Tabulka střelců

Hráč Góly

Nejvyšší česká fotbalová soutěž mění v sezoně 2024/2025 název na Chance Ligu. Jinak ale pokračuje ve stejném herním systému s nadstavbou. Ligový titul získala Sparta Praha, do první nejvyšší soutěže se vrací Dukla Praha.

Po základní části, ve které se všech 16 klubů utká dvoukolově každý s každým, se týmy rozdělí v nadstavbové části do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky.

Skupina o titul: prvních šest týmů si proti sobě zahraje jednou, přičemž první tři týmy budou mít výhodu tří z pěti zápasů v domácím prostředí. Mistra čeká základní skupina Ligy mistrů, druhý tým pak předkolo. Třetí a čtvrtý tým si zahraje předkolo Konferenční ligy.

Play-off o umístění: týmy na 7. až 10. místě se utkají o finanční bonus. Tato skupina se hraje vyřazovacím způsobem, 7. vs 10. a 8. vs 9. tým dvoukolově. Vítězové pak hrají finále také na dva zápasy.

Skupina o udržení: týká se týmů na 11. až 16. místě, hraje se jednokolovým systémem stejně jako skupina o titul, poslední sestupuje přímo do druhé ligy, 14. a 15. tým čeká baráž s druhým a třetím týmem z druhé ligy.

Články odjinud


Články odjinud