Pro dnešek je to z Androva stadionu vše. Děkuji za pozornost.
Olomoučtí fotbalisté potvrdili roli favorita a po nezáživném prvním poločase rozhodli během šesti minut ve druhé půli. Postupně se trefili Ordoš, Schulmeister a Doležal. Domácímu mužstvu pomohlo také vyloučení hostujícího Karlíka, který musel opustit hrací plochu už v první půli.
90
Zlámal musel v posledních vteřinách hry předvést důležitý zákrok, aby si připsal čisté konto!
90
Stopeři Sigmy si vyměňují míč mezi sebou.
90
Centr Vašíčka obrana modrých odvrátila do bezpečí. Nastavuje se jedna minuta.
90
Hořava vyzkoušel z dálky pozornost Blažka. Jihlavský gólman jeho střelu chytil.
89
Na pravé straně odcentroval Kliment, jehož přihrávka našla Vašíčka. Ten však míč netrefil podle svých představ, Zlámal zasahovat nemusel.
88
Olomoučtí hrají na nulu vzadu a soupeře se snaží nepustit přes defenzivní val.
87
Petr hledal prudkým centrem Plška. Pas byl pro domácího mladíčka příliš dlouhý.
85
Střídání na obou stranách. Navrátila nahrazuje Falta. Místo jihlavského Jungra si zahraje Vašíček.
85
84
Rychlá akce Sigmy mohla skončit čtvrtou brankou. Navrátil vracel míč pod sebe na Hořavu, který málo razantním pokusem trefil Blažka.
82
Na druhé straně pálil nebezpečně Jungr. Ačkoli Zlámala překonal, míč skončil vedle.
81
Petr přiťukl míč Doležalovi, který střelou nechal vyniknout Blažka.
81
Hanáci se snaží překonat soupeřovu obranu dlouhými nákopy. Úspěchy se ovšem nedostavují.
80
Zahraje si také Zlámal, kterému míč poslal Vepřek.
80
Centr Janotky skončil v rukavicích připraveného Blažka.
79
Hosté se snaží se zápasem něco udělat a nyní jsou aktivnější.
78
Máme tu druhé střídání na straně Sigmy. Místo Ordoše míří na hrací plochu Plšek.
77
Vysočina zahrávala standardku, k ohrožení Zlámala se ale nedopracovala.
76
Utkání se už pouze dohrává, o výsledku je rozhodnuto. Jihlavští nevypadají, že by s ním ještě něco mohli udělat. Nicméně ve fotbale je možné vše.
75
Na druhé straně nemusel Zlámal vůbec zasahovat, nyní jej čeká pouze odkop od brány.
74
Ordoš vybídl parádní přihrávkou ke skórování Doležala Blíže k míči měl ale jihlavský Blažek, který akci Sigmy přerušil.
73
Na pravé straně se rozběhl Kliment, přes zdvojenou obranu neprošel.
72
Josl hledal vepředu spoluhráče, našel však pouze hráče v modrých dresech.
71
Za vydatného deště se Hanáci pouští do dalších útočných akcí. Žlutí se jen brání a odkopávají míče.
70
Druhá změna hráče na straně hostů. Kliment nahrazuje Kosaka.
69
Petr adresoval míč Ordošovi, pro kterého to byla ale příliš vysoká přihrávka.
68
Olomoučtí fotbalisté jsou při chuti a hrají na polovině Jihlavy.
67
Pospíšil došel s míčem až k hostujícímu velkému čtverci a vystřelil mimo.
66
Petr byl zastaven na polovině hřiště loktem v obličeji. Domácí hráč musí opustit hrací plochu.
65
Domácí poprvé střídají. Do utkání zasáhne Petr. Druhým směrem putuje Schulmeister.
64
Za faul na Janotku obdržel žlutou kartu Čvirik.
63
Olomoučtí kombinují na hostující polovině, Vysočina se brání.
62
Hlavičkový pokus domácích hostující brankář likviduje.
61
Vepřek doběhl s míčem až k hostující šestnáctce, odkud vyslal tvrdý projektil na Blažka. Ten míč vyrazil.
60
Hosté poprvé v utkání volí možnost poslat na hřiště čerstvé síly. Utkání skončilo pro Masopusta, místo něhož si zahraje Tlustý.
59
Josl poslal k zemi Schulmeistera,hlavní sudí mu ovšem druhou žlutou nedává. Sigma bude mít přímák.
58
Olomoučtí fotbalisté se nikam hnát nebudou.
55
Josl si po obdržené brance neodpustil několik výtek k hlavnímu sudímu a obdržel žlutou kartu.
55
Olomouc právě vstřelila branku!
Troufám si říct, že je po utkání. Domácí během šesti minut odskakují na rozdíl tří branek. Po zmatcích na hostující polovině našel Ordoš centrem neobsazeného MARTINA DOLEŽALA, který z pokutového puntíku hlavou poslal hlavou míč k tyči. Blažkovi zdánlivě lehká střela propadla rukavicemi až za brankovou čáru.
54
Hanáci zřejmě dostali o poločasové přestávce pořádně vynadáno, soupeře k ničemu nepouští a sami útočí.
51
Sigma jde během dvou minut do dvoubrankového vedení. Podobná akce jako před chvílí, tentokrát Doležal hodil míč do ohně vzduchem, odkud jej hlavou poslal do brány JAN SCHULMEISTER. To je pro hosty studená sprcha.
49
Olomoučtí fotbalisté prostrčili míč volnému Doležalovi, který místo zakončení ještě vyšperkoval pozici pro MICHALA ORDOŠE, který zakončoval do prázdné.
49
Olomoučtí zkusili nacvičený signál, Schulmeister o balon ale přišel a hosté šli rázem dva na dva. Akce se jim ale nepovedla.
48
Sigma vybojovala rohový kop, pro který si běží Vepřek.
48
Schulmeister si zastavil míč před hostujícím vápnem, vzápětí jej o něj obral Josl.
47
Hanáci kombinují na vlastní polovině a pomalu přechází do útoku.
46
Vepřekův centr z levé strany hosté odvrátili, následný pokus Schulmeistera z druhé strany také nikoho v modrém nenašel.
46
Začal druhý poločas. Domácí mají míč.
První pětačtyřicetiminutovka příliš vzrušení nenabídla. Zajímavé momenty začaly přicházet až se závěrem půle. Nejprve poslal svůj celek po druhé žluté do deseti Karlík. Hanáci si poté proti oslabenému soupeři vypracovali dvě příležitosti, ani jednu ale nevyužili. Po poločase je tak stav nerozhodný. Stejně jako všichni na stadionu doufám, že ve druhé půli uvidíme lepší hru.
45
Doležal se hnal spolu s dalšími dvěma spoluhráči do přečíslení. Olomoucká patnáctka nabídla míč do běhu Navrátilovi, jehož lehce tečovaný pokus Blažek schoval v náručí.
44
Míč přistál na kopačce Hořavy, který si jej zpracoval a vyslal těsně mimo hostující tyče. Jednoznačně největší příležitost první půle.
44
Nyní ale Sigma vybojovala rohový kop, který odehraje Schulmeister.
43
Hanáci se na útočné polovině dopustili útočného nedovoleného zákroku a o míč přišli.
42
Vysočina si pohlídala nepřesnou přihrávku Sigmy a nechala míč dojít za autovou čáru. Zahraje si tak Blažek, který uvede míč do hry.
41
Míč se nebezpečně vznášel nad domácí šestnáctkou, naštěstí pro Zlámala a spol hosté nedokázali předvést nic navíc.
40
Janotka si na polovině hřiště pomohl zákrokem za hranicí pravidel a jako první hráč Sigmy inkasoval žluté napomenutí.
39
Nepřesnost na domácí straně, hosté se v pohodě brání.
38
Janotkův přízemní centr mířil pouze na kopačky hostujících obránců. Jihlava přesunula hru na polovinu Sigmy.
38
Bojuje se převážně ve středu pole, domácí stále na míči nemohou nic vymyslet.
36
Přímý volný kop domácí nevyužili, Blažek bude rozehrávat od své klece.
35
Ovšem tohle utkání rozhodně zahýbá. Druhou žlutou kartu viděl po zákroku na Schulmeistera slovenský hráč Karol Karlík. Jihlava bude dohrávat o deseti.
34
Diváci zatím příliš šťastní nemohou být, fotbal to příliš zajímavý není.
33
Po nepovedené rozehrávce Sigmy útočí Jihlava. Centr Masopusta byl pro spoluhráče příliš dlouhý a skončil až v autu.
33
Obraz hry je stále stejný. Více na míči jsou hráči v modrém, ovšem do vyloženější střelecké pozice se dostat nemohou.
31
Hanákům se vůbec nepodařila standardní situace, a do útoku se tak bleskurychle vrhli Jihlavští. Zlámal musel vyběhnout až daleko za svůj vymezený prostor, aby míč odehrál do autu.
30
Vaculík poslal skluzem k zemi Vepřeka. Hlavní sudí podruhé v utkání vytahuje žlutý kartonek.
29
Útočná akce domácího celku znovu neúspěšná, u míče momentálně Zlámal.
28
Vysočina se dostala na polovinu Sigmy, ovšem dlouho u míče nevydržela. Domácí poté měli možnost zahrozit do otevřené obrany, Ordoš ovšem hru zbrzdil.
28
Šindelář v neobvyklé pozici v útoku poslal hlavou míč přímo do míst, kde se nacházel gólman hostí.
27
Olomoučtí ovšem pokračují na hostující polovině.
26
Hanáci se hnali dopředu, kde se ve výskoku dopustil nedovoleného zákroku Ordoš.
25
Josl na levé straně zkusil přejít přes dvojici olomouckých obránců, ale neuspěl. Hostující hráč ještě reklamoval teč domácího hráče, ale rohový kop si nevymodlil.
24
Olomouckým nevyšla kombinace. Navrátil poslal příliš dlouhý míč na Vepřeka, který na něj nedosáhl.
24
Vysočina se hnala do rychlého protiútoku, při přechodu půlící čáry se ovšem sami zastavili. Zahráli rukou.
23
Další nedovolený zákrok na domácího Navrátila, tentokrát už ale za žlutou kartu. Karol Karlík (JIH) si ve zbytku utkání musí dát pozor.
22
Pospíšil odcentroval míč přímo na Ordoše, který nepříliš razantním hlavičkovým pokusem našel rukavice Blažka.
21
Navrátil postupoval na jediného obránce, navíc mu do tandemu nabíhal Doležal. Olomoucký útočník si ovšem špatně pokryl míč, který mu vracející se obránci soupeře ukopli.
20
Pospíšil se pokusil technickou střelou obstřelit jihlavskou zeď, míč napálil jen do bránících hráčů.
19
Olomoučtí skvěle operují na hostující polovině a mají další možnost k ohrožení Blažkovy branky. Po faulu na Navrátila bude Sigma mít standardní situaci ze vzdálenosti dvaceti metrů.
18
Na míč vyskočil nejvýše Vaculík. V následné akci Sigmy mohl pálit z levé strany Ordoš, který ovšem zvolil centr. Jihlava se ubránila.
18
Hanáci soupeřovu klec sice neohrozili, budou ale zahrávat další roh.
17
Schulmeister hledal centrem na zadní tyči Pospíšila, kterému míč odhlavičkoval Rada. Sigma má roh.
16
Nedovolený zákrok na Navrátila, domácí budou mít přímý volný kop z pětadvaceti metrů.
16
Sigma zůstává na útočné polovině.
15
Olomoučtí stopeři hledali vepředu rozběhnutého Ordoše, který byl tísněný a při přebrání pasu zahrál balon do autu.
14
Schulmeister v jihlavské šestnáctce sice vybojoval rohový kop, hlavní sudí ovšem daroval míč Vysočině. Domácí útočník si vypomohl faulem.
14
Vaculík poslal k zemi rozběhnutého Navrátila, Sigma rychle rozehrála.
13
Masopust se natahoval po dlouhém nákopu, na míč ale ani přes všechnu snahu nedosáhl.
12
Míč doletěl až na vzdálenější tyč k neobsazenému Vaculíkovi, který míč pravačkou poslal vedle domácí branky.
12
Na druhé straně nebezpečně zahrozil Kosak, proti kterému včas vyběhl domácí gólman a dost možná odvrátil pohromu. Hosté budou mít roh.
11
Přízemní centr z pravé strany propadl až na hranici šestnáctky k Navrátilovi, který jej z první poslal na hostující kasu. Ani tentokrát ovšem nemusel Blažek zasahovat, rána byla znovu zblokovaná.
10
Ordoš posunul míč do vápna na Navrátila, který se ovšem nechal předběhnout Vaculíkem. Hostující obránce odvrátil nebezpečí.
9
Šindelář nechtěl mít problémy s Masopustem a raději posunul míč Zlámalovi, který přesunul hru na polovinu soupeře.
8
Po nedovoleném zákroku na domácího hráče se Sigma pokusila rychle rozehrát. Hlavní sudí ovšem jejich snahu zastavil a hru vrátil na polovinu Hanáků.
7
Do samostatného úniku se chystal vyrazit Schulmeister, kterému v posledním možném momentu defenziva Jihlavy sebrala míč.
6
Hanáci měli možnost po šesti minutách otevřít skóre. Přízemním centrem našel Vepřek ve vápně osamoceného Ordoše, který si míč dobře připravil, ovšem do rány mu skočil hostující obránce, jenž míč zastavil.
5
Přímý volný kop rozehrál z velké vzdálenosti Vaculík, Zlámal míč chytil.
4
Jungr se pokusil u rohového praporku vybojovat standardní situaci pro svůj tým, Hořava ho ovšem přehrál a poslal míč na polovinu.
4
Nepřesnosti ve středu pole, Šindelář raději odkopl míč do autu.
3
Ordoš adresoval míč z levé strany do šestnáctky soupeře, míč odvrátil do bezpečí Vaculík.
2
Navrátil dostal míč do otevřené obrany soupeře, místo přihrávky nebo dalšího postupu do jihlavského vápna zvolil střelu, která mířila úplně mimo.
2
Hanáci se podívali na hostující polovinu, útočným faulem se ale připravili o možnost založit akci.
1
Vysočina se okamžitě po rozehrávce dopustila nedovoleného zákroku na polovině hřiště. K míče se dostává Sigma.
1
Utkání právě začalo. Výkopu se ujalo hostující mužstvo.
Oba týmy už nastupují na hrací plochu, domácí SK Sigma Olomouc v modrých dresech, hostující FC Vysočina Jihlava ve své tradiční žluté kombinaci. Utkání pod vedením hlavního arbitra Tomáše Kocourka odstartuje za okamžik.

SK Sigma Olomouc: Zlámal – Janotka, Dreksa, Šindelář, Vepřek – Pospíšil, Ordoš, Hořava (C) – Schulmeister, Doležal, Navrátil

FC Vysočina Jihlava: Blažek – Vaculík (C), Šourek, Čvirik, Josl – Masopust, Karlík, Jungr, Rada, Kosak – Šimonek

Rozhodčí: Kocourek – Košec, Paták.
Hanáci jsou na tom podstatně lépe, neboť do utkání vstoupí jako favorité ze čtvrtého místa. Sigmě vyšel náramně vstup do druhé poloviny nejvyšší soutěže, když nejprve na domácí půdě přehrála pražskou Slavii 2:1, minulý týden pak zvítězila v Hradci Králové 2:0.
Jihlavští si jakožto nováček soutěže nevedou vůbec špatně a na Hanou pocestují v roli devátého mužstva tabulky. V prvních dvou jarních kolech se Vysočina představila dvakrát před domácím publikem a vždy z toho byl nerozhodný výsledek. Ani v duelu s Hradcem Králové, ani s Libercem diváci žádnou branku neviděli.
Devatenácté kolo nabídne sobotní souboj mezi mužstvy SK Sigma Olomouc a FC Vysočina Jihlava. Utkání startuje v 17:45.