Autor: mt
0
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny
Samek o Slavii a italském trápení: Těžký půlrok. Řešil se návrat do Česka

VIDEO |  To byl ťukes! Gól až do kuchyně! Tak nějak by se dala označit branka po česko-ruské souhře New Jersey Devils. Eliáš s Kovalčukem si dvěma křížnými přihrávkami vyměnili puk v obranné třetině Buffala a byl z toho nádherný gól do prázdné branky.

Celá akce se odehrála při přesilovce New Jersey Devils přibližně pětatřicet sekund před koncem první třetiny.

Český útočník Patrik Eliáš si vyjel s pukem od pravého mantinelu do středu hřiště. Po bekhendové kličce bránícímu hráči Sabres přišla riskantní přihrávka křížem na Ilju Kovalčuka.

Obrozený ruský střelec už mohl vypálit, ale puk potáhl, vrátil ho Eliášovi a najel si do volného prostoru.

Tedy jestli se dá ta mezírka mezi čtyřmi hráči před brankovištěm nazvat volným prostorem.

Poté již přišel zlatý hřeb večera. Eliáš naservíroval na milimetr přesnou a perfektně načasovanou finální přihrávku. Puk spadl Kovalčukovi na hůl a ďábelsky povedená akce byla na světě.

Hostující Devils nakonec na ledě Sabres zvítězili 4:1. Krom hattricku Ilji Kovalčuka a nádherné Eliášově přihrávky, zaznamenal jednu branku i Petr Sýkora.

Jediným gólem porazili Devils tým New York Rangers, přihrával na něj i Elíáš.