S konstatováním, že dnešní utkání sledoval 7500 diváků se s vámi loučím a u dalších onlajnů z Playoff KHL nashledanou.
Československá stopa v utkání
Jan Bulis (CLJ) 0+0, 1 střela, čas na ledě 18:16
Martin Růžička (CLJ) 0+0, 2 střely, čas na ledě 13:28

Alexander Salák (SIB) 24 zák., 3 góly, 88.89%
Třetí osmifinále mezi Traktorem Čeljabinsk a Sibirem Novosibirsk je tedy u konce a hosté vítězí 3:7. Nejdůležitějším okamžikem zápasu byla pětiminutová přesilová hra Sibiru, ve které ve druhé třetině hosté dali čtyři branky a určili ráz utkání. V poslední třetině se ještě trefil Šalunov s Kondratěvem, kteří upravili výsledek právě na konečných 3:7.
60:00
59:51
O poslední útok se ještě pokusil Jan Bulis, neuspěl, a dnešní utkání končí!
59:15
Třetí inkasovaná branka Saláka ani nikoho z hostů určitě netrápí, neboť se hraje již poslední minuta a Sibir vede 3:7. Český brankář si ještě připisuje zákrok po střele od modré čáry.
58:52
Čeljabinsk právě vstřelil branku!
Aspoň jedna světlá chvilka pro domácí. Bekhendový pokus MAXIMA KONDRATĚVA zastavil hokejkou Butuzov, ale právě Kondratěv se dostal k dorážce a kolem tyče Salákovy brány propasíroval kotouč do brány. Asistence: Vjačeslav Osovin, Arťom Penkovskij
57:51
57:32
Další vyhození Čeljabinsku.
56:50
Pár střel na Demčenka v rámci přesilové hry zatím šlo, ale Domácím už se daří vyhodit kotouč a mohou střídat.
55:51
Jan Bulis (CLJ) ještě putuje na trestnou lavici, potrestán je za nedovolené bránění.
54:16
Sibir právě vstřelil branku!
Přeci jenom v této třetině vidíme branku. Sedmý gól Sibiru přidal po velmi šikovném manévru a přesné střele MAXIM ŠALUNOV, pro kterého je to dnes již druhá branka. Asistence: Patrik Hersley
54:10
Sannikovova přihrávka na Butuzova neprošla, hostující útočník se poté vrhl po kotouči, najel do Demčenka a odměnou mu byla masáž od obránců Traktoru.
53:09
Z hlediště se stále častěji ozývá pískot, který je jasným sdělením k domácím hráčům.
52:32
Po protiútoku střílel Dmitrij Kugryšev, ale z dobré pozice tento ruský plejer míjí zařízení.
51:56
Bulis dokázal zavést puk do útočného pásma, ale kotouč se po chvíli vrací do pásma středního. Zápas se opravdu pouze dohrává.
51:04
Další možnou šanci, tentokrát Borodkina, zastavuje opět čárový rozhodčí, který píská ofsajd.
50:07
Již podruhé dnes šel Enlund sám na Demčenka, ale ten si stejně jako při trestném střílení se střelou finského útočníka poradil.
49:01
Hodně rušno bylo nyní u Salákovy brány, ale hostující brankář ve spolupráci s obránci SIbiru ustál celou situaci a střela Kokujova tak nevedla k brance.
47:48
Zmar Traktoru potvrzuje rychlý protiútok, který byl zastaven ofsajdem.
46:59
Domácí obránce ještě udržel útočné pásmo, ale jeho spoluhráči již prostor u Salákovy brány opustili a volný kotouč sbírá Vereščagin.
46:18
Nakonec ale přišla chyba v rozehrávce Sibiru a Salák musel likvidovat bekhendovou střelu Mokina.
46:03
Pouze na nahození ze středního pásma se nyní zmohli domácí a Hersley sbírá kotouč v rohu kluziště.
44:51
Kondratěv rychlou přihrávkou nabil Glinkinovi na střelu, ale Salák se stačil hbitě přesunout a zastavit kotouč u tyče.
44:26
Tak zatím tato třetina vypadá spíše jen na dohrání zápasu než na jakési zdramatizování z ohledu domácích.
42:42
Dva lehčí zákroky nakonec musel vyprodukovat Salák, ale přesilová hra Traktoru končí neúspěchem.
42:12
Traktor se v přesilové hře hodně trápí a Salák ještě neměl práci. Hosté již podruhé vyhazují puk.
41:09
Aspoň aktivita je od úvodní minuty třetí třetiny na straně domácích a odměnou je přesilová hra po faulu Maxima Ignatoviče (SIB).
40:42
Hodně vlažně začala třetí třetina. Bude velmi zajímavé sledovat, zda se Traktor ještě pokusí něco udělat s tímto zápasem nebo se na to slušně řečeno vykašle.
40:01
Další třetina začne přibližně v 16:16.
Čtyřicet minut dnešního utkání je pryč a Sibir po dvou třetinách vede 2:6! Tato dvacetiminutovka byla pro domácí naprosto zdrcující, neboť po vyrovnání ve 24.minutě neproměnil Traktor pětiminutovou přesilovku a stejnou výhodu naopak hosté využili hned čtyřikrát, čímž stanovili výsledek druhé třetiny na 0:5! V závěru mohlo být pro traktor ještě hůře, avšak Enlund neproměnil trestné střílení.
40:00
39:58
39:30
Jonas Enlund zkusil při trestném střílení najít střelou mezírku mezi Demčenkovými betony, ale ten drží jakous takous naděj domácího celku.
39:30
Další chyba domácích a následný faul na Enlunda znamená trestné střílení!
39:12
Domácí se sice na chvíli usadili v útočném pásmu, ale Sibir již podruhé vyhazuje kotouč.
38:05
Po Čistovově střele zasahuje Salák, hra bude navázána vhazováním v pásmu Sibiru.
37:58
Michail Mokin se už už dostával před Saláka, Vjačeslav Bělov (SIB) zatáhl za záchrannou brzdu a míří na trestnou lavici. Trestné střílení z toho však tentokrát nebude.
37:26
Slaák nejdříve zlikvidoval jedovatou střelu z kruhu a Demčenko se následně na druhé straně jen ohlédl za rychlou střelou, která prosvištěla kolem tyče jeho brány.
36:55
Po pokusu o přechod do útočného pásma vyhazují hosté puk až do pásma Traktoru, ale zakázané uvolnění z toho nebude.
36:19
Tempo hry se po čtyřech brankách Sibiru trochu uklidnilo, troufnu si říct, že domácí by se nejradši viděli v šatně.
35:37
Naprosto drtivá pětiminutová přesilovka Sibiru je u konce a hraje se v pěti na obou stranách.
34:12
Opravdu nemám slov! V bráně již sice je Vasilij Demčenko, ale ten hned z první střely inkasuje šestou branku Sibiru! Velmi svižnou ránu vyslal z levého kruhu SERGEJ ŠUMAKOV, Demčenko puk neudržel a je to 2:6. Asistence: Vjačeslav Bělov
33:21
Domácí jsou na ručník! Pětiminutová přesilovka přináší Sibiru již třetí branku a stav utkání je rázem 2:5. Od mantinelu dostal před bránu přihrávku DMITRIJ MONJA, Garnett se špatně přitiskl k tyči a kotouč mu propadl za záda. Asistence: Patrik Hersley, Jonas Enlund
32:44
Oddechový čas pro domácí.
32:44
To jsou hodně zdrcující chvíle pro Traktor! STĚPAN SANNIKOV jako první dojel nahozený kotouč, který se mu od zadního mantinelu odrazil přesně na hůl a Garnett kapituluje počtvrté. Asistence: Oleg Gubin, Maxim Ignatovič
32:27
Tak teď to udělali hosté výborně. Enlund přihrál puk za bránu Kugryševovi, ten trochu popojel vrátil puk JONASI ENLUNDOVI a finský útočník dává gól na 2:3. Asistence: Dmitrij Kugryšev
32:02
Aťušov je na ledě a domácí jsou ve čtyřech.
31:42
Několik střel vyslali hosté na Garnetta, avšak ten převážně nemusel zasahovat a domácí se osvobozují vyhozením.
30:37
Na ledě to začíná hodně jiskřit! Do zátylku byl loktem Dmitrije Pestunova (CLJ) trefen Monja a Pestunov dostává trest na pět minut + do konce utkání. Je tady přesilovka 5 na 3 pro hostující Sibir.
30:02
Ve velmi dobré šanci se ocitl Bělov, ke kterému se odrazil puk. Garnett výborně zasáhl, avšak Vitalij Aťušov (CLJ) jde za podražení na trestnou lavici.
29:31
Pare se sice diví ale i přesto je pískán ofsajd domácího celku. Komerční přestávka.
29:07
28:56
Střela od modré čáry se odrazila zpět do brankoviště, avšak Panov se nedokázal pořádně zorientovat a Salák si mohl oddechnout.
28:01
Další vyhození a z hlediště se na ledovou plochu snáší pískot.
27:33
Druhá polovina dlouhé přesilové hry se domácím vůbec nedaří a hráči Sibiru již potřetí vyhazují kotouč.
25:48
Po další ráně již Salák zasahuje a přerušuje hru. Z následné strkanice nevzniklo nic dramatického a pokračuje přesilovka traktoru.
25:08
Tvrdá rána od modré čáry skončila po nejistém Salákově zákroku těsně za břevnem brány Alexandra Saláka.
24:39
V dobré pozici se ocitl Čistov, který dostal přihrávku na vzdálenější tyč. Salák se skvěle přesunul a zastavil puk směřující do brány.
24:07
Teď se na ledové ploše zvedly emoce! Alexej Kopejkin (SIB) zasáhl obránce Traktoru holí zřejmě do choulostivých míst a dostává trest na 5 minut + do konce utkání! Kopejkina již tedy v dnešním zápase neuvidíme!
23:12
Prakticky hned po vstřelené brance se do úniku dostal jeden z hostujících hráčů, ale svižnou střelou minul Garnettovu bránu!
23:01
A zničehonic je vyrovnáno! Michael Garnett neudržel střelu Bobrova, kotouč se dostal k dojíždějícímu MAXIMU ŠALUNOVOVI a ten jej bez problémů poslal do odkryté části branky. Tento gól jde za Garnettem, který měl zastavit předchozí střelu. Asistence: Viktor Bobrov
22:31
Z velkého úhlu to od mantinelu zkusil Viktor Bobrov. Nutno říci, že tato střela snad ani nemohla projít.
21:16
Do střelecké pozice se v útočném pásmu dokázal popracovat Popov, ale i po jeho pokusu byl puk sražen obráncem.
20:46
Ullström se snažil nezištnou zadovkou před bránou najít spoluhráče, ale puk se zastavil o brusli jednoho z domácích obránců.
20:15
Zakázaným uvolněním začali domácí druhou třetinu a hra se tak stěhuje před Garnetta.
20:01
Další třetina začne přibližně v 15:25.
Máme za sebou první třetinu dnešního utkání a spokojenější zatím mohou být domácí. Traktor sice velmi brzy z přesilovky inkasoval, ale na Hersleyho trefu dokázal zareagovat v 13. minutě Popov, a když o čtyři minuty později proměnil trestné střílení Čistov, rázem to bylo 2:1. Do konce třetiny jsme se již žádné změny stavu nedočkali a traktor tak po dvaceti minutách vede 2:1.
20:00
19:42
Po menší potyčce Pestunova s jedním z obránců hostujícího celku se rozhodčí rozhodli nevylučovat, pokračuje tak přesilovka hostujícího celku.
19:07
Ullström se snažil najít u druhé tyče volného Monju, ale skvělý obranný zákrok Piganoviče zmařil obrovskou šanci Sibiru Novosibirsk.
18:38
Domácí vyhazují a rychle odjíždí na střídačku.
18:00
Hned několikrát dorážel na brankovišti kotouč Jarno Koskiranta, ale Garnett ustál všechny pokusy a drží vedení svého celku!
17:44
Příliš aktivní byl při napadání Francis Pare (CLJ) a domácí útočník dostává dvě trestné minuty za sekání.
17:03
Po ofsajdu domácích se vhazovalo ve středním pásmu, kotouč získali hráči Sibiru Novosibirsk.
16:37
Faulovaný STANISLAV ČISTOV se rozjel k trestnému střílení, zamíchal kotoučem a rychlou bekhendovou kličkou překonal Alexandra Saláka.
16:37
Za hákování na Stanislava Čistova bylo nařízeno trestné střílení!
16:03
Penkovskij s Gubarevem šli dva na dva, ale Hersley je dobrým obranným zákrokem odzbrojil.
15:05
Hodně volného prostoru měl na pravé straně Deron Quint a obránce domácích vyzkoušel svižnou střelou Salákovy reakce. Ten celkem bez problémů zasáhl vyrážečkou.
14:39
14:35
Na špatnou přesilovku svého celku se nemohl dívat Osnovin, který nabruslil do útočného pásma a donutil Saláka k zákroku. Vhazování po pravici českého gólmana.
14:08
Konečně se domácí podařilo dostat ke kombinaci u Saláka, avšak vlastní chyba je odsuzuje k návratu za vlastní bránu.
13:22
Ani další pokus o dobytí útočného pásma nebyl z pohledu domácích úspěšný a hráči Sibiru v pohodě střídají.
12:49
Na dvakrát se podařilo Ignatovičovi vyhodit a Sibir se krátce po začátku přesilovky domácích osvobozuje.
12:39
A domácí budou mít další šanci ke vstřelení branky. Na lavici hanby míří za hru vysokou holí Vjačeslav Bělov (SIB).
12:22
Hosté již sice byli v plném počtu, ale Traktor přesto vyrovnává! Po zmatcích před Salákovou bránou se kotouč vykutálel před ANDREJEM POPOVEM, který okamžitě poslal puk za záda rozhozeného Saláka. Asistence: Dmitrij Pestunov
11:38
Vůbec první střelu v přesilové hře vyslal na Saláka Martynov, ale jeho pokus šel zřejmě stejně vedle a český brankář přerušuje hru.
10:52
Po neúspěšném pokusu dostat se ke střele od Čistova je domácím pískán ofsajd. Přesilovka se Traktoru zatím nedaří.
10:45
Ve vlastním oslabení pronikl na levém křídle Sannikov, který donutil Garnetta k zákroku a přerušení hry.
10:16
Přesilovou hru si vyzkouší i domácí, na trestnou lavici jde za nedovolené bránění Jonas Enlund (SIB).
10:00
Po Ožiganově střele od modré čáry se Šumakov snažil protlačit puk kolem tyče do brány, ale Garnett byl pozorný a přitiskl beton k tyči.
08:53
Tentokrát se hosté snaží vymyslet cosi kloudného v útočném pásmu, ale sporným obranným zákrokem získal kotouč Vitalij Aťušov, který povalil jednoho z hostů.
07:50
Martin Růžička měl kotouč za bránou kotouč i dostatek času, ale nakonec čekal tak dlouho až se k němu přiblížili obránci Sibiru a český útočník přišel o puk.
06:41
Hersley si poradil ve složité situaci a Ullström rychle spěchá na druhou stranu. Zde svádí souboj o kotouč Enlund. Zatím neúspěšně.
06:08
Kombinace v útočném pásmu se zatím domácím příliš nedaří a kotouč je opět až ve středním pásmu.
05:42
traktor se po obdržené brance pochopitelně snaží vyrovnat a je zatím lepším týmem. Nyní je však domácím pískán icing.
04:11
Do solidní šance se dostal po průniku Gubina Šumakov. Střelu hostujícího útočníka srazila jedna z hokejek obránců Čeljabinsku.
03:57
Ke střele se snažil dostat Dmitrij Monja, avšak útočník hostujícího celku nedostal dostatek prostoru a Garnett nemusel zasahovat.
03:27
Opět se domácí dostali do útočného pásma, ale hráči Sibiru se ubránili a Davydov musí pro kotouč zpět k vlastní bráně.
02:47
Teď je řada na domácích, aby rychle odpověděli. Tvrdou ránu od modré čáry zastavil obětavý obránce Sibiru.
01:17
Je tady první gól! Špatného rozmístění bránících hráčů Traktoru dokonale využil Jonas Enlund, který přihrávkou našel zcela volného PATRIKA HERSLEYHO a ten osamocen u tyče Garnettovy brány z první poslal kotouč za záda domácího brankáře. Asistence: Jonas Enlund, David Ullström
01:05
Hráči Sibiru se usazují v pásu domácích a rozjíždí přesilovkovou kombinaci.
00:29
Jako první však střelu vyslali domácí, Salák nemusel zasahovat.
00:10
Hned na začátek utkání je tady vyloučení. Za držení jde na trestnou lavici Deron Quint (CLJ).
00:01
Ještě vám dlužím sestavy obou celků, tady jsou.

Traktor Čeljabinsk: Garnett (Demčenko) – Borodkin, Quint, Kondratěv, Piganovič, Martynov, Aťušov, Davydov – Čistov, Bulis, Panov – Popov, Pesťunov, Mokin – Pare, Osnovin, Růžička – Penkovskij, Gubarev, Glinkin – Kokujov

HK Sibir Novosibirsk: Salák (Bespalov) – Ožiganov, Hersley, Bělov, Alexejev, Gimajev, Ignatovič, Menšikov, Vereščagin – Enlund, Ullström, Monja – Kopejkin, Koskiranta, Kugryšev – Šumakov, Gubin, Sannikov – Šalunov, Bobrov, Butuzov

Rozhodčí: Anatolij Zacharov, Sergej Gusev – Alexander Otmachov, Jakov Palej.
Hymna Ruské federace je za námi, zápas za pár chvil začne.
Hráči Traktoru i Sibiru již se také trousí na led. Vůbec jako první je na ledové ploše Alexander Salák, který i dnes bude bránit svatyni Sibiru Novosibirsk.
Čtveřice rozhodčích již je na ledě, čeká se na příchod obou celků.
Jan Bulis (CLJ)
Martin Růžička (CLJ)

Alexander Salák (SIB)
Osmifinálové série
První zápas
28.2.2015 SIB-CLJ 1:4 (6.Koskiranta – 15.Quint, 15.Pare, 26.Davydov, 47.Quint)

Druhý zápas
1.3.2015 SIB-CLJ 5:2 (20.Sannikov, 27. a 52.Šalunov, 43. a 45.Koskiranta – 36.Růžička, 47.Quint)

Stav série: 1:1
Vzájemné zápasy v základní části 2014/2015
8.12.2014 SIB-CLJ 0:1
8.1.2015 CLJ-SIB 3:2 pp.
HK Sibir Novosibirsk v základní části
Hostující celek prožil naprosto skvělou základní část během níž nasbíral 111 bodů a díky vítězství ve své divizi byl klasifikován na druhém místě Východní konference. Celkově pak Sibir prohrál ve 20 zápasech, 3x prohrál v prodloužení, 3x vyhrál v prodloužení a připsal si 34 vítězství v základní hrací době.
Celou základní část pak Novosibirsk spoléhal na výborné výkony brankářů, ať už Koskinena nebo Saláka, a také na svou elitní formaci Kugryšev-Enlund-Koskiranta. Tito tři dohromady nastříleli 47 branek a 89 asistencí.
Traktor Čeljabinsk v základní části
Domácí zakončili základní část KHL na sedmém místě Východní konference a v této sérii rozhodně nejsou favoritem. Z šedesáti zápasů základní části nasbíral Traktor 86 bodů za 21 výher, 8 výher v prodloužení a 7 proher v prodloužení. Ve 24 případech pak Čeljabinsk odešel bez bodu.
Největším tahounem Traktoru byl Anton Glinkin, který svému týmu pomohl 13 brankami a 24 asistencemi.
Vítáme vás u on-line přenosu ze třetího osmifinále Playoff KHL, ve kterém Traktor Čeljabinsk přivítá na svém ledě HK Sibir Novosibirsk. Utkání začíná v 14:30.