Martin Hašek
26. července 2022 • 10:00

Dostál změnil trenéra: dlouholetého guru střídá bývalý parťák s doktorátem

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Sasínek Mäki a její cesta za snem: Už měsíc po porodu jsem běhala
Tom Cruise požádal o setkání, žasla Krejčíková. Co návrat k Siniakové?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Rychlostní kanoista s čtyřmi olympijskými medailemi a čtyřmi tituly světového šampiona za pasem po deseti letech mění trenéra. Místo Karla Leštiny se dohodl na spolupráci se svým bývalým tréninkovým parťákem a současným fyzioterapeutem Pavlem Davídkem.Spojuje je vrcholně úspěšná kariéra. Josef Dostál se ale ve snaze v dosahování dalších cílů rozhodl pro změnu. Ve funkci trenéra jeho dlouholetého guru Karla Leštinu vystřídá Pavel Davídek, Dostálův dávný parťák z čtyřkajaku a v posledních letech osobní fyzioterapeut. To vše krátce před startem světového šampionátu v kanadském Halifaxu, které začíná 3. srpna.

„Po soustředění v Livignu jsem se rozhodl po deseti letech vyměnit trenéra. Pod vedením Karla se mi povedlo získat čtyři medaile z olympijských her a deset cenných kovů z mistrovství světa, takže bych mu chtěl za spolupráci poděkovat,” říká Dostál. „Byly to dobře strávené roky, ale po tak dlouhé době už jsem potřeboval změnu.“

S Davídkem se znají už dlouho. V přípravě na olympijské hry 2012 v Londýně spolu pádlovali ve čtyřkajaku v momentě, kdy byl nejasný dopingový případ Jana Štěrby. Davídek pak často fungoval jako sparingpartner.

„Od začátku jsme si sedli i lidsky. Moc dobře mě zná, takže ví, kdy potřebuju v tréninku přidat a kdy naopak ubrat,” vysvětluje Dostál. Vedle vrcholové kariéry zvládl Davídek vystudovat doktorát z fyzioterapie, což Dostál oceňuje.

„Určitě má zajímavý pohled na trénink, do kterého dokáže dostat nové metody a soustředí se na to, abych veškerá cvičení dělal správně po fyziologické stránce. V minulosti jsem s ním svou přípravu konzultoval, takže naše spolupráce byla vlastně nejpřirozenější.“

Společně byli i na loňské olympiádě v Tokiu, teď bude spolupráce ještě pevnější. „Je to ohromná výzva a také změna, protože doteď jsem se o Pepu staral z hlediska fyzioterapie. Teď budu v jiné pozici, ale už se těším na spolupráci,” říká Davídek.

Kajakář Josef Dostál ve finále na LOH
Kajakář Josef Dostál ve finále na LOH

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud