23. prosince 2015 • 08:17

Murray má jasno: Klidně obětuji Australian Open, chci být u porodu

Autor: ,
Andy Murray má jasno. Rodina má prioritu
TOP VIDEA
Slavia je mistr! Takhle na Strahově převzala pohár pro ligového šampiona Slavia je mistr! Takhle na Strahově převzala pohár pro ligového šampiona
Plzeň - Jihlava: Stadion v Plzni držel minutu ticha za Davida Bystroně Plzeň - Jihlava: Stadion v Plzni držel minutu ticha za Davida Bystroně
VŠECHNA VIDEA ZDE

Rodina je víc než tenis. S takovou přistoupí k Australian Open (18.-31. ledna) Andy Murray. Světová tenisová dvojka je připravena melbournský turnaj opustit v jakékoliv fázi, pokud by manželka Kim Searsová začala předčasně rodit. Příchod prvního potomka očekávají v půlce února, což je nebezpečně blízko vyvrcholení úvodního grandslamu roku.


REKLAMA
digi tv

Murray prohrál finále Australian Open čtyřikrát v kariéře a je připravený obětovat klidně i další titulový zápas, jen aby byl u porodu. „Za každých okolností bych se odhlásil, být u porodu je pro mě důležité, ať už by ode mě bylo potřeba cokoliv,“ má jasno osmadvacetiletý tenista, jenž se s dlouholetou přítelkyní ženil letos na jaře a nyní z něj bude otec.

Kim Searsová očekává narození  prvního potomka

Nemůže se prý dočkat. „Jistě, změní vám to celý život, ale v dobré slova smyslu. Nikomu neprospěje, když pořád myslí jen na tenis. Jistě, dítě bude rozptýlení, ale moc příjemné,“ těší se Murray, jenž před sezonou netrénoval jako tradičně na Floridě nýbrž v Dubaji, odkud má domů do Londýna za manželkou lepší letecké spojení.

V Perském zálivu trénoval nejen tenisové údery, ale také otcovské dovednosti. Po půlroční mateřské dovolené se totiž do jeho týmu vrátila Amélie Mauresmová a přivezla ukázat svého čtyřměsíčního syna Aarona. „Takže jsem se zdokonalil i v zacházení s miminkem,“ usmál se Murray.