Středa 12. srpen 2020
Svátek slaví Klára, zítra Alena
Polojasno 29°C

Kouč Slavie Trpišovský: Zranění a náhlá operace v Portugalsku

Autor: krm

Kuriózní komplikací začalo pro fotbalisty Slavie soustředění v Portugalsku. Hned na prvním tréninku se totiž zranila jedna z klíčových postav mužstva. Nejde však o nikoho z hráčů, ale o kouče Jindřicha Trpišovského! „Trenér utrpěl zlomeninu nosu,“ informoval klub na svých webových stránkách. Trpišovský ještě v pondělí pozdě večer podstoupil operaci.


Slavisté strávili minulý týden v Praze, v pondělí se ale z českých mrazů přesunuli do tepla. V portugalské oblasti Algarve stráví téměř čtrnáct dní a sehrají i čtyři přípravné zápasy. Ten první už dnes proti čínskému celku Peking Guoan.

Trenér Trpišovský ovšem v předvečer úvodního utkání měl úplně jiné starosti, než přemýšlet nad tím, jakou složí sestavu. Na prvním tréninku červenobílých si totiž zlomil nos a musel okamžitě absolvovat operaci.

Klub o úrazu informoval na webových stránkách, jeho představitelé pak doplnili detaily na Twitteru. „Jindra právě teď postupuje operaci zlomeného nosu v kompletní anestezii. Standa Vlček i lékařský tým Slavie jsou v nemocnici s ním. Drž se, Jindro,“ napsal na sociální síti místopředseda představenstva Tomáš Syrovátka.

V podobném duchu mluvil i šéf ligového lídra Jaroslav Tvrdík . „Všichni netrpělivě čekáme a věříme, že to dobře dopadne,“ uvedl.

Jeho přání se splnilo. "Trenér Trpišovský za sebou má úspěšnou operaci zlomeného nosu. Nyní čeká na propuštění z nemocnice a odpoledne by chtěl navšítvit naše utkání s Pekingem Guoan," sdělil během úterního dopoledne tiskový mluvčí Slavie Michal Býček.

 

SESTŘIH: Slavia - Ústí n. L. 8:0. Lídr ligy nastřílel sedm gólů za druhý poločas

Masopust bojoval s únavou. Trpišovský po výhře chválil přínos posil