To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký páteční večer a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Držení míče: 65 % : 35 %.
Střely na branku: 12:0. Střely mimo: 7:2. Rohy: 9:0. Ofsajdy: 3:3. Fauly: 9:10.
První přípravný zápas českého týmu před mistrovstvím ve Francii je u konce a výběr trenéra Vrby si proti Maltě slušně zastřílel. Do druhého poločasu nastoupil hodně obměněný kádr, který dokázal udržet míčovou převahu, ale na gól se čekalo až do 74. minuty, kdy se po rohu prosadil David Lafata. Diváci pak viděli ještě dvě branky, v 81. minutě skóroval Tomáš Necid a v první nastavené minutě se po dalším rohu trefil Patrik Schick. Česká republika tak vyhrála jasně 6:0. Začátek přípravy tak dopadl výborně.
90+2
90+2
Sivok v úplném závěru chyboval a pustil Cremonu do zakončení. Ten ale neuspěl a už to vypadá, že český tým udrží nulu.
90+1
Česko právě vstřelilo branku!
Půltucet je dovršen! Po centru od rohového praporku propadl míč na vápno, kde si jej zpracoval PATRIK SCHICK a zblízka jej pohotově poslal za Habera.
90
Rozhodčí nastaví dvě minuty.
90
Ne, tento přímý kop se nevydařil, Malta může zkusit ještě jeden kontr.
90
Ještě jedna změna. Maltský trenér stáhl Garetha Sciberrase, na trávník vyběhl Steve Pisani.
89
Faul na Gebre Selassieho, český tým bude rozehrávat přímý kop.
88
Ten musel hned ze startu dávat velký pozor, zasahovat ovšem nemusel, míč skončil vysoko nad jeho brankou.
87
Ještě jedna změna v maltském dresu. Z branky odbíhá Henry Bonello, zachytá si Justin Haber.
87
Už to vypadalo, že se Malta dostane k prvnímu ohrožení české branky, přihrávka na Mifsuda ale šla do ofsajdové pozice. Ten navíc zakončil vedle Koubkovy branky.
86
Schick se míče opravdu nebojí a dovolí si i drzé kličky.
85
Českému týmu nevyšla rozehra pravou stranou, přihrávka za obranu skončila u Bonella.
84
Schick opět u míče, nyní se ale nevydal dopředu, zvolil raději přihrávku na jistotu na Daridu.
83
Tohle Daridovi nevyšlo. Chtěl roztáhnout hru do šířky, jenže místo Sivokovi poslal míč do autu.
82
Po dlouhé době si kopl i Koubek, rozehrál na pravou stranu.
81
Už je to 5:0. Na levé straně si zpracoval Schick, všiml si, že ve vápně je volný TOMÁŠ NECID, který si jedním dotekem zpracoval a tím druhým poslal do sítě střelu podél gólmana.
80
Mareček posunul na Skaláka, který z pravé strany zvolil prudkou přízemní střelu. Bonello vyrazil.
79
Schick si chtěl obhodit Baldacchina, při přechodu ale zaškobrtl o soupeřovu kopačku a upadl.
77
Skalák se do přesného zakončení neprocpal, je tu odkop od maltské branky.
75
Malta střídá, skončil Clayton Failla, nastoupil Ryan Camenzuli.
74
Po rozehrání rohového kopu se do zakončení nacpal DAVID LAFATA, kterému sice Bonello zvládl prudkou hlavičku vyrazit, ale dorážku už sparťanský útočník poslal do sítě.
74
Další změna Malty, na lavičku zamířil Luke Gambin, zahraje si Llywelyn Cremona.
73
Schick centroval z levé strany, na jeho nízký centr ale nikdo nedosáhl. Failla odvrátil na roh.
72
Nakonec z toho byl pas na Necida, ten byl ovšem v ofsajdovém postavení.
71
Češi kombinují na vlastní polovině, Hubník vyhlíží, komu by rozehrál.
70
Mareček bojoval o míč u rohového praporku, nebyl úspěšný, není z toho ani roh.
68
Český tým nevyužil ani další rohový kop, přesto pokračuje v územní převaze.
66
po rohu pak přišlo nepřesné zakončení, míč skončil vysoko nad.
65
Trenér Vrba nachystal hned trojité střídání. Dohráli David Pavelka, Tomáš Rosický a Pavel Kadeřábek, novými tvářemi jsou Daniel Kolář, Patrik Schick a Lukáš Mareček.
65
65
64
Málem to bylo 4:0! Po centru z pravé strany a hlavičce Gebre Selassieho se do voleje opřel Kadeřábek a Bonello jen tak tak vyškrábl na roh!
62
Malta střídá, končí Roderick Briffa, nastupuje Rowen Muscat.
61
Darida poslal do pokutového území skvělý centr, jenže Lafata z malého vápna hlavičkoval pouze do náruče gólmana Bonella.
60
Skalák se po Kadeřábkově přihrávce ocitl v ofsajdu.
59
Mifsud nepřešel přes Hubníka, ten jej vytlačil z prostoru. Maltský útočník nevystřelil, ani neodcentroval.
58
Z dálky pálil Darida, měl pro střelu prostor, jeho tvrdá rána ale přelétla bránu o několik metrů.
56
Viděli jsme kombinaci mezi Daridou a Gebre Selassiem, druhý jmenovaný vracel od brankové čáry pod sebe, Darida poté trefil boční síť. Měl to ale přes nohu.
54
Ten skončil kousek za půlkou, Mifsud se do akce neprobojoval.
54
Lafata se pokoušel o zpracování centru z pravé strany – neuspěl. Malta už pospíchá do rychlého kontru.
53
Na začátku druhé půle v Kufsteinu pršelo, déšť už sice ustal, zato se ozývá bouřka...
52
Levou nohou teď kroutil míč do šibenice Kadeřábek, z hranice pokutového území ovšem branku minul.
52
Roh střelu na branku nepřinesl, byť se do zakončení cpal Hubník.
51
Na levé straně upaloval k brance Gebre Selassie, před centrem mu ale míč ukopl Camillleri.
50
Koubek si poprvé sáhne na míč, rozehrává od vlastní branky.
48
Tuto akci už Malta odvrátila. Ale pouze na chvíli.
47
Centr byl odražen za hranici vápna, tam se do míče opřel Gebre Selassie a nemířil zle. Gólman Malty vyrazil na další roh.
47
Je tu dnes třetí rohový kop pro český tým.
46
Jako první se ve druhé půli o centr pokusil Skalák, míč pouze prolétl vápnem.
46
Střídala i Malta, skončili Bjorn Kristensen, Alfred Effiong a Cain Attard, do hry se dostali Paul Fenech, Michael Mifsud a Ryan Camilleri.
46
46
46
Trenér Vrba provedl do druhé půle hned šest změn, dohráli Ladislav Krejčí, Milan Škoda, Jaroslav Plašil, Josef Šural, Petr Čech a David Limberský, nastoupili Jiří Skalák, Tomáš Necid, Vladimír Darida, David Lafata, Tomáš Koubek a Theo Gebre Selassie.
Druhý poločas začne přibližně v 19:00.
Je za námi první poločas přípravného zápasu české fotbalové reprezentace a ta vede nad Maltou 3:0. Skóre otevřel v 15. minutě Jaroslav Plašil, když z dálky překonal marně se natahujícího Bonella. Druhý úspěch přišel ve 21. minutě, to se po Krejčího centru prosadil Milan Škoda. Skóre první pětačtyřicetiminutovky pak uzavřel Roman Hubník, který se prosadil po pěkném a přesném Plašilově centru. Do druhé půle se dá očekávat, že oba trenéři vymění velké množství hráčů, je tedy možné, že se změní i obraz hry – ten byl zatím jednoznačný, hrálo se prakticky jen na branku Malty.
45
45
Pavelkův pas na pravé křídlo nebyl přesný, jenže soupeř míč dlouho neudržel.
44
Maltě kombinace nevychází, míče hráčům odskakují od kopaček.
43
Sledujeme fotbal na jednu branku. Po pěkném vysunutí následoval Kadeřábkův centr z pravé strany, do míče se opřel Limberský a jeho dobře míněná rána prolétla pouze kousek vedle maltské brány!
42
Hubník opět u míče, nyní v obranné fázi, zahajuje další akci.
40
Akce ovšem pokračovala, Plašil si prohlédl situaci v pokutovém území, nacentroval, míč propadl až na ROMANA HUBNÍKA, který si zpracoval a poté prostřelil bezmocného Bonella.
40
Rosický poslal dobře míněný centr na Škodu, ten netrefil míč podle představ.
40
Rohový kop pro český tým, vybojoval jej Krejčí.
38
Rosický poslal pas na Šurala, jenže ten si při přechodu přes bránícího hráče pomohl rukou. Rozhodčí byl blízko, hru okamžitě přerušil.
36
Krejčí se opět snažil si podmanit levou stranu, tentokrát ovšem pohořel na Attardovi.
35
Malta se po rozehrávce moc daleko nedostala, akci českého týmu rozjede Petr Čech.
33
Následoval centr na zadní tyč, maltská obrana odvrátila.
32
Rychlá akce českého týmu. Krejčí na levé straně obehrál jeslemi protihráče, našel si prostor, přihrál na nabíhajícího Plašila a jeho střelu musel Bonello vyškrábnout nad břevno. Roh.
31
Faul na Effionga, Malta bude rozehrávat od půlící čáry.
30
Opět sledujeme obléhání maltské šestnáctky, Limberského centr odvrátil Z. Muscat.
28
Tohle vypadalo hodně slibně! Rosický na levé straně vysunul Krejčího, ten se pak snažil míč vrátit na nohu českého kapitána, to už ovšem vystihla obrana Malty, jinak by následovalo zakončení ze slibné vzdálenosti.
27
Bonello teď riskl kličku ve vlastním vápně, vyšla mu, takže mohl pohodlně rozehrát.
27
Rosického pas na sprintujícího Šurala byl příliš prudký, míč skončil v zámezí.
25
Je tu malá pauza, rozhodčí si k sobě pozval aktéry vzájemného souboje, Sivoka a Effionga. Po krátkém kázání můžeme opět pokračovat ve hře.
24
Kadeřábek vhazuje, nemá ale komu. Rychlý přechod do útoku se tedy konat nebude.
23
Český tým má jasnou převahu a zkouší různé útočné varianty. Někdy s větším, někdy s menším úspěchem.
21
A je to 2:0. Na levé straně si na přihrávku naběhl Krejčí, okamžitě poslal přízemní pas na malé vápno, kde už číhal MILAN ŠKODA a hravě sklepl míč za Bonella.
21
Na pravé straně kombinoval Pavelka se Šuralem, série přihrávek ale skončila nepřesností druhého jmenovaného.
20
Před sprintujícím Krejčím odvracel skluzem Baldacchino, bude se vhazovat.
18
Teď už zase aktivní Effiong, ztroskotal však na skále jménem Hubník.
17
Za obranu letěl vysoký míč, Krejčí na něj ale nedosáhl. Už rozehrává brankář Bonello.
16
Další útok hráčů v bílém, Rosický vybízel Škodu, ten byl ale v momentě převzetí míče v ofsajdu.
15
Český tým jde do vedení! Pavelka posunul svou přihrávku do druhé vlny, kde se do míče opřel JAROSLAV PLAŠIL a jeho dalekonosná rána s pomocí lehké teče bránícího hráče se zastavila až o brankovou síť – 1:0.
13
Už to vypadalo, že Effiong projde přes Sivoka i Hubníka, ale nakonec si pomohl útočným faulem.
12
Plašilovi se centr nepovedl, jeho pas skončil u Kristensena. Akce českého týmu skončila na hranici pokutového území.
10
Gólman Bonello rozehrává, Malta se pouští do svého postupného útoku.
9
Hubník je na začátku další akce českého týmu, hledá, komu pošle míč.
8
Rosický měl vymyšlenou prostrkávačku na nabíhajícího Šurala, jeho myšlenku zhatila rychle se vracející obrana Malty.
7
Hubník je na trávníku, fauloval jej Krisensen. V úvodu se hraje opravdu hodně tvrdě.
6
Hra se velice rychle přesunula na druhou půlku, Effiong přesprintoval obranu ČR a Petr Čech musel mimo své vápno. Zde odkopl do bezpečí.
6
Kadeřábkovi skočila hned dvojice protihráčů do střely, míč skončil v zámezí, český tým vhazuje.
5
Zatím je to hodně o nedovolených zákrocích, po faulu na Limberského rychle rozehrál Rosický, obranu Malty ovšem nepřekvapil.
4
U autové čáry se spolu střetli Šural a Z. Muscat, vše skončilo nedovoleným zákrokem českého hráče.
3
Rosický mohl z levé strany poslat centr do vápna, prováhal ale nejlepší moment na přihrávku, lépe poté nedopadl ani Limberský.
2
Faul Attarda na Limberského, český tým může rozehrávat z vlastní poloviny.
1

Česko: Čech – Kadeřábek, Hubník, Sivok, Limberský – Plašil, Pavelka – Šural, Rosický, Krejčí – Škoda. Trenér: Pavel Vrba.
Náhradníci: Vaclík, Koubek – Suchý, Gebre Selassie, Kolář, Dočkal, Mareček, Darida, Skalák, Lafata, Necid, Schick.

Malta: Bonello – Agius, Failla, Baldacchino, Attard – Z. Muscat, Briffa – Sciberras, Gambin, Kristensen – Effiong. Trenér: Pietro Ghedin.
Náhradníci: Haber – Camilleri, Camenzuli, Fenech, R. Muscat, Cremona, Pisani, Mifsud, Farrugia.

Rozhodčí: Ouschan – Winsauer, Staudinger (všichni z Rakouska).
Zápas uvidí Kufstein-Arena v rakouském městečku Kufstein a výkop se uskuteční v 18 hodin. Vy si rozhodně zápas české reprezentace nenechte ujít, jste k němu všichni zváni.
Malta

Malta je dá se říci náš tradiční soupeř a v těchto dnech poslouží vedle svých potřeb i jako ideální soupeř pro účastníky finálového turnaje ve Francii. Rozhodně však tento tým nepřijel ukázat odevzdaný výkon, i trenéři maltského týmu rádi využijí tohoto utkání pro přípravu na ostré zápasy.
Česko

Příprava na EURO 2016 už začíná pomaličku finišovat a nejinak tomu je i u českého národního týmu. Ten si k prvnímu ze tří přípravných duelů pozval Maltu a v tomto zápase bude obrovským favoritem. Trenér Vrba má dnes v plánu prostřídat víc hráčů, než je v obvyklých utkáních zvykem, chce vidět své svěřence v akci. Zápasová cesta na ME začíná.
Dobrý podvečer u fotbalu. Dnes se společně podíváme na přípravný duel, ve kterém se střetnou Česká republika a Malta.