Autor: ČTK, mto
0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

SOUHRN | Hokejisté Floridy dál předvádí v boji o play off lehce rozpačité výkony a prohráli popáté z posledních šesti utkání, tentokrát s oslabeným Dallasem 1:2. Body se snažil urvat také Petr Mrázek v kleci Detroitu, ale na ledě favorizovaného Edmontonu jeho Red Wings padli těsně 3:4. Český brankář měl 34 zákroků. Výhru bral aspoň David Pastrňák z Bostonu, který triumf 3:2 nad New Jersey podpořil asistencí.

Pastrňák se zasloužil o první změnu skóre v utkání. V přesilové hře odražený kotouč postrčil k obránci Toreymu Krugovi, který se z pravého kruhu trefil přesně nad lapačku Coryho Schneidera. Český útočník si připsal bod v pátém zápase za sebou, během této série zaznamenal gól a pět přihrávek. Boston poté dvakrát přišel o jednobrankový náskok, ale na gól Ryana Spoonera ze 49. minuty už New Jersey nenašlo odpověď.

Pod trenérem Brucem Cassidym zvítězili Bruins v osmém z deseti utkání. "Ukázali jsme velkou odolnost. I v situacích, kdy jsme inkasovali anebo nešlo něco podle našich představ," řekl kouč Bostonu, který se pod jeho vedením vrátil do elitní osmičky Východní konference. V sobotním zápase domácí nerozhodil ani odvolaný gól.

Mrázek nedokázal zachránit Red Wings

Mrázka překonal už ve druhé minutě z úniku chladnokrevnou bekhendovou kličkou Connor McDavid. Po vyrovnání překlopil znovu vedení na stranu Edmontonu v závěru úvodní části tečí Zack Kassian. Český brankář ve druhé třetině neinkasoval ani jednou z 15 střel, ale ve 47. minutě už byl bezmocný při střele Jordana Eberleho. Detroit brzy snížil, jenž z přečíslení inkasoval počtvrté. Další kontaktní gól vstřelili hosté až v poslední minutě.

"Měli jsme šance. Jen nedáváme góly v pravý čas. Jinak většinu utkání bylo naše nasazení v pořádku, trápí nás však koncovka. Ale to je pořád dokola," řekl útočník Darren Helm, který vstřelil jednu z branek Detroitu.

Florida přišla o důležité body

Hokejisté Floridy podlehli na svém ledě gólem z předposlední minuty Dallasu 1:2 a prohráli v pátém z posledních šesti utkání. Jejich jedinou branku vstřelil Jonathan Huberdeau, který v závěru první třetiny vyrovnal. Vícekrát domácí nevyzráli na skvěle chytajícího Kariho Lehtonena, jenž zneškodnil 41 střel.

Na obou inkasovaných brankách Floridy nesl podíl viny Reilly Smith a trenér Tom Rowe se na něho zlobil. "Když budeme sobečtí a nebudeme dodržovat obranný systém hry, tak se tohle bude stávat. Stejně tak nesmíme být lehkovážní v útoku. Je to jednoduché. S takovou hrou play off neuděláme," řekl kouč Floridy, která ztrácí ve Východní konferenci na postupovou osmičku dva body.

Capitals doma vyhráli popatnácté v řadě

Washington porazil Philadelphii 2:1 v prodloužení a zvítězil v domácím prostředí po patnácté za sebou. Lídr soutěže prohrával od 42. minuty po trefě Seana Couturiera, ale Dmitrij Orlov brzy vyrovnal a v čase 63:25 zápas rozhodl Nicklas Bäckström.

"Těžko se tu hraje, jsou nejlepší v lize. Bod je dobrý, i když je škoda, že se nám v prodloužení nepovedlo získat i druhý," uvedl útočník Jakub Voráček, který po úderu do hlavy od Justina Williamse zamířil v prostřední části na ošetřovnu. Ve třetí třetině se ale do hry vrátil.

Výsledky:

Boston - New Jersey 3:2 (0:0, 2:1, 1:1)
Branky: 28. Krug (Pastrňák), 39. Carlo, 49. Spooner - 32. Smith-Pelly, 46. Palmieri. Střely na branku: 40:17. Diváci: 17.565. Hvězdy zápasu: 1. Stafford, 2. Bergeron, 3. Krug (všichni Boston).

Buffalo - Tampa Bay 1:2 po sam. nájezdech (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 20. R. O'Reilly - 23. Johnson, rozhodující sam. nájezd Point. Střely na branku: 32:32. Diváci: 18.935. Hvězdy zápasu: 1. Vasilevskij, 2. Johnson (oba Tampa Bay), 3. O'Reilly (Buffalo).

Ottawa - Columbus 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)
Branky: 14. Stalberg, 29. Karlsson, 57. Smith - 3. Saad, 58. Gagner. Střely na branku: 27:27. Diváci: 17.516. Hvězdy zápasu: 1. Karlsson, 2. Stalberg (oba Ottawa), 3. Werenski (Columbus).

Florida - Dallas 1:2 (1:1, 0:0, 0:1)
Branky: 17. Huberdeau - 12. Benn, 59. Klingberg. Střely na branku: 42:34. Diváci: 15.713. Hvězdy zápasu: 1. Klingberg, 2. Lehtonen (oba Dallas), 3. Reimer (Florida).

NY Rangers - Montreal 1:4 (0:1, 0:2, 1:1)
Branky: 42. Kreider - 13. Weber, 29. Lehkonen, 39. Shaw, 47. Benn. Střely na branku: 27:35. Diváci: 18.006. Hvězdy zápasu: 1. Price, 2. Pacioretty, 3. Galchenyuk (všichni Montreal).

Winnipeg - Colorado 6:1 (3:0, 2:0, 1:1)
Branky: 5. Laine, 10. Wheeler, 11. Scheifele, 28. Chiarot, 30. Ehlers, 54. Trouba - 60. Landeskog. Střely na branku: 31:23. Diváci: 15.294. Hvězdy zápasu: 1. Wheeler, 2. Ehlers, 3. Laine (všichni Winnipeg).

Washington - Philadelphia 2:1 v prodl. (0:0, 0:0, 1:1 - 1:0)
Branky: 43. Orlov, 64. Bäckström - 42. Couturier. Střely na branku: 24:31. Diváci: 18.506. Hvězdy zápasu: 1. Bäckström, 2. Holtby, 3. Orlov (všichni Washington).

Nashville - Chicago 3:5 (0:1, 2:2, 1:2)
Branky: 33. a 44. Arvidsson, 40. Järnkrok - 17. a 60. Kane, 32. Tootoo, 40. Toews, 59. Campbell. Střely na branku: 35:33. Diváci: 17.297. Hvězdy zápasu: 1. Arvidsson (Nashville), 2. Campbell (Chicago), 3. Johansen (Nashville).

Edmonton - Detroit 4:3 (2:1, 0:0, 2:2)
Branky: 2. McDavid, 20. Kassian, 47. Eberle, 55. Maroon - 16. Mantha, 51. Helm, 60. Larkin. Střely na branku: 38:25. Petr Mrázek odchytal za Detroit 58:50 minuty, inkasoval čtyři branky z 38 střel a úspěšnost zásahů měl 89,47 procenta. Diváci: 18.347. Hvězdy zápasu: 1. McDavid, 2. Larsson (oba Edmonton), 3. Larkin (Detroit).

Los Angeles - Vancouver 3:4 (0:2, 1:2, 2:0)
Branky: 37. Kopitar, 53. Lewis, 59. Martinez - 12. a 27. Bärtschi, 19. H. Sedin, 33. Goldobin. Střely na branku: 44:21. Diváci: 18.230. Hvězdy zápasu: 1. Horvat, 2. Miller (oba Vancouver), 3. Kempe (Los Angeles).