Pardubice proti soupeřům z KHL válí! Po Slovanu zdolaly i Jekatěrinburg

0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Hokejisté Pardubic vyhráli i třetí zápas v letní přípravě. Po dvou domácích vítězstvích nad Slovanem Bratislava porazilo Dynamo v Chomutově dalšího účastníka Kontinentální ligy Jekatěrinburg 2:0.

V brankovišti Avtomobilistu tentokrát na rozdíl od pátečního souboje s chomutovskými Piráty scházel český reprezentační gólman Jakub Kovář. Pardubice šly brzy do vedení, když se už na konci čtvrté minuty prosadil kanadský útočník Peter Quenneville. Nejlepší střelec minulého ročníku dánské ligy se trefil už během druhého střídání v novém působišti.

V 35. minutě přidal druhou branku Patrik Poulíček. Ve třetí třetině mohl vrátit ruský celek do hry Kirill Pilipenko, ale při trestném střílení nevyzrál na Ondřeje Kacetla. Pardubického gólmana v závěru po ráně Taylora Becka zachránila tyčka a odolal i při power play soupeře.