MS v basketbalu mužů -  ONLINE PŘENOS -  Japonsko : Česko - 3. září 2019   10:30

Česko

Z mé strany je to vše! Děkuji Vám za pozornost a těším se u sledování dalších přenosů. Pěkný den!
Nejlepší hráči na obou stranách

Rui Hačimura – 21 bodů, 4 asistence, 6 doskoků
Blake Schilb – 22 bodů, 1 asistence, 3 doskoky
Poslední duel ve skupině sehraje český výběr ve čtvrtek proti Turecku.
Je konec! Česká basketbalová reprezentace vyhrává své první utkání na světovém šampionátu. Češi přehráli Japonsko výsledkem 89:76. Čeští basketbalisté předvedla parádní koncentrovaný výkon. V první půli se Japonsko ještě drželo, ale od třetí čtvrtiny už čeští hráči kralovali na palubovce a navyšovali svůj náskok. Skvělý výkon předvedl Blake Schilb, který trefil 22 bodů. Na druhé straně se prosazovala domácí hvězda Hačimura, jež dal o bod méně. Skvělý výkon však podali všichni čeští basketbalisté, kteří tak nadále mohou snít o postupu ze skupiny.
39:57'
Blake Schilb trefil na závěr utkání parádní trojku!
39:34'
Český trenér si ještě bere oddechový čas!
39:34'
Takeuči dostal přihrávku do samostatného úniku a Japonci ještě dokázali snížit na rozdíl deseti bodů.
39:22'
Baba dostal přihrávku pod koš a střelou přes hlavu snížil.
38:58'
Baba dostal další přihrávku do prostoru ke střelu za tři body, nicméně japonský hráč nestačil zakončit.
38:34'
Tomáš Satoranský získal odražený míč, došel s ním pod koš a navýšil vedení na čtrnáct bodů.
38:24'
Baba si křikl o přihrávku na pravou stranu, jenže Tomáš Satoranský k němu přistoupil a fauloval.
37:44'
Blake Schilb se dostal pod koš a střelou přes hlavu ukázal své umění.
37:22'
Hačimura si poradil s náročným zakončením a ještě drží japonský plamen naděje.
37:04'
Pumprla proměnil oba trestné hody.
37:04'
Satoranský parádní přihrávkou našel Pumprlu pod košem. Druhý jmenovaný si míč dobře pokryl a nechal se faulovat. Fazekas má pátou osobní chybu.
36:50'
Hačimura se sirénou zakončil z těžké pozice a se štěstím dopravil míč do koše.
36:44'
Japonský kouč si vzal oddechový čas. Česko je velmi blízko k první výhře na šampionátu!
36:20'
Hruban nečekanou přihrávkou našel spoluhráče pod košem a ten efektně zasmečoval.
35:45'
Šinojama po dlouhé době zkusil zakončení za tři body a nemýlil se.
35:26'
Pumprla získal míč v obraně a sám dotáhl protiútok až ke koši.
35:01'
Satoranský proměnil oba trestné hody a už má na kontě třináct bodů.
35:01'
Satoranský bleskově zakončil a Šinojama jej fauloval. Parádní kousek české hvězdy.
35:00'
Pumprla byl skvěle bráněn Watanabem. Češi mají 2,4 sekundy na zakončení.
34:40'
Fazekas doskočil odražený míč a snížil na rozdíl jedenácti bodů.
34:33'
Bohačík zbytečně přišel o míč na polovině Japonska, ale následný brejk soupeře dokázal zastavit za cenu faulu.
34:14'
Šinojama hledal přihrávkou o zem Babu, ale míč propadl do autu. Japonci zůstanou u balónu.
34:00'
Satoranský proměnil alespoň jeden trestný hod.
34:00'
Tomáš Satoranský se snažil z levé strany prodrat pod koš, ale byl faulován.
33:31'
Bohačík dostal prostor na pravé straně a s přehledem místo využil.
33:10'
Baba se v rychlém protiútoku efektně otočil kolem Satoranského, ale následně odrazem o desku nedostal míč do koše.
32:45'
Šinojama dostal prostor na čáře a ve výskoku poslal míč do koše.
32:25'
Jenže následný protiútok se povedl také českému celku!
32:20'
Hačimura krásně našel spoluhráče pod košem a Japonci snižují na 12 bodů.
32:02'
Tomáš Satoranský takticky zboural unikajícího soupeře a zamezil Japoncům ve snížení.
31:11'
Fazekas nedokázal proměnit ani jeden trestný hod!
30:52'
Fantazie! Tomáš Satoranský se ukázal jako vůdce a trojkou navýšil vedení na čtrnáct bodů!
30:21'
Český tým následně proměnil oba trestné hody.
30:21'
Jaromír Bohačík se prodral pod koš a nechal se faulovat. Japonci však předvádějí dobrou zónovou obranu.
30:01'
Začala čtvrtá čtvrtina.
Zatím se to vyvíjí dobře! Český tým vede i po třetí čtvrtině. V té navíc dokázal navýšit své vedení na devět bodů. Obrovský kus práce odvádí Tomáš Satoranský, který vymýšlí přihrávky a je nesmírně platný také v obraně.
30:00'
Třetí čtvrtina skončila.
29:59'
Patrik Auda zakončil před koncem třetí čtvrtiny bleskový protiútok a Češi vedou o devět bodů!
29:17'
Šinojama si troufl na individuální průnik a dokázal snížit.
28:27'
Patrik Auda se dočkal! Znovu vedeme o devět bodů.
28:19'
Satoranský hledal přihrávkou pod koš Pumprlu, ale míč skončil v autu. Na zakončení zbývá šest sekund.
28:01'
Fazekas proměnil jen jeden trestný hod.
28:01'
Schilb fauloval na vlastní polovině. Japonsko tak bude rozehrávat.
27:29'
Český kouč si obratem vzal oddechový čas!
27:29'
Japonci po dlouhé době trefili střelu za tři body! Hiejima dostal na levé straně až příliš prostoru.
27:06'
Tomáš Satoranský také zkusil střelu za tři body. Největší hvězda českého týmu ale neuspěla.
26:30'
Hačimura se tentokrát zapojil do obrany a Patrik Auda jej ve snaze doskočit míč fauloval.
26:01'
Hačimura doskočil odražený míč a pohotově jej uklidil do koše.
25:35'
Bohačík si počkal na volné místo a předvedl nádhernou střelu za tři body.
25:18'
Hačimura fauloval Martina Kříže a japonská hvězda už má tři osobní chyby.
25:09'
Japonci po technické chybě českého týmu zahrávali trestný hod, jenže ten zahodili.
25:09'
Tomáš Satoranský si dvakrát vyměnil míč se spoluhráčem a z výskoku dostal míč do koše.
24:52'
Parádní akce Japonska. Hiejima našel volného Watanabeho pod košem, který měl prostor na zakončení.
24:21'
Skvělá obrana českého celku! Japonci si museli přihrávat daleko od koše a Tanaka už nedokázal adekvátně vypálit.
23:57'
Blake Schilb udělal dva kroky za oblouk a tentokrát vystřihl střelu za dva body.
23:44'
Bohačík si doskočil vlastní střelu a vysoký Fazekas jej fauloval. Basketbalista s maďarskými kořeny se hodně diví.
23:30'
Hačimura ukázal parádní odraz a zasmečoval míč do koše.
23:02'
Tomáš Satoranský proměnil následný trestný hod.
23:02'
Balvín svedl bitvu o odražený míč pod japonským košem. Watanabe jej v těžké pozici fauloval.
22:50'
Watanabe střílel v poslední sekundě a Balvín jeho ránu zablokoval.
22:22'
Bohačík nechal proběhnout obránce do autu, dostal se pod koš a s přehledem zakončil.
21:59'
Blake Schilb trefil pátou trojku v dnešním duelu! Parádní výkon!
21:48'
Baba fauloval Kříže úplně mimo hru. Češi mohou pokračovat v útoku.
21:25'
Hačimura proměnil i následný trestný hod.
21:25'
Hačimura měl proti sobě dva obránce, nicméně zvládl extrémně těžkou střelu s faulem.
21:04'
Martin Kříž doskočil Satoranského střelu a zaznamenal první dva body druhé půle.
20:57'
Satoranský se dral pod koš, ale nezakončil. Hráč z NBA však vybojoval rozehrávku.
20:43'
Japonci se o další šanci na zakončení připravili zbytečným útočným faulem.
20:15'
Tanaka zkusil na úvod druhé půle střelu za tři body, ale trefil obroučku.
20:01'
Začala třetí čtvrtina.
První poločas končí! Česká reprezentace může být po prvním poločase spokojená! Hned v úvodu utkání si Češi vypracovali náskok, ale ještě před koncem první čtvrtiny stačil díky skvělému výkonu srovnat Tanaka. Vstup do druhé čtvrtiny se znovu lépe vydařil českému celku, který dokonce vedl o deset bodů. Japonci ale opět zabrali a stačili snížit na rozdíl pěti bodů. Parádní výkon zatím podává Blake Schilb, který přidává jednu úspěšnou trojku za druhou. V obraně se českému celku daří brzdit japonskou hvězdu Hačimuru. Po první půli tak Češi vedou 45:40.
20:00'
Druhá čtvrtina skončila.
19:59'
Japonci to ještě zvládli! Hiejima dostal přihrávku na levé křídlo a dovezl míč do koše.
19:53'
Japonský kouč si ještě vyžádal oddechový čas!
19:53'
Japonci ještě mají 6,7 vteřiny na poslední útok prvního poločasu.
19:53'
Tomáš Satoranský sehrál krásnou akci s Audou, vydal se pod koš a daroval Japoncům koš do šatny.
19:34'
Hačimura proměnil jen jeden trestný hod. V této disciplíně zatím zrovna neexceluje.
19:34'
Hačimura sice dal koš, ale ten neplatí! Budou z toho ale dva trestné hody.
19:18'
Blake Schilb znovu trefil krásnou střelu za tři body a zaznamenal už dvanáct bodů!
18:53'
Watanabe musel pálit z těžké pozice z jedné nohy a levačkou trefil dva body.
18:31'
Jenže Pumprla netrefil ani jeden trestný hod!
18:31'
Pavel Pumprla si troufl na nájezd v hodně těžké situaci, nechal se faulovat a vybojoval trestné hody.
18:09'
Fazekas se dostal k odraženému míči a předvedl sebejistou trojku.
17:50'
Balvín proměnil jeden trestný hod.
17:50'
Balvín svedl velkou bitvu s Fazekasem pod košem a vybojoval trestné hody.
17:39'
Ondřej Balvín byl ostře faulován bez míče. Rozhodčí nedovolený zákrok viděli a Japonci mají čtvrtý faul.
17:25'
Watanabe proměnil i následný trestný hod.
17:25'
Watanabe se dostal do zakončení a vybojoval koš s faulem.
17:14'
Bohačík to zkusil ještě jednou, nicméně tentokrát se nemohl radovat z koše.
16:38'
Jaromír Bohačík zastavil rychlý přechod, vypálil za tři body a dal českému týmu desetibodové vedení.
16:24'
Vojtěch Hruban málem zastavil pobídku na Hačimuru, ale dopustil se nedovoleného zákroku. Tomáš Satoranský je zpátky na hřišti.
16:01'
Japonsko však bleskově dokázalo snížit na rozdíl sedmi bodů.
15:50'
Blake Schilb je při chuti a trefil další parádní trojku!
15:38'
Fazekas znovu dostal prostor a poslal míč do koše.
15:16'
Češi obrali o míč Watanabeho, ale Hruban skvělou pozici nevyužil.
15:06'
Jaromír Bohačík dostal po rychlém přechodu přihrávku na pravou stranu a poslal míč do koše. Češi vedou o osm bodů.
14:30'
Japonsko se stále drží na dosah českého celku. Hiejima se prosadil z těžké pozice.
14:04'
Blake Schilb je v dobrém rozpoložení a z pravé strany trefil nádhernou trojku.
13:48'
Fazekas svou chybu v obraně napravil přesnou střelou za dva body. Fazekas až nyní zapsal své první dva body v zápase.
13:31'
Bohačík předvedl nájezd po levé straně, obešel Fazekase a navýšil české vedení.
13:17'
Japonci nestačili zakončit před limitem a zbytečně se připravili o možnost ke snížení. Skvělá práce české obrany!
13:10'
Pumprla zamezil v zakončení Takeučimu. Japonsko ale bude rozehrávat.
12:55'
Hruban trefil krásnou střelu za dva body po těžké přihrávce Patrika Audy.
12:09'
Vojtěch Hruban porušil pravidlo o driblinku a Češi znovu přišli o míč.
11:52'
Japonci však dokázali proměnit jen jednu možnost.
11:52'
Bohačík také fauloval na vlastní polovině a Japonsko má k dispozici dva trestné hody.
11:32'
Patrik Auda po ztráže pod košem Japonska zastavil rodící se akci soupeře faulem.
11:15'
Hačimura se dral pod koš, ale rozhodčí viděl kroky japonské hvězdy.
11:01'
Také bleskový útok české reprezentace končí košem. Fantastickou práci odvedl Patrik Auda.
10:46'
Jenže Hačimura dostal prostor a z výskoku snížil na rozdíl jediného bodu.
10:28'
Trestný hod je proměněn a Češi vedou o tři body.
10:28'
Pumprla se krásnou otočkou zbavil svého strážce a odrazem o desku trefil dva body. Navíc bude mít k dispozici trestný hod.
10:01'
Začala druhá čtvrtina.
První čtvrtina nabídla velice vyrovnaný průběh duelu. Češi se v úvodu dostali do vedení a dařilo se jim eliminovat japonské výpady. Později se ale do hry dostal Tanaka, který pomohl Japonsku k vyrovnání. Po deseti minutách platí stav 18:18.
10:00'
První čtvrtina skončila.
09:36'
Hačimura dokázal trefil jen jeden trestný hod a srovnává na 18:18.
09:36'
Martin Kříž fauloval a nabídl Japoncům trestné hody.
09:13'
Blake Schilb si našel místečku pro svou oblíbenou střelu za tři body a znovu strhává vedení na českou stranu.
09:08'
Tomáš Satoranský znovu zkusil zakončení, ale jeho rána nezapadla do koše. Rozhodčí však viděl faul. Češi zůstanou u míče.
08:42'
Tanaka se parádně uvolnil pod košem, krásně trefil z výskoku a poprvé posílá Japonsko do vedení.
08:20'
Blake Schilb si našel místo pro zakončení na pravé straně, ale jeho pokus se odrazil od obroučky.
08:00'
Tanaka dostal kousek prostoru a potvrzuje, že hraje ve velké pohodě.
07:54'
Ondřej Balvín fantastickým způsobem zastavil Fazekase. Japonci však budou rozehrávat.
07:34'
Vojtěch Hruban skvěle naznačil pohyb, obešel obránce z druhé strany a jednou rukou dopravil míč do koše.
07:04'
Je srovnáno! Tanaka dostal prostor a parádní střelou za tři body vyrovnal.
06:45'
Ondřej Balvín se dostal pod koš z levé strany a s přehledem zakončil.
06:29'
Watanabe se dostal do nájezdu a snížil na rozdíl jediného bodu.
06:10'
Oba týmy nyní dokázaly předvést úspěšný přechod do útoku s parádním zakončením.
05:11'
Jenže japonská hvězda trestný hod neproměnila.
05:11'
Míč se od rukou Balvína odrazil přímo k Hačimurovi, který dopravil míč do koše a ještě vybojoval trestný hod.
04:41'
Watanabe zkusil střelu za tři body, ale jeho rána byla příliš krátká.
04:19'
Martin Kříž si naběhl na nádhernou Satoranského přihrávku a zkušeně zakončil.
03:50'
Watanabe dostal prostor a zaznamenal první japonské body ze hry.
03:29'
Hačimura navíc znovu neproměnil svou možnost.
03:12'
Paráda! První úspěšná trojka na straně českého týmu. Češi jsou důrazní v doskocích.
02:37'
Tanaka dlouho váhal se střelou za tři body. Vypálil až se sirénou a minul.
02:10'
Jaromír Bohačík se protáhl pod koš z pravé strany a levou rukou trefil koš.
01:42'
Ani Tomáš Satoranský nedokázal trefit střelu za tři body. Japonci skvěle bránili.
01:09'
Bohačík zkusil pokus za tři body, ale netrefil koš.
00:29'
Tomáš Satoranský předvedl krásný nájezd, zbavil se obránců a krásně zakončil.
00:14'
A Hačimura s přehledem proměnil oba trestné hody.
00:14'
Hačimura byl faulován a vybojoval faul na svou osobu.
00:10'
Hačimura uspěl na rozhozu a Japonsko má první míč a možnost útoku.
00:01'
Oba týmy už jsou na palubovce. Česko bude hrát v modrém, zatímco Japonci obléknou bílé dresy.
Ještě před začátkem dnešního utkání zazní hymny obou zemí.

Japonsko: Seja Ando, Hiejima, Šinojama, Hačimura, Kosuke Takeuči, Watanabe, Šuto Ando, Joji Takeuči, Baba, Fazekas, Tanaka, Schafer

Česko: Auda, Vyoral, Pumprla, Hruban, Satoranský, Balvín, Peterka, Šiřina, Schilb, Bohačík, Palyza, Kříž.
Vzájemné zápasy

Česká reprezentace už s Japonskem sehrála dva duely. V roce 2015 zvítězila 86:71 a o rok později v kvalifikaci na olympiádu v Riu zvítězili Češi 87:71.
Oba týmy vstoupily do turnaje porážkou. O něco spokojenější však může být český tým, který srdnatě bojoval s hvězdným výběrem USA. Češi nakonec v historickém utkání padli 67:88. Japonsko svedlo úvodní souboj s Tureckem a také si odneslo vysokou porážku 67:86. Dnes tak půjde o duel, ve kterém si vítěz může udržet šanci na postup. Favoritem je český celek, který má ve svém středu Tomáše Satoranského. Neúnavní Japonci však mají dva hráče z NBA, kterými jsou Rui Hačimura a naturalizovaný Nick Fazekas. Právě na tyto hráče si český celek musí dát velký pozor.
Dobrý den všem fanynkám a fanouškům basketbalu! Vítejte u sledování textového přenosu z utkání MS 2019 mezi Japonskem a Českem. Duel startuje v 10:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:30.