26. května 2022 • 21:39

Češi jdou v semifinále MS na Kanadu! O jistou medaili v sobotu v podvečer

Autor: ČTK, iSport.cz
Vstoupit do diskuse
3
TOP VIDEA
Blueline: Stanley Cup pro Colorado. Je Makar nový Orr?
Čech skončil v Chelsea: byl u nákupů hvězd i krocení fanoušků
VŠECHNA VIDEA ZDE

Čeští hokejisté už znají soupeře pro semifinále MS ve Finsku. V bitvě o postup do finále se Davidu Pastrňákovi a spol. postaví Kanada. Obhájci zlata z loňského šampionátu v Rize ve čtvrtek zvládli úžasný obrat proti Švédsku z 0:3 na 4:3 v prodloužení. O soupeři ale rozhodly až večerní zápasy, ve kterých slavili postup domácí Finové, kteří porazili Slováky 4:2, a Američané, kteří zdolali dosud neporažené Švýcary 3:0. Češi budou hrát semifinále v sobotu od 17:20, druhou dvojici tvoří Finsko a USA.Češi postoupili do semifinále po výhře 4:1 nad Německem, mezi nejlepší čtveřicí jsou po třech letech. V Bratislavě tehdy skončili čtvrtí a na cenný kov čekají již deset let od bronzu z roku 2012.

Na Slovensku se oba týmy potkaly naposledy, Kanada v semifinále vyhrála 5:1. Finové se s USA utkali na letošním šampionátu a domácí reprezentace vyhrála 4:1.

Semifinálové dvojice

13:20 Finsko - USA
17:20 Kanada - ČESKO

Do roku 2018 fungoval na šampionátu předem známý pavouk turnaje, kdy na vítěze zápasu A1-B4 čekal v semifinále vítěz ze zápasu A3-B2. Vítěz zápasu A4-B1 se pak střetl s vítězem A2-B3.

Podle současného systému se před semifinále MS v hokeji udělá minitabulka postupujících týmů, do které se nasazuje podle následujících kritériích:

  • umístění v základní skupině
  • získané body v základní skupině
  • brankový rozdíl v základní skupině
  • počet vstřelených gólů v základní skupině
  • pořadí v žebříčku IIHF

V semifinále pak hraje první se čtvrtým a druhý se třetím z nově sestavené minitabulky. Všechny semifinálové zápasy hostí Nokia Arena v Tampere.

Tabulka pro nasazení do semifinále MS

1. Švýcarsko

2. Finsko

3. Švédsko

4. Německo

5. Kanada

6. ČESKO

7. USA

8. Slovensko

SESTŘIH z MS: Německo - Česko 1:4. Postup do semifinále! Rozhodly skvělé přesilovky
Video se připravuje ...

Tři využité přesilovky, jak si vynutit další? S tím poradí Jiří Hudler
Video se připravuje ...

Němci byli nepříjemní, viděl Hudler. Chválil Vejmelku i klíčové přesilovky
Video se připravuje ...

Vstoupit do diskuse
3

MS v hokeji 2022 ONLINE - Mistrovství světa ve Finsku

Program MS v hokeji 2022 Pavouk play off Kanadské bodování Statistiky brankářů Tabulky skupin A a B Nominace Vstupenky MS v hokeji 2023

Mistrovství světa v hokeji 2022 se koná od 13. do 29. května ve Finsku. Zápasy elitní skupiny MS hostí Helsinky a Tampere, kde se odehraje i vyřazovací část turnaje. Česká hokejová reprezentace si ve skupině B po výhrách nad Velkou Británií, Lotyšskem, Norskem a USA zajistila ze 3.místa postup do čtvrtfinále, ve kterém porazila Německo 4:1 a výběr Kariho Jalonena čekají v Tampere boje o medaile.

Základní výbava fanouška MS v hokejiHokejové dresy reprezentace ČR * Vlajky ČR

Play off
Články odjinud


Články odjinud