Pondělí 25. leden 2021
Svátek slaví Miloš, zítra Zora
Oblačno, sněžení 2°C

Násilník a nacista?! Bývalý reprezentant stanul před soudem

Autor: ptr

Hospodská rvačka ho přišla pořádně draho. Bývalý hokejový mládežnický reprezentant Patrik Marcel (26), milovník posilovny a boxu, řešil rozpory v hospodě velmi radikálně. Fyzicky napadl hned několik lidí, kteří se ohradili proti jeho provolávání nacistických hesel. Na ledě platí za pořádného brouska a svou náturu zřejmě nezkrotil ani v běžném životě.

Odchovanec plzeňského hokeje a aktuálně hráč prvoligových Litoměřic stanul ve čtvrtek před soudem se svým otcem a dvěma kamarády. Byl obviněný z pokusu o těžké ublížení na zdraví, výtržnictví, pokusu o ublížení na zdraví a projevů sympatií k hnutí směřujícímu k potlačení práv a svobod. Za takový výčet mu v krajním případě mohlo hrozit dokonce deset let za mřížemi. Z jeho pohledu nejčernější scénář se nenaplnil a hokejista vyvázl s tříletou podmínkou, navíc musí zaplatit jednomu z poškozených bolestné skoro 290 tisíc korun.

Určit trest pro hráče Litoměřic byl pro soudce největší oříšek. „Přihlédli jsme k tomu, že se jako jediný z obžalovaných částečně doznal a doposud vedl řádný život. Zohlednili jsme také značný časový odstup od samotné události, kdy v mezidobí nebylo k obžalovanému zjištěno nic negativního. Za této situace by bylo uložení nepodmíněného trestu nepřiměřeně přísné,“ vysvětlil předseda senátu deníku Právo.

Vše se semlelo v plzeňské pivnici Parkán. Zde čtveřice popíjela v dubnu 2018. Zřejmě jim alkohol dodal kuráže a podle obžaloby všichni až na otce Patrika Marcela začali provolávat nacistická hesla. Nastalá situace se však nelíbila jednomu z hostů, který je požádal, aby z pivnice odešli. To se skupince nepozdávalo a dotyčného fyzicky napadli. Když se ho ostatní hosté zastali, tak začala rvačka.

Po vynesení rozsudku se jeden z obžalovaných odvolal, proto není zatím pravomocný. Tři si nechali lhůtu na rozmyšlení svého dalšího postupu.

Hokejista Patrik Marcel stanul před soudem
Hokejista Patrik Marcel stanul před soudem