4. srpna 2015 • 10:55

Hnusný motorkářský FAUL! Soupeři zmáčkl brzdu, ten si zlámal kosti

Autor:
Niccolò Canepa před dvěma roky zabrzdil svému soupeři motorku, a ten se ošklivě potloukl. Teď půjde kauza před soud
TOP VIDEA
ANKETA mezi redaktory Sportu: Titul? Plzeň je v psychické výhodě, Slavia spíš nezaváhá ANKETA mezi redaktory Sportu: Titul? Plzeň je v psychické výhodě, Slavia spíš nezaváhá
Největší překvapení La Ligy – kdo upoutal, kdo zklamal? Největší překvapení La Ligy – kdo upoutal, kdo zklamal?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Motocyklový závodník Niccolò Canepa půjde před soud za úmyslné ublížení na zdraví. Dopustit se ho měl na závodní trati v italském Mugellu, kde v září roku 2013 zamáčkl brzdu jiného jezdce tak, že soupeř přeletěl přes řidítka a skončil se zlomenou klíční kostí na zemi. Případem se bude letos v září zabývat soud ve Florencii.Sahání soupeři na brzdu je jedna z těch nejhorších věcí, které mezi sebou rivalové na silných motorkách praktikují. Davide Cappato na to předloni doplatil hodně ošklivým pádem a vynucenou zdravotní přestávkou.

VIDEO | Podívejte se na celý incident...

„Jeho brzdy jsem se dotkl neúmyslně, byli jsme v těsném jezdeckém kontaktu,“ vymlouval se Canepa, ale záznam z CCTV kamer na okruhu ho usvědčuje spíš z opaku.

Na videu je vidět, jak Canepa schválně levou rukou udeřil do brzdy vedle jedoucího závodníka. Cappato měl štěstí, že ho po pádu ještě nepřejel jezdec za ním a nedošlo k velké tragédii. Video zveřejnil server www.motociclismo.it.

Soud se začne kauze věnovat 30. září 2015 ve Florencii. Canepa dál v mistrovství světa superbiků účinkuje, po tomto víkendu je v průběžném pořadí na 20. místě.