Na finále fotbalového poháru dohlédne 550 policistů
První náměstek policejního prezidenta Martin Vondrášek označil utkání za rizikové. "Mohlo by být neveselo. Na utkání jsme stoprocentně připraveni," uvedl dnes na tiskové konferenci. Situaci podle něj budou sledovat i policisté z ostatních krajů pro případ, kdyby na utkání chtěli dorazit rowdies z okolních zemí.
Podle Rösslerové budou v akci policisté ze všech složek včetně speciálních útvarů. "Policisté již několik dní monitorují pohyb fanoušků obou celků na území metropole. V souvislosti s utkáním připravuje pražská policie adekvátní bezpečnostní opatření," uvedla Rösslerová. Strážníci se budou starat zejména o dopravu v metropoli.
Finále poháru je v posledních letech častým terčem výtržností fanoušků. Zatím největší problém nastal v roce 2011 při finále v Jihlavě mezi Olomoucí a Mladou Boleslaví, kde se strhla hromadná rvačka fanoušků přímo na hřišti.