastavené minuty. Svěřenci Fatiha Terima v tomto roce zvítězili ve třetím ze čtyř zápasů a nestačili pouze na Anglii.

Češi 13. června proti Španělsku v Toulouse Euro zahájí, pak svěřence Pavla Vrby ve skupině D čeká Chorvatsko (17. června) a Turecko (21. června).

Přípravná fotbalová utkání:

Mexiko - Paraguay 1:0 (1:0)
Branka: 32. Guardado.

Peru - Salvador 3:1 (1:0)
Branky: 11. Ruidíaz, 60. Polo, 90.+3 Yotún - 81. Bonilla.

USA - Bolívie 4:0 (2:0)
Branky: 26. a 52. Zardes, 37. Brooks, 69. Pulišič.

Guatemala - Arménie 1:7 (1:2)
Branky: 7. Ruíz - 39., 60., 70. a 72. Mchitarjan, 45. Manučarjan, 50. Kadimjan, 84. Badojan.

Makedonie - Ázerbájdžán 3:1 (2:0)
Branky: 20. Radeski, 33. Pandev, 90.+2 Nestorovski - 73. Ismajlov z pen.

Albánie - Katar 3:1 (2:1)
Branky: 23. Ajeti, 40. Lenjani, 64. Sadiku - 2. Abdelkarim Hassan.

Španělsko - Bosna a Hercegovina 3:1 (2:1)
Branky: 11. a 18. Nolito, 90.+4 Pedro - 29. Spahič. ČK: 45.+1 Spahič.

Sestava Španělska: Asenjo - Bellerín, San José (83. Fornals), Bartra, Azpilicueta - Fábregas (60. D. Llorente), Bruno - Asensio (60. Williams), Silva (46. Suárez), Nolito (60. Oiarzabal) - Aduriz (46. Pedro). Trenér: Del Bosque.

Německo - Slovensko 1:3 (1:2)
Branky: 13. Gómez - 41. Hamšík, 44. Ďuriš, 52. Kucka.

Turecko - Černá Hora 1:0 (0:0)
Branka: 90.+4 Topal.

Sestava Turecka: Babacan - Özbayrakli, Calik, Topal, Erkin (72. Köybasi) - Tufan (83. Potuk), Özyakup (58. Sahin) - Sen (46. Mor), Calhanoglu (58. Yilmaz), Turan - Tosun (70. Malli). Trenér: Terim.

Rumunsko - Ukrajina 3:4 (1:1)
Branky: 23. Torje, 74. Alibec, 84. Stanciu - 43. Zozulja, 48. Zinčenko, 54. Konopljanka, 59. Jarmolenko.

Itálie - Skotsko 1:0 (0:0)