Pondělí 8. srpna 2022
Svátek slaví Soběslav, zítra Roman
Polojasno 23°C

Uspořádáme vlastní olympiádu! Rusové vyhrožují „konkurencí“ v případě vyloučení

Autor: pl

Málokteré vystupování země je tak absurdní, jako to ruské. Důkazem je nedávné prohlášení o vlastní letní olympiádě v roce 2024 za předpokladu, že ruští sportovci nebudou moct soutěžit na LOH v Paříži.

S kontroverzním prohlášením přišel prezident sportovního a vzdělávacího centra Sambo–70 Renat Lajšev, který je mimo jiné kamarádem hlavy Ruska Vladimira Putina. „V zásadě se na olympiádu těšíme. Uspořádáme si vlastní, která za tou normální nebude zaostávat,“ nechal se Lajšev slyšet v rozhovoru pro web metaratings.ru a pokračoval.

„Všechny země k nám dorazí, ke spravedlnosti, k rozumu. Stejně jsme nejlepší na světě, nikdy jsme nikoho nepodvedli, nikdy jsme nemíchali sport s politikou. Pokud nás nepustí na olympiádu, nemáme co ztratit. Musíme žít v míru a užívat si života na této malé planetě,“ doplnil Lajšev.

I když zní organizace vlastní olympiády komicky, obavy o neúčast mají Rusové právem. Nedávno totiž člen Mezinárodního olympijského výboru Craig Reedy poznamenal, že pokud bude vojenská agrese Ruska na Ukrajině pokračovat, šance ruských sportovců na účast na LOH 2024 v Paříži klesne na nulu.

Účast ruských atletů na LOH 2024 je v ohrožení. Renat Lajšev, prezident klubu Sambo-70, ale přišel s návrhem uspořádat vlastní olympijské hry
Účast ruských atletů na LOH 2024 je v ohrožení. Renat Lajšev, prezident klubu Sambo-70, ale přišel s návrhem uspořádat vlastní olympijské hry