13. dubna 2021 • 13:59

Nejlépe placené tenistky: Šarapovová vedla i bez rakety, Kvitová nejvýš šestá

Autor: pta, MALL.TV
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
V KURZU: Plzeň ukáže, kdo je pán. Bolka v Edenu nepropadne a radost Kováče?
Perfektní Mrázek! Český gólman vychytal střelce Anaheimu a po téměř třech letech si připsal čisté konto v NHL
VŠECHNA VIDEA ZDE

Pokud chcete patřit mezi nejlépe placené sportovkyně na světě, musíte hrát tenis. Právě hvězdy s raketou už delší dobu opanují finanční žebříček. Výdělky z kurtů jsou jen menší částí příjmů těch nejštědřeji odměňovaných. Kdo byl jedničkou za uplynulých 15 let? Podívejte se na video MALL.TV, ve kterém se dozvíte víc.Ruska Maria Šarapovová se držela v čele žebříčku 11 sezon i v dobách, kdy ji trápila zranění. V jejím případě nešlo zdaleka jen o prize money, ale o peníze od sponzorů. V roce 2015 získala 148 milionů korun z prémií na turnajích, od sponzorů přidala půl miliardy. Proto rozjela také vlastní byznys, má vlastní značku cukrovinek.

To Serena Wiliamsová na prize money získala dvakrát tolik co její sestra Venus, a ta je v žebříčku druhá. Stejně jako Šarapovová se udržela americká superstar v čele, aniž by vzala raketu do ruce i během svojí mateřské pauzy. V roce 2019 brala 646 milionů korun, z toho 553 milionů pocházelo od sponzorů.

V TOP 10 se objevily pouze dvě Češky. Petra Kvitová po svém druhém vítězství na Wimbledonu obsadila v roce 2015 se 170 miliony korun šesté místo, většinu si ale uhrála na odměnách. O čtyři roky roky později se dostala na osmé místo Karolína Plíšková – tehdy finalistka US Open brala 140 milionů korun.

Maria Šarapovová po boku přítele doslova září štěstím.
Maria Šarapovová po boku přítele doslova září štěstím.

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud