Sobota 2. prosince 2023
Svátek slaví Blanka, zítra Svatoslav
Zataženo, sněžení -2°C

Djokovič znovu překvapil: Zastává se zloducha Zvereva. Ten bude tvrdě platit!

Autor: ptr

Na turnaji ATP v Acapulcu se opět předvedl tenista Alexander Zverev (24), když v amoku začal mlátit raketou do umpiru a jen těsně minul rozhodčího, kterému sprostě nadával. Šílený výlev nenašel pochopení a Němec byl diskvalifikován. Určité porozumění pro kolegu projevil Srb Novak Djokovič (34), následný trest už ale nerozporoval.

Sám Djokovič má v životopise řadu agresivních výlevů a vzteklých výstupů přímo na kurtu. I proto dokáže pochopit, proč k podobnému problému došlo u Zvereva. „Rozhodnutí o diskvalifikaci nebylo příliš těžké. Za daných okolností bylo správné,“ nezpochybňoval zasloužený trest při rozhovoru se srbským novinářem.

„I já jsem v minulosti udělal chyby, které způsobily záchvaty vzteku na kurtu. Chápu, čím si hráč prochází,“ našel Zverev alespoň trošku zastání u světové jedničky. Tím ale samozřejmě nechtěl Němce omlouvat. Ocenil však, že se omluvil. „Ve své omluvě našel správná slova. Přiznal, že udělal chybu a jeho jednání nebylo vhodné.“

Vzpomněl i vlastní extempore, které vedlo k diskvalifikaci na US Open 2020. Tehdy zasáhl omylem míčkem čárového rozhodčího a ani okamžitá omluva mu nepomohla. „Samozřejmě je to těžké, když je hráč diskvalifikován z turnaje. Vím, že to byla chyba a musel jsem to přijmout,“ přiznal. Věří ale, že tento incident Zvereva posune. „Jsem si jistý, že se z toho poučí,“ zakončil Djokovič.

Zverev zaplatí po diskvalifikaci z turnaje v Acapulcu kvůli nesportovnímu chování pokutu 40.000 dolarů a navíc přijde o více než 30.000, které v Mexiku vydělal na prémiích, i všechny body do světového žebříčku. Vedení ATP ale oznámilo, že se chováním olympijského vítěze z Tokia, jenž po porážce ve čtyřhře raketou opakovaně tloukl do umpiru a nadával rozhodčímu, bude dál zabývat. Následovat tak může ještě další disciplinární trest.

Novak Djokovič, jenž kvůli chybějícímu očkování proti covidu přišel o Australian Open, zahájil v Dubaji sezonu výhrou 6:3, 6:3 nad Lorenzem Musettim.
Novak Djokovič, jenž kvůli chybějícímu očkování proti covidu přišel o Australian Open, zahájil v Dubaji sezonu výhrou 6:3, 6:3 nad Lorenzem Musettim.