Pondělí 25. září 2023
Svátek slaví Zlata, zítra Andrea
Oblačno 20°C

Obrovské neštěstí: Talentovaný fotbalista zemřel v pouhých 21 letech!

Autor: ptr

Poslední rok svého života bojoval ten největší zápas svého života. Bohužel protivník byl nad jeho síly. Obrovský talent Willy Ta Bi (†21) prohrál v úterý nerovný souboj s rakovinou jater. Smutnou zprávu zveřejnil jeho klub Atalanta Bergamo.

Vkládali se do něj velké naděje. Od mládežnických let reprezentoval svou domovinu, kterou bylo Pobřeží slonoviny. Rodák z města Divo už bohužel svou kariéru úspěchy nenaplní. Jeho život vyhasl předčasně.

Juniorský mistr Itálie z roku 2019 zesnul v předvečer jednoho z největších zápasů svého týmu. Ve středu večer se Atalanta představí na svém stadionu v play off Ligy mistrů proti Realu Madrid.

„Prezident Antonio Percassi a celá rodina Atalanty je nesmírně zarmoucena odchodem Willyho Braciana Ta Bi. Krutý osud ukončil předčasně sen, který začal v černomodrém dresu v lednu 2019. Trvalo to jen pár měsíců a hned hrál vůdčí roli v zisku juniorského titulu, který pomohl vrátit do Bergama. Především nám tu ale zanechal skvělé vzpomínky na svou osobu. Sbohem Willy…“ Rozloučil se s ním klub na svých stránkách.

Hráčskou kariéru spojil jen se dvěma státy. Mládežnický fotbal hrál až do svých 19 let v rodném Pobřeží slonoviny a následně zamířil na Apeninský poloostrov, kde hájil barvy již zmiňované Atalanty a na krátkém hostování pobyl i v týmu Pescary.

Talentovaný fotbalista Willy Ta Bi zemřel v pouhých 21 letech.
Talentovaný fotbalista Willy Ta Bi zemřel v pouhých 21 letech.