18. února 2014 • 19:55

Vyšetřování Schumacherovy nehody: Po nárazu letěl přes deset metrů

Autor: mim, ČTK
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
RENTGEN k derby: Tón bude udávat Slavia, Sparta z bloku a spíš bez Kuchty
SESTŘIH: Baník - Zlín 5:1. Demolice neškodných Ševců a další Vrbovo těžké shledání
VŠECHNA VIDEA ZDE

Francouzští vyšetřovatelé nehody Michaela Schumachera odhalili další detaily hrůzné situace z konce loňského roku. Při lyžování ve francouzských Alpách si slavný závodník přivodil těžké zranění, do hlavy se udeřil poté, co letěl více než deset metrů vzduchem.Za okamžik hrůzy nemohla nedbalost správců areálu v Méribelu, ani přílišná rychlost. Michael Schumacher už měsíc a půl leží v kómatu kvůli neuvěřitelně nešťastné souhře náhod.

S takovým závěrem přišlo francouzské státní zastupitelství, které nehodu bývalého závodníka formule 1 vyšetřuje. To v pondělním prohlášení zopakovalo svá dřívější zjištění, že Schumacher nejel příliš rychle. Zároveň oznámilo, že s incidentem není spojené žádné porušení zákona a sjezdovka byla správně označená.

Ani to však Schumachera neochránilo před nebezpečným pádem. Vyšetřovatelé navíc uvolnili další informace o průběhu nehody. Schumacher jel asi pět metrů od sjezdovky, když najel na zasněžený kus skály. Ten ho vymrštil do vzduchu a Schumacher hlavou dopadl až na 10,4 metrů vzdálený kámen.

Následky pádu byly hrozivé, po převezení do nemocnice v Grenoblu čekalo Schumachera několik operací kvůli poranění mozku a sedminásobný mistr světa do dnes leží v umělém spánku.


Toto je nejbližší popis pádu Michaela Schumachera, po kterém leží v komatu.
Toto je nejbližší popis pádu Michaela Schumachera, po kterém leží v komatu.

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud