Středa 28. července 2021
Svátek slaví Viktor, zítra Marta
Oblačno, déšť 27°C

Lídr Souček o sahání na břevno, šlapání na logo i omotávce zápěstí: Král rituálů!

Autor: as

Pročpak se českým fotbalistům na Euru zatím tak daří? Jejich lídr Tomáš Souček (26) neponechává nic náhodě a jako klíště se drží osvědčených rituálů. A že jich má!

Před zápasem vyrazí k pravé bráně, omrkne ji, natáhne se a dotkne břevna. „Dělal jsem to takto už ve Slavii s Ondrou Kolářem,“ přiznává někdejší souznění s brankářem sešívaných. Ale pozor, ani po Tomášově odchodu do West Hamu ve svém zvyku neustali, vždy si zavolají a chodí »spolu« na hřiště i na dálku!

K tomu má čahoun »Suk« své další zvyky. „Na hřiště vždycky nejdřív vykročím pravou nohou, ze hřiště levou. Na klubový znak, který máme v kabině na zemi, šlápnu jenom v den zápasu, aby mi dodal sílu, jinak se mu vyhýbám,“ vyjmenoval nedávno pro iDnes.

V zápasový den si bere různobarevné ponožky pro štěstí, až se mu spoluhráči smějí, a pak tu máme i jednu úzce rodinnou záležitost – tradiční omotávku zápěstí. „Je to takový rituál s mojí manželkou, už ho spolu držíme dlouho. Je se mnou díky tomu na hřišti. Barva pásky se mění podle barvy dresu, aby mi to rozhodčí povolili,“ prozrazuje.

Jak vidno, není toho zrovna málo. „Jsem prostě hodně pověrčivý, myslím, že možná až přehnaně,“ směje se Souček. Tak hlavně aby zítra proti Angličanům na nic nezapomněl!

Tomáš Souček má řadu rituálů, které poctivě dodržuje, například tejp na zápěstí nebo barevné ponožky.
Tomáš Souček má řadu rituálů, které poctivě dodržuje, například tejp na zápěstí nebo barevné ponožky.