27. srpna 2014 • 19:07

Lippiho čínský tým triumf v asijské Lize mistrů nezopakuje

0
Fotbalisté Kuang-čou Evergrande historické vítězství v asijské Lize mistrů neobhájí. Svěřenci slavného italského trenéra Marcella Lippiho vypadli ve čtvrtfinále s Western Sydney Wanderers. Nad australským týmem sice v dnešní odvetě vyhráli 2:1, ale na soupeřově půdě podlehli 0:1.

Čínskému favoritovi dnes chyběl na lavičce kouč Lippi, který dostal jednozápasový trest za vzteklou hádku s rozhodčím v prvním čtvrtfinálovém duelu. Nastoupit nemohli ani dva hráči Kuang-čou, kteří byli v Austrálii vyloučeni.

Wanderers, kteří vznikli teprve předloni, šli do vedení i v odvetě díky Juricově penaltě v 58. minutě. V prvním poločase neproměnil Brazilec Elkeson penaltu na straně domácích. V poslední půlhodině sice Ital Alessandro Diamanti a Elkeson v nastavení skóre otočili, ale vyřazení Kuang-čou už nezabránili. Australský klub se o finálovou účast utká s FC Soul.