22. července 2015 • 12:00

Kadlec už pálil za Frankfurt, opilí fanoušci se pak rvali na hřišti

Česko - Litva: Janktova paráda! V prvním startu první gól a je to 2:0 Česko - Litva: Janktova paráda! V prvním startu první gól a je to 2:0
Třinec - Chomutov: Trefa ve druhém prodloužení! Cienciala vystřelil Ocelářům naději Třinec - Chomutov: Trefa ve druhém prodloužení! Cienciala vystřelil Ocelářům naději

Fotbalový útočník Václav Kadlec se opět vrací do své bývalé formy. Po zotavení ze zranění kotníku, které si přivodil na ME do 21 let, rozhodl o výhře bundesligového Eintrachtu Frankfurt proti anglickému Leedsu 2:1.

Kadlec poprvé od svého zranění nastoupil do ostrého utkání a odehrál v přípravném duelu v Rakousku 29 minut. Do zápasu s Leedsem zasáhl v 61. minutě a v 74. už se radoval ze vstřelené branky, která rozhodla o těsné výhře Eintrachtu nad klubem z druhé nejvyšší anglické soutěže.

Po konci utkání bylo v rakouském Eugendorfu velmi živo. Fanoušci Leedsu, kteří byli ve značné převaze a posilněni alkoholem, napadli příznivce Eintrachtu.

Angličtí příznivci měli nad Němci značnou převahu.Angličtí příznivci měli nad Němci značnou převahu.

Podle informací německého deníku Bild se mělo jednat o sedm stovek Angličanů a stovku Němců. Policie po incidentu zadržela 20 osob. Kadlece a spol. se tento incident nedotkl. Oba týmy byly už dávno pryč ze hřiště.

Třiadvacetiletý útočník se do Frankfurtu vrátil po tříměsíčním hostování ve Spartě, kde během jarní části nastřádal devět ligových tref a jednu v poháru proti Jablonci. Velký zájem o jeho služby měl dánský mistr Midtjylland a šuškalo se také o Ajaxu Amsterdam, český útočník však zvolil setrvání v Německu a hodlá se porvat o místo v útoku.

Fanoušci Leedsu a Frankfurtu se střetli po přípravném utkání v Rakousku.

1.  Bayern 25 19 5 1 61:13 62
2.  Lipsko 25 15 4 6 43:28 49
3.  Dortmund 25 13 7 5 54:27 46
4.  Hoffenheim 25 11 12 2 46:25 45
5.  Hertha Berlin 25 12 4 9 34:30 40
6.  Köln 25 9 10 6 37:29 37
7.  Frankfurt 25 10 6 9 25:27 36
8.  Freiburg 25 10 5 10 32:42 35