Úterý 28. června 2022
Svátek slaví Lubomír, zítra Petr a Pavel
Polojasno 32°C

Jalonen chválil, ale… Kari, kam jsi spěchal?!

Autor: rau

Takhle to bylo podle jeho představ. Pěkně zezadu, v klidu, s využitými přesilovkami. Trenér Kari Jalonen (62) byl po postupu do semifinále na české svěřence hrdý.

„Týmový duch, který jsem cítil, byl neuvěřitelný,“ lebedil si šéf střídačky po triumfu nad Německem. Výhru zařídila v přesilovkách první superlajna. O ní měl jasno, jakmile Boston vypadl z play off NHL. „Když se »Pasta« připojil k týmu, okamžitě jsem mluvil s Červenkou a Krejčím s tím, že ho musíme dát k nim, Chtěli jsme vypilovat první přesilovku,“ popisoval. Ocenil však celý kolektiv. A Jedním dechem dodal: „Udělali jsme jen jeden malý krůček.“

Reprezentační lodivod Kari Jalonen pelášil z tiskovky po utkání s Německem nejrychleji, jak to jen šlo. „Pouze pár dotazů, prosím. Už na mě čeká auto do Tampere, kde chci stihnout zápas Finsko – Slovensko,“ prosil novináře. Jen škoda, že z tohoto duelu semifinálový soupeř Čechů, na rozdíl od helsinského špílu Švýcarsko – USA, vzejít nemohl. Z taktického hlediska by možná bylo lepší zůstat tam!

SESTŘIH z MS: Německo - Česko 1:4. Postup do semifinále! Rozhodly skvělé přesilovky
Video se připravuje ...