Úterý 23. dubna 2024
Svátek slaví Vojtěch, zítra Jiří
Oblačno 7°C

Hokejista (†18) zemřel po nárazu do mantinelu: Fatální zranění hlavy!

Autor: ptr

Obrovská tragédie potkala německý hokej a především klub Löwen Frankfurt. Jeden souboj během utkání zcela změnil mnoho životů a jeden bohužel ukončil. Talentovaný hokejista Niclas Kaus podlehl v pouhých osmnácti letech těžkým zraněním hlavy, která si přivodil při nárazu do mantinelu.

Šokující zpráva se do světa rozletěla ve čtvrtek v podvečer, ale věřit se jí nechtělo. Nicklas byl v péči lékařů od 18. prosince, kdy při utkání v Bad Nauheimu utrpěl těžká zranění. Ve 25. minutě zápasu podstoupil tvrdý souboj se soupeřem, po kterém přišel ošklivý náraz hlavou do mantinelu. I přes okamžitý převoz do nemocnice a operaci, přišla po pěti dnech zpráva, kterou nikdo nechtěl slyšet.

Tragičnost celé událost dokresluje i skutečnost, že na zápase byl i o rok mladší bratr Jannik, který vše na vlastní oči viděl. „Strašná rána osudu pro rodinu a celý lední hokej. Naše myšlenky jsou silně spojené s rodnou Kausových,“ uvedl zdrcený trenér Stefan Krämer.

Smutná událost otřásla celým německým hokejem. Kondolence poslali mnozí přední hráči nejvyšší německé soutěže DEL i trenér reprezentace Toni Söderholm. Před vánočními zápasy v německých soutěžích se Kausova památka uctí minutou ticha. Stejně se zachovala i německá reprezentace do 20 let při svém přípravném utkání před mistrovstvím světa.

Německá reprezentace do 20 let při svém přípravném utkání uctila památku Niclase Kause minutou ticha.
Německá reprezentace do 20 let při svém přípravném utkání uctila památku Niclase Kause minutou ticha.