Kaberle při podpisu smlouvy s trenérem Hadamczikem a majitelem Komety Zábranským
TOP VIDEA
Chomutov - Třinec: Euforie u Pirátů! Černý kůň extraligy postupuje do semifinále Chomutov - Třinec: Euforie u Pirátů! Černý kůň extraligy postupuje do semifinále
Nad áčkem nepřemýšlím, řekl Černý po hattricku za jednadvacítku Nad áčkem nepřemýšlím, řekl Černý po hattricku za jednadvacítku
VŠECHNA VIDEA ZDE

Informace deníku Sport, které přinesl v nedělním vydání, se potvrdily. Hokejová Kometa se před příští sezonou posilnila o zvučný kalibr. Do obrany si najala Tomáše Kaberleho. Mistr světa z Vídně 2005 a vítěz Stanley Cupu 2011 kolem deváté ráno dorazil v doprovodu svého otce Františka do Brna, kde podepsal roční kontrakt."Mám podepsanou smlouvu na jednu sezónu, a pak uvidíme, co bude dál. Byl jsem teď v Americe, kde jsem trénoval, od dnešního dne budu trénovat na Kladně, kde se budu individuálně připravovat. Od července půjdu v Brně na led a určitě bude dobré se poznat s kluky a sehrát se na ledě," přiblížil na tiskové konferenci Kaberle svůj plán. Do Brna se navíc hodlá přestěhovat i s rodinou.

"Kometu jsem delší dobu sledoval, vím o její síle, vím jaké má ambice. Kometa má velkou historii a rád bych udělal v tomto městě úspěch. V play-off hrála v posledních letech velmi dobře, jen krůček jí chyběl k tomu, aby se dočkala vytouženého cíle," dodal ofenzivně laděný obránce.

Je evidentní, že prsty v atraktivním transferu má nový kouč Alois Hadamczik, kterého pojí s rodinou Kaberlových vřelé vztahy. Trenér Komety Tomáše vedl mj. na zimních olympijských hrách v Turíně 2006, kde reprezentace získala bronz.

"Tomáš Kaberle je výborný obránce, znám ho dlouho, zažil jsem ho v národním týmu, sledoval jsem jeho zápasy v NHL. Je to tvořivý hráč, je silný v přesilovkách. Přichází něco dokázat a ne jen si zahrát. Svými zkušenostmi bude přínosem i v kabině," popsal nový kouč Komety.

Sedmatřicetiletý bek v posledních týdnech trénoval na Floridě, kde pobýval s rodinou. Jeho poslední štací bylo mateřské Kladno, které loni na jaře sestoupilo do první ligy.

O Kaberleho se Brno zajímalo delší čas, podobně jako například Liberec. Jeho prioritou ale byla dlouho NHL, kde za celkem čtrnáct t let odehrál 984 utkání. Před minulým ročníkem absolvoval zkoušku v New Jersey Devils, kde však smlouvu nezískal. Ani poté u konkurenčních Rangers.

480p 360p 240p
Přivítání Stanley Cupu ve Velké Dobré
480p 360p 240p
Tomáš Kaberle si přebírá Stanley Cup na ruzyňském letišti

Témata:  sporthokejextraligakometakaberle