Úterý 27. září 2022
Svátek slaví Jonáš, zítra je Den české státnosti / Václav
Oblačno, déšť 16°C

Ovečkin o dopingové krasobruslařce Valijevové: Je to hrdinka!

Autor: sm

Ovečkin zase provokuje! Ruský hokejista se už dříve stal trnem v oku poté, co si odmítl smazat fotku s prezidentem Putinem a vyhranit se proti válce na Ukrajině. Skoro to ale to vypadá, jako kdyby si ze zklamání a kritiky lidí nic nedělal. Teď se totiž postavil za ruskou krasobruslařku, která se během únorových Her v Pekingu stala symbolem fixlování...

Nedávno se na sociálních sítích objevila Ovečkinova společná fotografie s Janou Rudkovskou, která spolu se svým manželem patří k zarputilým podporovatelům ruské války a zároveň se »pyšní« přátelskými vazbami na prezidenta Vladimíra Putina, stejně jako hokejista sám. 

Tím si Ovečkin u svých hlasitých kritiků příliš nepomohl, ale jako kdyby ho to ani netrápilo a v bruslení po tenkém ledě pokračuje.

Teď totiž opět ožila kauza kolem Kamily Valijevové (16), která v únoru překvapila svět poté, co naprosto zářila na ZOH v Pekingu. Později se ovšem zjistilo, že si  mladičká Ruska dopomáhá dopingem. 

Ovečkin přesto na Valijevovou pěje samou chválu. „Je to hrdinka, obyčejná holka. Byl na ní velký tlak. Fandím ji z celého srdce, tak jako všichni v Rusku,“ řekl pro Match TV kapitán Washingtonu.

Hokejista Alexander Ovečkin označil Valijevovou za hrdinku
Hokejista Alexander Ovečkin označil Valijevovou za hrdinku