Anaheim jede, proti St. Louis si připsal třetí výhru v sezoně

Anaheimu se v letošním ročníku daří, proti St. Louis vyhrál potřetí ze čtyř zápasů
Anaheimu se v letošním ročníku daří, proti St. Louis vyhrál potřetí ze čtyř zápasůZdroj: ČTK/AP
ČTK
NHL
Začít diskusi (0)

Hokejisté Anaheimu zvítězili v jediném nedělním utkání NHL nad St. Louis 4:2 a připsali si třetí výhru ve čtvrtém zápase sezony. Dvěma góly a jednou asistencí se o to zasloužil útočník z první formace Bobby Ryan, jenž v předchozích třech duelech nezískal ani bod.

Kačeři rozhodli o svém úspěchu třemi trefami v úvodních sedmi minutách třetí třetiny, kdy se z nerozhodného stavu 1:1 dostali do vedení 4:1. Hosté, v jejichž sestavě nechyběli čeští hokejisté Roman Polák a Vladimír Sobotka, pak už dokázali pouze snížit.

Ryan si před pár dny sedl se svými parťáky z elitního útoku Coreym Perrym a kapitánem Ryanem Getzlafem, aby si popovídali o své bídné produktivitě v úvodu sezony. Zdá se, že pohovor mezi šesti očima přinesl kýžený úspěch. Vedle Ryana si připsal první gól v sezoně i Perry a Getzlaf zaznamenal dvě premiérové asistence.

"Věděli jsme, že to takhle nemůže pokračovat. Jsme příliš dobří a z minulosti natolik sehraní, abychom se nad to dokázali povznést. Bylo nám jasné, že to nebude trvat věčnost, a jsme šťastní, že jsme tu naší smůlu dnes prolomili," prohlásil Ryan.

Kačeři v předchozích třech zápasech vstřelili jen tři góly v základní hrací době a nutně už potřebovali, aby se jejich hvězdy probudily. Včetně Perryho, jenž před zápasem ukázal fanouškům Hartovu a Richardovu trofej, které v minulé sezoně získal jako nejužitečnější a nejlépe střílející hráč základní části.

"Rozebírali jsme spolu předchozí zápasy. Bavili jsme se o tom, že se dostáváme do šancí a že musíme zůstat trpěliví, že góly přijdou. Žádná deprese nebo něco takového na nás nepadala. A dnes to byl velký večer," poznamenal Perry, jehož gól na 3:1 ve 44. minutě také ukončil čekání Anaheimu na první využitou přesilovou hru v sezoně. Předchozích patnáct početních výhod Kačeři promarnili.

NHL, noční utkání:

Anaheim - St. Louis 4:2 (1:0, 0:1, 3:1) Branky: 3. a 47. Ryan, 42. Beauchemin, 44. Perry - 26. Berglund, 50. Steen. Střely na branku: 23:30. Diváci: 14.555.

Začít diskuzi

Doporučujeme

Články z jiných titulů