MS v basketbalu mužů -  ONLINE PŘENOS -  Venezuela : Čína - 4. září 2019   14:00

Čína

To už je z mé strany vše. Přeji krásný zbytek odpoledne!
Nejvíce bodů:
Heissler Guillent 15 – Ťi-wej Čao 12
Čína se stává teprve druhým pořádajícím týmem v historii MS, který se neprobojoval dál ze základní skupiny! Rozhodně se nečekalo, že v konkurenci Venezuely, Polska a Pobřeží Slonoviny spadnou Číňané pouze do bojů o 17. až 32. místo!

Dnes to ale čínským basketbalistům vůbec nešlo. Trápili se ve střelbě a ještě značně zaostávali na doskocích. Hráči Venezuely tak byli od začátku lepším týmem, drželi vedení, které se nejčastěji pohybovalo v rozmezí 10 – 15 bodů. V závěrečné čtvrtině se Čína přiblížila maximálně na sedmibodový rozdíl. Na straně vítězů výtečně zahráli rozehrávač Guillent (15 bodů, 8 asistencí) nebo Colmenares (11 bodů, 7 doskoků). To na čínské straně zůstali předpokládaní tahouni výrazně za očekáváním. Ze skupiny A tak postupují dál Venezuela s Polskem.
39:53'
Ještě šestky pro Gregoryho Vargase, který si vylepšil bodové skóre.
39:51'
Žuej Čao ještě koriguje skóre.
39:45'
Exhibiční spolupráce Guillenta se Zamorou, po níž druhý jmenovaný donesl míč do koše.
39:30'
Trestné hody Gregoryho Vargase. Ten oba proměnil. Na čínské střídačce už jsou k vidění i slzy.
39:24'
Ťien-lien I efektně zasmečoval míč do koše. Na obrat je už ale pozdě.
39:15'
Z trestných hodů navýšil skóre Gregory Vargas.
39:13'
Po střele Čoua dopíchl míč do koše Ťien-lien I.
39:02'
Ani jeden ale nedal.
39:02'
Fang to zkusil za tři body, ale nedal. Číňané pak hned faulovali a Carrera půjde na trestné hody.
38:51'
Čína si ještě vyžádala oddechový čas. Jedenáctibodové manko je už ale asi příliš velké.
38:51'
A hřebíček do čínské rakve zarazil Nestor Colmenares. Toho parádně uvolnil Zamora.
38:30'
Ťien-lien I nedal střelu z trojky. Tohle už je pro Čínu hodně špatné.
38:18'
Gregory Vargas poslal pod koš Colmenarese. Ten byl ale 2,6 sekund před koncem útoku Venezuely zablokován.
38:07'
Venezuela vede na doskoky 44:26. To je velká převaha. Číňané by přitom měli mít výškovou převahu.
37:32'
Gregory Vargas proměnil těžkou střelu na konci časového limitu! To byl důležitý koš.
37:06'
Ani jednu však nedal!
37:05'
Po faulu Zamory bude střílet šestky Čchi Čou. Ten může Čínu zase přiblížit!
36:53'
Útočný faul Josého Vargase. Venezuela tak přišla o míč.
36:41'
Fantastický návrat Gregoryho Vargase do obrany. Čína tak přišla o další možnost na snížení.
36:14'
Fang oba dává! Tribuny zaplněné haly vycítily šanci!
36:14'
Gregory Vargas fauloval Fanga. Ten bude střílet dva trestné hody.
35:33'
Trojku dává Ťi-wej Čao! Čínská ztráta klesla pod deset bodů.
35:26'
Velmi se trápí Aj-lun Kuo. Tne minul i šestou střelu z pole a stále má na kontě jediný bod.
35:16'
Colmenares měl na rukách další dva body pro Venezuelu. Míč vyskákal po obroučce ven.
34:47'
Šuo Fang to opět zkoušel z tříbodové distance, ale koš z toho není.
34:33'
Guillent najel pod koš a po jeho přihrávce zabodoval Ruiz!
34:13'
Ani Fang na trojce neuspěl.
34:01'
Lewis netrefil koš za tři body. Útočí Čína.
33:40'
Fang nahrál pod koš Čchi Čouovi a ten snižuje na rozdíl deseti bodů! Oddechový čas pro Venezuelu.
33:11'
Šestka byla také proměněna. Čína ale stále ztrácí 12 bodů, což je dost.
33:11'
Takhle ano! Šuo Fang dal koš i s faulem.
32:41'
Aj-lun Kuo nepřesně z tříbodové distance. Takhle to opravdu nepůjde.
32:25'
Oddechový čas Číny. Asi poslední možnost, jak může trenér svůj tým ještě nastartovat.
32:25'
Guillent za tři! Venezuela je už velmi blízko další fázi turnaje.
32:19'
Gregory Vargas pod košem ukradl balón Ťien-lienovi I. Rozehrávat bude Venezuela.
31:36'
Colmenares obešel Kua a přidal na konto Venezuely další dva body.
30:56'
Ťien-lien I se na trestných hodech chytil. Dvěma body snižuje.
30:56'
Ťien-lien I se odhodlal k nájezdu a byl faulován. Jsou z toho šestky.
30:32'
Gregory Vargas předvedl odvážný nájezd zakončený střelou z jumpu.
30:09'
Poslední čtvrtina začala ztrátou Kua. U míče Venezuela.
30:01'
Začala čtvrtá čtvrtina.
Basketbalisté Číny prohrávají i po třetí čtvrtině s Venezuelou o deset bodů. Připomínám, že pouze vítěz postoupí mezi lepší polovinu týmů na turnaji.
30:00'
Třetí čtvrtina skončila.
29:49'
Šuo Fang dává trojku! Číňané se ještě drží ve hře.
29:27'
Bethelmy se dopustil útočného faulu.
29:07'
Ťien-lien I tentokrát oba trestné hody proměnil!
29:07'
Ťien-lien I byl faulován Carrerou. Trestné hody.
28:48'
Po dobré sehrávce střílel přesně Michael Carrera. Máme tu nejvyšší vedení Venezuely v zápase! Situace Číny je kritická.
28:28'
Kuo netrefil při pokusu o střelu za tři body ani obroučku. Číňané jsou nervózní, moc nevědí, co hrát.
28:03'
Oddechový čas čínské lavičky.
28:03'
Krásný nájezd Heisslera Guillenta. Venezuelané opět těžili z předchozího útočného doskoku.
27:02'
Šestku už Bethelmy neproměnil.
27:02'
Luis Bethelmy se trefil za tři body a navíc to bylo s faulem!
26:46'
Čchi Čou doskočil po nepřesné střele spoluhráče a pod košem se prosazuje.
26:14'
Vargas však ani jeden trestný hod nedal!
26:13'
Čou fauloval a daruje tak šestky Josému Vargasovi. Trestné hody už následují za každý další faul Asiatů.
26:12'
Ťien-lien I se trápí! Čínská hvězda zahodila další dva trestné hody!
26:03'
Colmenares neproměnil z tříbodové distance. Číňané si připsali obranný doskok.
25:49'
Číňané si pod košem špatně nahráli. Míč získal jejich soupeř.
25:24'
Colmenares obě proměnil. Venezuela vede o deset bodů.
25:24'
Ťien-lien I zbytečně fauloval a šestky bude střílet Nestor Colmenares.
25:08'
Zamora nevyužil volnou trojku. Colmenares se ještě snažil doskočit a míč skončil po jeho souboji s protihráčem v autu. Rozhodčí nařizují rozehrávku Venezuely.
24:48'
Ťien-lien I neproměnil ani jeden ze dvou trestných hodů!
24:28'
Nestor Colmenares dává koš za tři body!
24:03'
Čao fauloval Josého Vargase. Ten poslal míč do koše, ale podle rozhodčích byl faulován ještě před tím. Koš tak neplatí a nebudou z toho ani šestky.
23:47'
Fang si došel do pozice pro střelbu a trefil přesně za dva body.
23:10'
Tentokrát už Dwight Lewis zabodoval.
22:30'
Lewis si vylámal zuby na Čouovi! Ten jeho střelu fantasticky zablokoval.
22:02'
Ťi-wej Čao dal koš s faulem a následně proměnil i šestku.
21:47'
Miguel Ruiz měl zcela volný prostor pro střelbu. Byl to pro něj snadný koš.
21:30'
Trestný hod Wang proměnil a přiblížil tak Čínu na rozdíl šesti bodů!
21:30'
Če-lin Wang dává koš s faulem!
20:49'
Šuo Fang se trefil za tři! Tohle samozřejmě Číňané potřebují.
20:25'
Krásně to sehráli Venezuelané. Odvážný nájezd předvedl Guillent, který pak ještě vše vylepšil přihrávkou na volného Colmenarese.
20:01'
Začala třetí čtvrtina.
Dwight Lewis 11 – Ťi-wej Čao 6
První poločas byl na body hodně chudý. Přeci jen lépe si vede Venezuela, která vede nad domácí Čínou 33:23. Tým z Jižní Ameriky převyšuje Asiaty zejména na doskoku, o čemž vypovídá bilance 25:14 (z toho 10:5 na útočném doskoku). Číňané se navíc velmi trápí ve střelbě z pole. Budou se muset hodně zlepšit, pokud chtějí pomýšlet na lepší polovinu turnaje.
20:00'
Druhá čtvrtina skončila.
20:00'
V závěru poločasu tam najednou začaly trojky padat! Ťi-wej Čao přidal druhou v krátkém sledu, ale těsně před klaksonem kontroval José Vargas. Venezuela si odnese do šaten desetibodový náskok.
19:25'
Heissler Guillent ale odpověděl rovněž trojkou!
19:09'
Ťi-wej Čao trefil z rohu trojku a Číňané jsou na dvaceti bodech!
18:49'
Střela Lewise z rohu se do koše nevešla.
18:25'
Číňané dobře v obraně. Je z toho zisk míče. Vzadu to není od pořadatelského týmu špatné, ale mít v závěru prvního poločasu na kontě 17 nastřílených bodů, je tragická bilance.
17:48'
Čchi Čou parádně zablokoval střelecký pokus Colmenarese!
17:23'
Čou proměnil jen jeden trestný hod.
17:23'
Čou se snažil o útočný doskok. Rozhodčí viděli faul Colmenarese a čínský hráč tak bude střílet šestky. Venezuela už vypotřebovala povolený limit faulů.
16:58'
Nestor Colmenares pod košem porušil pravidla o 3 sekundách na zakončení. Míč získává Čína.
16:19'
Dwight Lewis přesně vystřelil a na kontě má už 11 bodů.
15:51'
Najíždějící Kuo zboural bránícího Gregoryho Vargase. Pískáno prorážení.
15:42'
Hráči Venezuely se provinili přihrávkou přes půl. Číňané budou rozehrávat.
15:33'
Ming-chuej Sun vystihl přihrávku soupeře a po sólu přes celé hřiště zaznamenal pro Čínu další dva body! Kouč Venezuely sáhl po oddechovém čase.
14:22'
Ťien-lien I dává koš za tři body! Tohle může Číně pomoci.
14:05'
Číňané mohou být rádi, že jim do koše nespadla nadějná střela Zamory z tříbodové kóty.
13:35'
A nakonec je z toho přesná střela Gregoryho Vargase.
13:17'
Hráči Venezuely pokračují v dominanci na útočném doskoku. Tady se rodí jejich převaha.
12:50'
Kuo vzal čínský útok na sebe a byl faulován Chouriem. Ten to ale udělal dobře. Bude to bez šestek.
12:19'
Aj-lun Kuo střílel šestky. Proměnil druhou z nich.
12:04'
Gregory Vargas našel krásným pasem Graterola a ten dává snadný koš.
11:39'
Číňané se trápí, hlavně střelecky. Šuo Fang se za tři body netrefil.
11:17'
Tentokrát už Jhornan Zamora trojku dává! Venezuela vede o 11 bodů!
10:22'
Zamora neproměnil trojku, ale Carrera, který je daleko menší než čínští podkošoví hráči, doskočil!
10:01'
Začala druhá čtvrtina.
První čtvrtina patřila Venezuele. Ta hraje s daleko větší lehkostí než zřejmě nervozitou svázaní Číňané. Těm vůbec nevychází střelba z pole a navíc za soupeřem výrazně zaostávají na doskoku. Zejména v útoku Venezuelané získali spoustu míčů zpět.
10:00'
První čtvrtina skončila.
09:58'
V závěru čtvrtiny ještě najel pod koš Zamora, ovšem další body nepřidal.
09:42'
Carrera byl faulován Čajem. Bylo to ještě před střelbou, takže z toho bude jen rozehrávka pro Venezuelu.
09:02'
Venezuela je zatím lepším týmem. Carrera střílel přesně zhruba z hranice trestných hodů.
08:38'
Čou musel střílet v časové tísni a z velké dálky. Míč do koše nespadl.
08:15'
A Heissler Guillent tentokrát už koš dává. Bylo to ještě za dva body.
07:56'
Guillent se za tři body netrefil, ale jeho spoluhráči získali útočný doskok!
07:03'
Heissler Guillent přidal dva body na stranu Venezuely.
06:37'
Siao-čchuan Čaj proměnil střelu za dva body a dostává Čínu do kontaktu.
06:12'
Čchi Čou odpověděl také tříbodovým košem!
05:56'
Dwight Lewis zatím hraje výborně! Dává trojku.
05:35'
Ťi-wej Čao se prezentoval nepřesnou střelou z tříbodové vzdálenosti. Číňanům se zatím střelba nedaří.
05:09'
Venezuelané si připsali útočný doskok. Míč následně skončil v autu, rozhodčí nařizují rozehrávku pro jihoamerický tým.
05:08'
Lewis se nacpal až pod koš, ale jednou rukou už do něj míč nedostal.
04:49'
Če-lin Wang obě šestky proměnil a snižuje čínské manko.
04:49'
Zajímavá sehrávka Číny skončila faulem na Wanga. Ten bude střílet trestné hody.
04:31'
Na druhé straně naopak na trojce nezaváhal Heissler Guillent a Venezuela odskakuje na rozdíl šesti bodů! Time-out pro Čínu.
04:24'
Ťi-wej Čao nevyužil volnou trojku! Míč doskočili Venezuelané.
04:10'
Lewis nyní vystihl přihrávku Číňanů a dostával se do nájezdu. Ten ale nezakončil úspěšně.
03:47'
Dwight Lewis těžil z obranného doskoku Ruize. Přidal další dva body.
03:09'
Lewis dostal míč pod koš, kde se prosadil přes Kua a překlopil vedení na stranu svého týmu.
02:55'
Na obou stranách zatím vidíme spoustu nepřesných střel.
02:19'
Tohle už Venezuela využila. Za dva body se trefil Dwight Lewis.
02:08'
Neúspěšná střela Josého Vargase. Ruiz doskočil pro Venezuelu.
01:36'
Tři střely Venezuelanů v řadě neskončily v koši. Jihoameričané ale ukázali sílu na útočném doskoku, kdy vždy vybojovali míč zpět.
01:05'
Z tříbodové distance to zkoušel Kuo. Čínský basketbalista ale nemířil přesně.