Čtvrtek 21. leden 2021
Svátek slaví Běla, zítra Slavomír
Oblačno 4°C

Máma, policista i moderátorka. Co dnes dělají české hvězdy biatlonu?

Autor: tad
 • Co dělají hvězdy, které proslavily biatlon?

  Byli u zrodu české biatlonové horečky, teď už jejich místo přebírají mladší. Ze zlaté generace, která vozila medaile z olympiád i MS, zbyl už jenom Ondřej Moravec (36). Co dělají jeho veleúspěšní parťáci?

 • Michal Šlesingr (37)
  BIATLONOVÝ SVAZ

  S kariérou se v březnu loučil v liduprázdném Novém Městě. Původní plán odpočívat aspoň půl roku ale vzal za své, už v létě byl u biatlonu zpátky. Řeší přihlášky na závody, ubytování či administrativu okolo reprezentace. „Je to po hlavě do úplně nové vody, spoustu věcí se učím za pochodu,“ přiznává.

  Úspěchy:
  Mistrovství světa
  - 1x zlato (2015: smíšená štafeta) 1x stříbro (2007: sprint) 1x bronz (2007: vytrvalostní závod)

  Takhle pózoval Michal Šlesingr pro Sport magazín v roce 2017Takhle pózoval Michal Šlesingr pro Sport magazín v roce 2017Foto Barbora Reichová (Sport)

 • Veronika Vítková (31)
  NOVOPEČENÁ MAMINKA

  Záhadná nemoc jí zastavila kariéru, dýchací potíže jí nedovolovaly závodit naplno. Otázka, jestli se pokusí o návrat, se vyřešila sama. Vítková v dubnu oznámila, že s přítelem Markem Lejskem očekávají narození potomka, malá Eliška vykoukla na svět minulý týden. „Na svět si pospíšila, chtěla stihnout začátek nové biatlonové sezony a fandit s námi společně,“ usmívá se maminka Veronika.

  Úspěchy:
  Olympijské hry
  - 1x stříbro (2014: smíšená štafeta) 1x bronz (2018: sprint)
  Mistrovství světa - 1x zlato (2015: smíšená štafeta) 1x bronz (2013: smíšená štafeta)

  Veronika Vítková byla sexy lovkyně medailíVeronika Vítková byla sexy lovkyně medailíFoto Martin Hurda

 • Jaroslav Soukup (38)
  POLICISTA

  Zbraň mu zůstala, jen lyže vyměnil za obušek a pouta: ze Soukupa je policista. V Liberci má na starosti střelecký, fyzický, taktický nebo zdravotnický výcvik kolegů. „V životě by mě nenapadlo, že jednou budu pracovat jako policista. Ale je to lepší než být trenér,“ je přesvědčený.

  Úspěchy:
  Olympijské hry
  - 1x stříbro (2014: smíšená štafeta) 1x bronz (2014: sprint)
  Mistrovství světa - 2x bronz (2012: vytrvalostní závod, 2013: smíšená štafeta)

  Jaroslav Soukup po skončení biatlonové kariéry pracuje u policieJaroslav Soukup po skončení biatlonové kariéry pracuje u policieFoto Barbora Reichová

 • Gabriela Koukalová (31)
  MODERÁTORKA

  Naposledy závodila v roce 2017, pak plnila stránky společenských rubrik. Autobiografií »Jiná« si proti sobě poštvala biatlonový svět, tančila ve StarDance, letos v září oznámila rozvod s Petrem Koukalem a na Primě začala moderovat pořad Showtime. „Jsem teď nejvíc v klidu, co jsem kdy v životě byla,“ tvrdí.

  Úspěchy:
  Olympijské hry - 2x stříbro (2014: smíšená štafeta a hromadný start)
  Mistrovství světa - 2x zlato (2015: smíšená štafeta, 2017: sprint) 2x stříbro (2015 a 2017: vytrvalostní závod) 2x bronz (2013: smíšená štafeta, 2017: stíhací závod)

 • Gabriela Koukalová
  Gabriela Koukalová