Úterý 5. prosince 2023
Svátek slaví Jitka, zítra Mikuláš
Zataženo, sněžení -2°C

Deportace Djokoviče: Oficiální dokument odhalil argumenty. Tenista chystá žalobu!

Autor: sm

Vyhodit ze země Novaka Djokoviče? Tohle Austrálii jen tak neprojde! Podle informací zahraničního tisku totiž Srb chystá žalobu na stát. Odkazovat se má především na způsob, jakým Australané s tenistou zacházeli. Kromě toho také úřady zveřejnily oficiální dokumenty uvádějí přesné důvody, které vedly ministra pro imigraci k rozhodnutí poslat Djokoviče domů.

Důvodů, které vzal ministr Alex Hawke v potaz při svém rozhodování, je hned několik. Djokovičovi podle všeho nepomohla ani „chyba v úsudku“, když se s údajnou nákazou vypravil dělat rozhovor s francouzským deníkem L’Equipe, pro který navíc později pózoval bez roušky.

Nepomohl ani dlouhodobý postoj, jaký Djokovič zastává vůči covidu jako takový. „Jeho chování může zejména povzbuzovat nebo ovlivňovat ostatní, aby napodobovali jeho předchozí chování a nedodržovali příslušná opatření v oblasti veřejného zdraví po pozitivním testu na COVID-19, což by samo o sobě mohlo vést k přenosu nemoci a vážnému ohrožení jejich zdraví,“ uvedl ministr s tím, že by tento fakt mohl přispět k možnému ohrožení zdraví australské komunity.

„Jeho přítomnost v Austrálii může být kontraproduktivní vůči snahám ostatních o očkování, což může být riziko pro zdraví australské komunity,“ argumentuje dále Hawke.  

Nevypadá to ale, že by Djokovic tuto porážku mimo tenisový kurt snesl. Podle deníku The Sun totiž chystá světová jednička žalobu na Austrálii.

Zasvěcené zdroje z okolí říkají, že Djokovič by měl požadovat zhruba 67 milionů korun. Srbský tenista navíc očekává, že by spor měl vyhrát. „Je dobře známo, že Novak a jeho rodina mají pocit, že s ním v karanténním hotelu v Melbourne bylo zacházeno špatně. Jeho matka prozradila, že to tam bylo plné blech a červů. Byl tam držen jako virtuální vězeň,“ popisuje zdroj z okolí Djokovičova agenta.

„Byl vystaven ponižujícímu zacházení a měl by je žalovat,“ okomentoval kauzu právník Toma Fila. Podle něj bylo s Djokovičem zacházeno, jako kdyby do Austrálie připlul na gumovém člunu.

Vyrazit ze země Djokoviče? Tohle si tenista jen tak líbit nenechá. Podle zahraničních zdrojů už na Austrálii připravuje žalobu.
Vyrazit ze země Djokoviče? Tohle si tenista jen tak líbit nenechá. Podle zahraničních zdrojů už na Austrálii připravuje žalobu.