Pondělí 4. března 2024
Svátek slaví Stela, zítra Kazimír
Oblačno 11°C

Bývalý šéflékař F1 Harstein se o Schumacherovi nemýlil: Už nemá šanci, říká

Autor: lub, ps

Vždy, když odhadoval stav závodnické legeny, měl pravdu, jenže teď předpověděl děsivé vyhlídky. Bývalý šéflékař formule 1 Gary Harstein (58) detailně popsal možnou budoucnost Michaela Schumachera (45). Hezké čtení to rozhodně není.

Jeden z nejuznávanějších sportovních doktorů na naší planetě hovořil za poslední 2 měsíce o zdravotním stavu německé motoristické legendy už několikrát. Jeho vize byly snad pokaždé potvrzeny Schumacherovým okolím.

Mlčení nepomáhá

Teď Harstein promluvil znovu. Ostře se pustil do managementu, který se o Michaela stará a o jeho zranění neposkytuje téměř žádné zprávy – ví se jen, že žije a pomalu se probouzí z umělého spánku.

„Jak jemu nebo jeho rodině proboha pomůže, když se kolem jeho zranění bude mlčet?! Vždyť je to nefér k fanouškům a k lidem, kteří z něj udělali hvězdu,“ zlobí se lékař.

Bez šance

Podle informací, které má, prý Harstein dokáže popsat, co se se Schumacherem stane. „Pokud nedýchá bez pomoci a nevykazuje známky smysluplné interakce s okolím a zároveň má nevratně poškozený mozkový kmen. Je pravděpodobné, že Michaelovi doktoři s rodinou už diskutovali o ukončení léčby. Neboť v takovém případě neexistuje naděje na uzdravení,“ tvrdí.

Děsí ho však i optimističtější varianta. „Pokud Michael dýchá sám, je na místě trpělivost. Šest týdnů po snižování dávek léků (což bude za tři týdny) je šance na probuzení 20% a větší část probuzených pacientů trpí vážnějším handicapem. Po roce se neprobudí prakticky nikdo.“ Snad se odborník tentokrát zmýlí.