Slavia řeší rébus: šest adeptů, tři místa. Jak sestaví soupisku pro EL? | iSport.cz
Jan Podroužek
21. ledna 2019 • 04:55

Slavia řeší rébus: šest adeptů, tři místa. Jak sestaví soupisku pro EL?

TOP VIDEA
Liberec - Dukla: Kozák krásným lobem zvýšil na 2:0! Liberec - Dukla: Kozák krásným lobem zvýšil na 2:0!
Vítkovice - Třinec: Neskutečný obrat! Poslední gól zápasu vstřelil Kovařčík, 3:4 Vítkovice - Třinec: Neskutečný obrat! Poslední gól zápasu vstřelil Kovařčík, 3:4
VŠECHNA VIDEA ZDE

Je jich šest, ale volná jsou jen tři místa. Vedle přípravy na jarní část české ligy řeší Slavia i to, jak seštelovat svůj kádr pro Evropskou ligu. Ze sexteta Kuciak, Jugas, Ševčík, Van Buren, Masopust a Mešanovič může být na „list A“ podle pravidel dopsána jen polovina z nich. Ta druhá si v prvním kole proti Genku určitě nezahraje. Jak změny na soupisce fungují a kdo má největší šance?Dali pěkné góly Ústí nad Labem, pomohli k jeho rozprášení v přípravě 8:0, ale to je opravdu jen začátek všeho. Mick van Buren, autor čtvrtého gólu, a Petr Ševčík, střelec posledního osmého, bojují o místo v kádru, i o vlastní „slot“, jak se tomu říká, na soupisce Evropské ligy. A s nimi ještě další čtyři slávisté. Brankář Martin Kuciak, posila z Jablonce Lukáš Masopust, Jakub Jugas a Muris Mešanovič.

Do půlnoci 1. února nejpozději musí mít UEFA v poště soupisky všech 32 účastníků prvního vyřazovacího kola Evropské ligy. Takže času je ještě dost, řeklo by se. „Nicméně řešíme to, potřebujeme tam dostat některé hráče,“ ví kouč Jindřich Trpišovský. Jedno je už teď jisté – všichni se mu tam nevejdou.

Dva případy už slávisté mají nicméně hotové. Zapsán určitě nebude 36letý host z Podbrezové Martin Kuciak, a to kvůli tomu, aby si klub nevystřílel jednu změnu z celkových tří možných.

Pokračování článku patří k placenému obsahu Staňte se předplatitelem a získejte přístup k exkluzivnímu obsahu

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

MS v biatlonu 2019 (Östersund): Program * Závody * Info a vstupenky

Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud