4. srpna 2015 • 10:55

Hnusný motorkářský FAUL! Soupeři zmáčkl brzdu, ten si zlámal kosti

Autor:
Niccolò Canepa před dvěma roky zabrzdil svému soupeři motorku, a ten se ošklivě potloukl. Teď půjde kauza před soud
TOP VIDEA
Dočkal odchází do Číny. Podívejte se, čím se zapsal ve Spartě Dočkal odchází do Číny. Podívejte se, čím se zapsal ve Spartě
Kometa Brno - Třinec: Emoce na ledě! Takhle se servali Mallet s Krepsem Kometa Brno - Třinec: Emoce na ledě! Takhle se servali Mallet s Krepsem
VŠECHNA VIDEA ZDE

Motocyklový závodník Niccolò Canepa půjde před soud za úmyslné ublížení na zdraví. Dopustit se ho měl na závodní trati v italském Mugellu, kde v září roku 2013 zamáčkl brzdu jiného jezdce tak, že soupeř přeletěl přes řidítka a skončil se zlomenou klíční kostí na zemi. Případem se bude letos v září zabývat soud ve Florencii.Sahání soupeři na brzdu je jedna z těch nejhorších věcí, které mezi sebou rivalové na silných motorkách praktikují. Davide Cappato na to předloni doplatil hodně ošklivým pádem a vynucenou zdravotní přestávkou.

VIDEO | Podívejte se na celý incident...

„Jeho brzdy jsem se dotkl neúmyslně, byli jsme v těsném jezdeckém kontaktu,“ vymlouval se Canepa, ale záznam z CCTV kamer na okruhu ho usvědčuje spíš z opaku.

Na videu je vidět, jak Canepa schválně levou rukou udeřil do brzdy vedle jedoucího závodníka. Cappato měl štěstí, že ho po pádu ještě nepřejel jezdec za ním a nedošlo k velké tragédii. Video zveřejnil server www.motociclismo.it.

Soud se začne kauze věnovat 30. září 2015 ve Florencii. Canepa dál v mistrovství světa superbiků účinkuje, po tomto víkendu je v průběžném pořadí na 20. místě.