Pátek 19. srpna 2022
Svátek slaví Ludvík, zítra Bernard
Oblačno, bouřka 28°C

Přijde o varle! Bývalá hvězda bundesligy se zranila během natáčení TV show

Autor: pl

Za svou profesionální kariéru fotbalisty vyhrál v Německu, co se dalo. V Brémách získal bundesligový titul, Německý pohár i německý Superpohár. Co jsou ale pro ex-fotbalistu Thorstena Legata (53) tituly, když zanedlouho přijde o varle. Bochumský rodák se vážně zranil během skoku do vody v rámci televizního pořadu.

Legat se nezranil při samotném výstupu v pořadu německé stanice RTL, ale zrovna v době, kdy si zkoušel skoky do bazénu nanečisto. Jeden z nich mu ale nevyšel podle představ, a při dopadu mu prasklo varle.. „Šel jsem si dát pár cvičných skoků. Pak jsem ale při jednom z nich dopadl tak nešťastně, že se mi šourek nafoukl jako balón, a já si myslel, že mi roste třetí varle,“ popsal situaci barvitě pro web rtl.de.

Diagnóza nebyla vůbec veselá. Někdejší záložník bude muset jít v polovině srpna na operaci, kde mu poškozené varle odeberou. „Nejdříve jsem byl z toho zdrcený,“ přiznává Legat. „Místo původního mi tam lékaři dají implantát. Funguje to na stejném principu jako například prsní implantáty. Co se týče funkčnosti, tak bych se ještě mohl stát otcem. To ale není na pořadu dne, protože mám dva skvělé syny. Jednomu je 24, druhému 22,“ vysvětlil někdejší reprezentant Německa do 21 let.

Vyhrožování mečem nebo rasismus

Není to ale poprvé, co se Legat stal středem médií mimo fotbal. V minulosti stanul před soudem za to, že samurajským mečem ohrožoval skupinu mladistvých. Jednoho z nich dokonce zranil. V dalším případě zase zbil člověka během pouliční rvačky tak, že musel být převezen do nemocnice. A známý je také jeho neslavný konec ve Stuttgartu, odkud ho vedení vyhodilo za rasistické chování ke spoluhráči.

V Brémách získal Legat bundesligový titul, konkrétně v sezoně 1992/93
V Brémách získal Legat bundesligový titul, konkrétně v sezoně 1992/93