Čtvrtek 1. říjen 2020
Svátek slaví Igor, zítra Olívie
Oblačno, déšť 15°C

767 dní po brutálním přepadení čeká Kvitovou životní mač! Co všechno je v banku?

Autor: as, rau

Na dosah má zlatý grál. Už jen jedna noc dělí Petru Kvitovou (28) od největšího zápasu jejího »dalšího« tenisového života! 767 dní po přepadení v prostějovském bytě, během něhož jí násilník brutálně pořezal prsty na levačce, se ve finále Australian Open představí proti další grandslamové šampionce Noami Ósakaové.

„Po zranění je to moje další kariéra,“ přiznala Kvitová pro Eurosport! Paradoxně právě turnaj v Melbourne je jediným z majorů, který kvůli pořezané ruce vynechala. O to víc si cesty letošním pavoukem (v šesti zápasech neztratila ani set) váží.

Kvitová ale nehraje jen pro vlastní pěkný pocit. V banku je mnohem víc. O co všechno bude usilovat?  

O grandslamový titul
V  kapse už má dva, ovládla Wimbledon v letech 2011 a 2014. Od té doby se na trunajích velké čtyřky trápila, jen 2x si zahrála čtvrtfinále US Open. V případě výhry by to pro ni byl 27. turnajový titul, čímž by na druhém místě české historie dorovnala Hanu Mandlíkovou – lepší už by byla jen Martina Navrátilová (167 titulů).

O 66 milionů korun
Petra už má coby finalistka jistých pěkných 33 milionů korun, pokud ovládne i zápas o titul, získá nejtučnější šek své kariéry – 66 milionů! Jejím finančním maximem dosud bylo 62 »melounů« za druhý triumf ve Wimbledonu.

O pozici světové jedničky
Takhle blízko ještě nikdy nebyla! Stačí jedna výhra a  Petra je tenisovou královnou. V lednu 2012 ji na dvou turnajích dělily od tenisového trůnu výhry dvě, ale v  semifinále v  Sydney ji coby světovou dvojku porazila Číňanka Li Na a v semifinále Australian Open ji přetlačila Ruska Šarapovová .

Tři největší peněžité výhry P.K.:
2014      Wimbledon           62,0 mil.
2011      Wimbledon           39,8 mil.
2011      Turnaj mistryň      39,6 mil.

Zahojená ruka Petry Kvitové
Zahojená ruka Petry Kvitové

 

 

 

Kvitová je ve finále! Český duel to ale nebude, Ósakaová porazila Plíškovou

INSIDER: Finále? Věřím Kvitové. Pro finále se narodila, říká tenisový expert Sportu