Čtvrtek 22. února 2024
Svátek slaví Petr, zítra Svatopluk
Zataženo, déšť 9°C

Šílená zkušenost slávistů v Kosovu: Fanoušci házeli na jejich autobus kameny

Autor: sm

Navzdory hubené jednogólové výhře mohli být fanoušci, hráči a realizační tým Slavie se čtvrtečním zápasem proti Ballkani spokojení. Kdo už ale takovou radosti neoplýval, byli příznivci domácího klubu, kteří svému pražskému přemožiteli dali jasně najevo, že by se měl co nejdřív zdekovat a zmizet z dějiště duelu...

Drsnou zkušenost sdílel na sociálních sítích Jonathan Davies, který ve Slavii trénuje mládež. „Po divokých 24 hodinách v Kosovu jsme zpět v Praze. Určitě jsem se na fotbalovém zápase cítil nejnebezpečněji za poslední dobu,“ přiznal Davies z jehož vyprávění je zřejmé, že Balkánci dali svým emocím volný průchod.

„Dokonce jsme měli radost z toho, že fanoušci soupeře házeli na náš autobus kameny (dvakrát) a rozbíjeli okna, když jsme odjížděli. Velký zážitek, ale odjíždíme se třemi body,“ uzavřel alespoň trochu optimisticky své sdělení na sociálních sítích.

Nejedná se každopádně o první drsnou zkušenost, který si Češi z Prištiny odvezli. Před třemi lety kosovská policie zatkla osm českých fanoušků mířících do tohoto města na reprezentační zápas kvůli tomu, že u sebe měli předměty na podporu Srbska, nože a pyrotechniku. 

PRVNÍ DOJEM: Sešívání odvrátili vyřazení, ale... Výhru trefil Lingr
Video se připravuje ...