Sobota 15. května 2021
Svátek slaví Žofie, zítra Přemysl
Oblačno, déšť 16°C

63 milionů za minutu! Kdo je králem pracháčů mezi slavnými sportovci?

Autor: zal

Za 60 vteřin v ringu vydělá takový balík, na jaký Lionel Messi (33) »dře« celý zápas, a ještě čtvrt hodiny k tomu. Boxer Tyson Fury (32) byl v minulém roce nejlépe vydělávajícím sportovcem v přepočtu na minutu svého snažení.

Mistr světa těžké váhy, který si nechává říkat Gypsy King (Cikánský král), dal všem soupeřům v žebříčku sestaveném společností OLBG tvrdý knokaut. Dostihový kůň Authentic na druhém místě vydělal majitelům za minutu sotva pětinu toho, co si vyboxoval Fury.

Koníky se to v první dvacítce vůbec hemží – do 11. místa studie jich docválalo hned devět. Až za nimi skončily globální hvězdy jako tenista Roger Federer, basketbalista LeBron James, pilot Lewis Hamilton či fotbalové trio Neymar, Messi a Ronaldo.

1. Tyson Fury (box)

Příjem za minutu: 62,9 mil. Kč
Furyho zápas s Wilderem o pás šampiona, za který dostal bohatě zaplaceno, trval 19 minut a 39 vteřin. Za každý úder, který zasadil, dostal 23 milionů korun.

2. Authentic (dostihy)

Příjem za minutu: 11, 9 mil. Kč
Americký kůň loni vyhrál Kentucky derby a čtyři další závody. S cenou pro nejlepšího zámořského koně roku odešel ve 3 letech do důchodu a byl dán do chovu.

3. Stephen Curry (basketbal)

Příjem za minutu: 11,6 mil. Kč
Na bronzovou příčku vystřelil rozehrávače Golden State fakt, že kvůli zranění odehrál v minulé sezoně jen pět utkání. A ta současná se rozběhla až před Vánocemi.

Umístění dalších hvězd:

12. Roger Federer 2,6 mil. Kč
16. Neymar 869 tis. Kč
17. LeBron James 824 tis. Kč
18. Lewis Hamilton 785 tis. Kč
19. Lionel Messi 593 tis. Kč
20. Cristiano Ronaldo 561 tis. Kč