Trenér Růžička potvrdil: Mám velký zájem o Sobotku i Poláka

Vladimíra Sobotku a Romana Poláka by chtěl trenér Růžička vidět v dresu národního týmu.
Vladimíra Sobotku a Romana Poláka by chtěl trenér Růžička vidět v dresu národního týmu.Zdroj: Koláž: iSport.cz
zej
Reprezentace
Začít diskusi (0)

Útočník Vladimír Sobotka a obránce Roman Polák. Vyřazené hráče ze St. Louis, které v noci na dnešek vypadlo v prvním kole Stanley Cupu s Chicagem, by podle očekávání velmi rád zlanařil pro šampionát kouč Vladimír Růžička. "Mám o ně velký zájem," potvrdil trenér pro iSport.cz.

S oběma hráči už mluvil ještě před startem play off, oba mu potvrdili předběžný zájem startovat na mistrovství světa v Bělorusku. Teď bude Růžička zjišťovat, jestli se na tom nic nezměnilo.

"Teď nemá cenu vyhlašovat nic dopředu. Záleží hlavně na zdravotním stavu," uvedl Růžička. Sobotka s Polákem odehráli všech šest zápasů v sérii s Chicagem, takže v tomto ohledu se to jeví nadějně. Trenér s nimi v noci těsně po vyřazení ještě nemluvil, chystá se je kontaktovat v nejbližších dnech.

Sobotka v NHL platí za mimořádně cenného univerzála, Polák za obránce, jenž umí velmi přitvrdit. Oba by se tedy velmi hodili do týmu pro šampionát. Dnes má "evropská" část mužstva volno, další sraz je na programu zítra. Od středy začínají Švédské hry, mistrovství světa vypukne příští pátek zápasem se Slovenskem.

 

Začít diskuzi

Doporučujeme

Články z jiných titulů