OH - Atletika - Smíšené štafety 4 x 400 m - finále -  ONLINE PŘENOS -  31. července 2021   14:35

Ukončeno

Smíšené štafety 4 x 400 m - finále

14:35 O medaile (Finále)
POL 1. . Polsko
DOM 2. . Dominikánská republika
USA 3. . USA
 
Přenos se aktualizuje automaticky

To je ode mě pro dnešek z tohoto závodu vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dnešního dne, například sledováním některé z dalších sportovních událostí, odehrávajících se na olympijských hráč v Tokiu. Těším se na Vás zase u nějakého dalšího textového online přenosu, na počtenou!
Pro překvapivý triumf ve smíšené štafetě na 4x 400 metrů si fantastickým finišem doběhlo Polsko, které předčilo do té doby vedoucí Dominikánskou republiku a závod dokončilo v olympijském rekordu. Právě zástupce Dominikánské republiky dokázal vymazat nástup Spojených států v posledních metrech a porazit je na cílové pásce o pouhou 1 setinu sekundy! Do finiše se mohutně hnala také štafeta Nizozemska, ale na tu i přes překonání národního rekordu čekalo jen nepopulární 4. místo. Cíl naopak nevidělo Německo, které bylo diskvalifikováno za upadnutí kolíku po čas závodu.
Konečné pořadí:
1. Polsko 3:09,87 (OR)
2. Dominikánská republika 3:10,21 (NR)
3. USA 3:10,22 (SB)
4. Nizozemsko 3:10,36 (NR)
5. Belgie 3:11,51 (NR)
6. Velká Británie 3:12,07
7. Jamajka 3:14,95
8. Irsko 3:15,04
Německo DQ
Závod právě skončil.
První nakonec končí opravdu Polsko, za které fantastickým způsobem zasprintoval Kajetan Duszynski. Nejenže Polsko vyfouklo všem velkým favoritům zlaté medaile, jejich výsledným časem 3:09,87 navíc stanovují nový olympijský rekord! Stříbrné medaile si nakonec vybojovala štafeta Dominikánské republiky. Bronz putuje do USA, jejichž štafeta dokázala v posledních metrech předběhnout Ramseyho Angela, který finišoval za Nizozemsko. Štafeta Německa není v cíli kvalifikována, na ukazateli svítí z blíže neurčeného důvodu DNF.
Dominikánci jsou pohlceni štafetou Niizozemska a velmi dobře si počíná také štafeta Polska. Posledních 100 metrů!
Třetí předávka a ve výrazném vedení vstupuje do poslední čtvrtky štafeta Dominikánské republiky. Za ní se bojuje především mezi Nizozemskem a Velkou Británií!
Na seběhu se držela v popředí sice nizozemská závodnice, příliš dlouho ji to ale nevydrželo, předběhla ji závodnice z Dominikánské republiky.
Velmi dobře si počínají štafety v posledních 3 drahách – Dominikánská republika, Nizozemko a Jamajka, kteří přesně v tomto pořadí předávají kolík svým kolegyním.
Závod byl odstartován! Nejrychleji do něj vyběhl reprezentant Irska.
Všechny štafety zvolily rozložení sil na složení muž – žena – žena – muž.
Bloky jsou nastaveny, závodníci mizí zpět v útrobách stadionu, aby mohli vběhnout na stadion celé čtveřice opětovně na stadion při slavnostním zahájení disciplíny.
Událost právě začala.
Všichni účastníci finálové smíšené štafety na 4x 400 metrů jsou na svých místech. Ti, kteří startují celé finále z bloků si nyní ještě nastavují bloky do svých oblíbených pozic.
"Černého Petra" si po úspěšných protestech USA a Dominikánské republiky "vytáhli" reprezentanti Španělska, jakožto nejpomalejší kvarteto mezi postupujícími na čas. Monarchistické Španělsko tak bude klasifikováno na konečném 10. místě.
Upravená startovní listina po úspěšných protestech:
Irsko
Velká Británie
Německo
USA
Polsko
Dominikánská republika
Nizozemsko
Belgie
Jamajka
Protesty výpravy USA i Dominikánské republiky proti včerejším diskvalifikacím ze smíšených štafet na 4x400 byly úspěšné a obě družstva poběží finále! Oficiální zdůvodnění je, že šlo o chyby rozhodčích.
Startovní listina:
Velká Británie
Španělsko
Belgie
Irsko
Polsko
Nizozemsko
Jamajka
Německo
Přeji příjemné brzké ráno všem fanouškům atletiky a olympijského sportu! Druhým dnem jsou na programu Her v Tokiu atletické disciplíny. V tomto přenosu se zaměříme na finále smíšené štafety v běhu na 4x 400 metrů.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 14:35.
Články odjinud